Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Вінець демократії – посередність

Світ:

Вислів Джеймса Фенімора Купера: «Тенденції демократії у всіх речах спрямовані на посередність» немов спеціально написаний для нашої новітньої освітянської історії. Коли нашим „світлом” у кінці тунелю надалі залишатиметься «комуна», то це шлях до панування посередності.
Є сенс сподіватись, що першою саме школа спроможеться піти назустріч невпинному розвитку цивілізації у напрямку, який дозволяє особистості виходити за межі посередності. При цьому не викликаючи ні заздрощів з боку ближніх, ні страху з боку вождів, що, мовляв, ці „особистості” зламають таку милу серцю налагоджену систему. Особистості з продуктивним характером нічого ламати не будуть, вони, радіючи сонцю і життю, вже будують те, що зветься прогресивним постдемократичним суспільством.

- Що і як конкретно?

- Щодо наших освітянських справ так, це, по-перше, праця на мету навчити учнів застосовувати знання.

А, по–друге, якщо ми на рівні вивісок започатковуємо різні школи, то сподіватимемось, - нам вистачить духу спокійно, без комплексів жити у суспільстві різних за своїм рівнем ОСОБИСТОСТЕЙ.

У нас досить старшокласників, котрі хочуть навчатись і можуть бути самодостатніми як виховані люди. Вони внутрішньо прагнуть зосередитись на розвитку свого інтелектуального потенціалу, щоб потім поділитись надбаннями із суспільством. І крутити маховик звичних виховних заходів чи „моральних проповідей” у їхньому середовищі тільки тому, що до нього дозволили вступити декому, хто вчитись не хоче – не від поважного ставлення до організації справи.

Тому–то, щодо ліцеїв як профільних закладів виключно для старшокласників, є сенс суспільству зайняти позицію повного їх звільнення від рутинних турбот приводити деяких учнів до „тями”. Останнім пора вже самим уміти вирішувати свої моральні проблеми. Такі реальні центри соціальної відповідальності добре б відповідали віковим особливостям старшокласників і створювали б благодійний вплив на навчальне середовище основної школи. Вже навчаючись у 8-9 класах учні мали б чітку уяву про різні рівні свого майбутнього. Саме свого, а не того, що їхні батьки їм „подарують”.

Теперішня інструкція про організацію роботи ліцеїв(гімназій) стверджує, що учні, котрі навчаються на 1-3 бали “можуть бути відраховані”. А можуть і не бути ... Нагадаємо собі: „1-3 бали означають, що учень на примітивному рівні розуміє про що йде мова, але нічого не вміє”.

А тому маємо наступне. Є старанні учні, та у них нічого не виходить, але ж вони стараються, тому їх залишають в ліцеї. Є учні здібні та ліниві, але ж він (вона) може, як захоче, тому їх теж залишають. Навколо і тих, і інших ведеться постійна „виховна” робота, а основна маса учнів, дивлячись на все це, не проти і розслабитись. Потім ми дивуємось, що студенти наших університетів стають майстрами списування. Саме з цього й проростають коріння безвідповідальності.

З одного боку ми можемо вбачати себе добродійниками, котрі прагнуть наставити дітей на праведний шлях, а з іншого – усвідомити свої намагання перемудрити саме життя і тому звернути увагу на вислів Георга Ліхтенберга: „Перемудрити – це один із самих прикрих видів дурості”.

Добре, напишемо в інструкції замість „можуть” чітко і конкретно, уникаючи неприємного відтінку слова виключаються, - переводяться до непрофільних класів середньої загальноосвітньої школи за місцем проживання.

- Все, справа зроблена ?
-
- Якби так. Якщо в інших документах не виписати покарання дорослих за фальшування оцінок
і не ствердити їх механізми реалізації, то „болото” посередності та аналогічні „пута” на ногах суспільства, що прагне розвиватись не здолати. А хотілось би. Чи не так ?

-----------------------------------
В тему:

Варнова самоорганізація і принцип Пітера

«Психологічні аспекти в менеджменті: Типологія Юнга, соціоніка, психоінформатика»

ЕЛІТА

Арійський стиль

Арійський стиль (текст)
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи