Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Брати Блюзу» відсвяткували своє 15-річчя

Двічі Біл Клінтон запрошував саме їх виступати на концерті з нагоди свого приїзду до Києва; саме з ними виступав на одній сцені Снові Уайт з легендарного Pink Floyd і Мік Тейлор з Rolling Stones; а в 98-му на фестивалі Pepsi-Sziget вони конкурували на центральній європейській сцені з самими Rammstеіn; їх композиціями доповнила свій репертуар Ані Лорак; а в 93-му вони удостоїлися єдиної за історію існування фестивалю «Червона Рута» найвищої музичної премії Гран-прі. Подібними і багатьма іншими досягненнями переповнена творча чаша легендарної української групи «Брати Блюзу». 24 липня в клубі «Хмільна Бочка» в Києві вони відсвяткували своє 15-річчя.
Команда була створена у 1992 році братами з Калуша Івано-Франківської області - Мирославом і Олегом Левицькими. Першокласний джазовий піаніст, композитор і аранжувальник, послідовник класичної російської фортепіанної школи Рахманінова, Чайковського і Скрябіна, Мирослав разом зі своїм енергійним, темпераментним братом - саксофон і вокал - магнітом притягували професіоналів. Скрипаль, фронтмен Андрій Валага, а пізніше авангардний Кирило Стеценко, унікальний у виконавській манері гітарист Сергій Тафтай, «гучний» ударник Андрій Віня Вінцерський, басист Андрій Мельник – могутній творчий союз прославив команду по всьому світу.

Sting, Pink Floyd, українська автентика, шаманська містика, космічна романтика – на схрещенні напрямів і проявів якісного музичного авангарду народжувався інструментальний рок-колектив «Брати Блюзу». Органічно об'єднуючи арт-джаз-рок, етно-фолк, ритм-енд-блюз, а також карпатський fussion, ось вже впродовж 15 років вони формують елітарну слухацьку аудиторію.

Їм аплодувала Польща, Австрія, Німеччина, Франція, Словаччина, Угорщина, США, Канада. На жаль, Україна ще далеко не в повній мірі поцінувала своє культурне дітище. Слідуючи примхливим траєкторіям становлення національних культур, які супроводжуються неприйняттям Батьківщиною своїх брендів, «брати» покірливо несуть тягар недостатньої популярності в Україні. Вони більш відомі за кордоном. Там знаходиться більшість їхніх шанувальників. Тому деякі музиканти там і залишилися. Але на ювілейний концерт зібралися майже усі - до Києва приїхало шестеро братів – двоє «кровних» (Олег і Мирослав), двоє «молочних» (Сергій та Андрій) і двоє «прийомних» (Кирило і Віталій). Команда грала в системі «2-2-2».

Виконувалися хіти, серед яких легендарна Authentiс life, визнана кращою музичною композицією в 1994 році в Україні, оригінальна за назвою і творчим змістом композиція «15, 16, 17, 18, 19, 20». У дусі тибетських мантр, потопаючих в океані карпатського фольклору, прозвучала пристрасно індивідуалістична «Ой-я».

Ювілейний концерт в «Бочці» задовольнив запити фанатів з найвишуканішим смаком, що цікавляться прогресивною рок-музикою і цінують експерименти з українським фольклором. А солістка театру La Skala Людмила Воложинська, посол Бельгії в Тунісі Зенон Коваль і екс-керівник фестивалю «Червона Рута», мистецтвознавець Анатолій Калениченко, які спеціально приїхали, аби привітати і підтримати колектив, відзначали, що "Братам" потрібне активне брендування і великі турне по Україні.

Хочеться, щоб, зрештою, винятки із правил брали гору, тоді і саме правило зміниться. І пророків на рідній землі побільшає.

------------------------------
В тему:

І на камерних концертах кричать: БРАВО!

Спільна медитація Тараса Компаниченка і Кирила Стеценка

Компакт-диск "Брати блюзу"


В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи