Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Демократія в Україні є! Але вона низької якості й мало подібна на демократію

Лабораторія законодавчих ініціатив за участі та сприяння Центральної виборчої комісії, Генерального Директорату політичних справ Ради Європи та Фонду Конрада Аденауера провела у Києві 13-14 вересня міжнародну конференцію. Вона називалася “Якість виборів: Україна у вимірі міжнародних демократичних стандартів”. Отже європейські та українські експерти, політики та громадські діячі обговорювали європейські стандарти чесних і прозорих виборів.
На пленарному засіданні під назвою “Європейські стандарти демократичних та прозорих виборів: досвід та перспективи України” Генеральний директор з питань політичної діяльності Ради Європи Жан-Луї Лоран зазначив, що міжнародні інституції оцінюють якість виборів виходячи з того, чи відповідає проведення цих виборів загальновизнаним у світі стандартам, чи спроможна влада забезпечити дотримання однакових правил гри усіма учасниками виборного процесу.

Ніко Ланге, директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні сказав, що чесні і прозорі вибори є лише першим кроком до демократизації суспільства. Тому немає сенсу швидко очікувати позитивний вплив чесних і прозорих виборів на динаміку політичного процесу в країні.

На пленарному засіданні, яке проходило в готелі “Хаят Рідженсі Київ” (побудованому турками, до речі), обговорення йшло навколо трьох питань:
- європейські стандарти демократичних і прозорих виборів: шляхи, механізми та етапи впровадження їх в Україні;
- вибори як виклик українській судовій системі;
- прозорість фінансування партій та виборчих компаній в Україні – як це можна вдосконалити згідно з європейськими стандартами, а також як громадськість може це проконтролювати.

На другий день - 14 вересня - в Українському домі був круглий стіл “Парламентські вибори – 2007 та якість політичних партій в Україні (як передумова демократичного процесу)”. Цікаво було послухати доповідь Тараса Шевченка, директора інститута Медіа Права. Він звернув увагу на те, що в українському законодавстві, фактично, немає різниці між передвиборчою агітацією і політичною рекламою. Квота встановлена тільки на рекламу, але не на агітацію. Беручи рекламний ролик, телеканал може кваліфікувати політичну рекламу як передвиборчу агітацію і навпаки.

Тарас Шевченко також проаналізував зміст політичної реклами і відзначив, що перед цими виборами дуже багато контр-реклами. Але політичні опоненти не звертаються в суд, не роблять контр-нападів. Цікаво, чому? Експерт не дає відповіді на це питання. Але ми і самі можемо здогадатися. Політична боротьба для нинішніх учасників виборів – це тільки гра. Вони про все вже домовилися. І тільки на людях вдають, що є опонентами. В кулуарах Верховної Ради або в інших місцях “для еліти” цілуються і мило посміхаються один одному. Це їхня робота – вдавати, що триває політична боротьба. І ця політична контр-реклама – лише елемент їхніх домовленостей та складова політтехнологій. “Фаворити виборів” вже поділили електорат і знають, що на “свій” електорат контреклама не діє.

Відомі політологи – Володимир Фесенко, Михайло Погребинський, Юрій Якименко і Андрій Мелешевич – нічого нового не сказали. Вони виступили самі, послухали, що сказали їхні колеги, і хутко “зникли”. Зрозуміло, в них зараз багато роботи. Адже для політологів передвиборча кампанія – це непоганий спосіб підзаробити. Кожний відомий політолог явно чи неявно, прямо чи опосередковано працює на якогось суб’єкта виборчого процесу – він ходить на радіо, телебачення, коментує і показує ту чи іншу політичну силу в вигідному чи невигідному світлі.

Окрім політолога Валентина Якушика ніхто навіть не поставив питання про доцільність цих виборів. А питання це, до речі, дуже слушне. Так само, як і питання:

— Чому немає відкритих списків?

— Чому виборці не знають ні професію кандидата, ні його майновий статус (скількома будинками чи заводами, яхтами чи газетами він володіє), ні його національності?

— Чи це відповідає стандартам демократії і чи є демократія в Україні взагалі?

Політолог Вадим Карасьов заспокоїв, що демократія в Україні є, але вона низької якості.

Хайке Мертен, німецький експерт з Інституту досліджень німецького та європейського законодавства про політичні партії, на моє питання, чи можуть німецькі виборці дізнатися про професію, майно і національність кандидата, відповіла: "Інформація про освіту, рід занять і національність відкрита. Кожний, хто цікавиться, може легко це знайти на сайті партії, від якої йде кандидат, а також в газетах, які розповсюджуються перед виборами".

Для українського виборця ця інформація недоступна. Тому вважається, що демократія у нас є, але вона якась недорозвинута. Точніше, трохи деформована. І взагалі мало подібна на демократію. Одне слово, нічого такого в нас немає.

А якщо чесно, то при слові євродемократія я хапаюсь за пістолет!
А якщо чесно, то при слові євродемократія я хапаюсь за пістолет!

Жартую!
Жартую! :)


-------------------------------------
В тему:

Селекція бойкотом

Перезаснування держави

Легалізація зброї як стимул до Реформації

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи