Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

УНСОвці вшанували пам’ять побратимів, загиблих у Грузії в 1993 році. І знову збираються до Абхазії

Учора представники київської організації УНА–УНСО і посольства Грузії відвідали могили чотирьох українських стрільців, які загинули 15 років тому під час грузинсько–абхазької війни і поховані на Байковому цвинтарі в Києві. «Ми дуже цінуємо український народ за ту допомогу, яку ви нам надали, і дуже хочемо віддячити колись українському народу, сини якого стояли плечем до плеча з нашими воїнами», — зазначив радник посольства Араіл Цинцадзе.

У 1993 році стрільці УНСО брали участь у збройному конфлікті між Грузією та Абхазією, яку підтримували регулярні війська РФ. Усього під час бойових дій в Абхазії загинуло сім українських громадян — членів УНА–УНСО. Понад 30 УНСОвців указом президента Грузії було представлено до нагород, сім із них — посмертно. «Українсько–грузинська дружба має давню історію. В 1992—1993 роках почалася криза на Кавказі, і депутати грузинського парламенту не знайшли спільної мови з Президентом Кравчуком, який відмовив у проханні про миротворчу місію українських військ. Вони звернулися до керівництва УНА–УНСО, — розповів «УМ» голова Київської організації УНА–УНСО Ігор Тополя–Мазур.

Тепер, за словами Тополі–Ма­зура, грузинська сторона запрошує УНА–УНСО прибути до Абхазії у статусі спо­стерігачів і журналістів. «Нас запрошують у гості подивитися на старі місця, встановити конституційний порядок. Чи передбачаються бойові дії, ми не знаємо», — зазначив «УМ» пан Ігор, щоправда, не уточнивши, від кого саме з Тбілісі надійшло подібне запрошення.


А ТИМ ЧАСОМ

Абхазія попросилася під захист російських багнетів


Конфлікт між Грузією та Росією через абхазький сепаратизм загострюється з кожним днем. Після того як над територією Абхазії було збито три грузинські безпілотні літаки–розвідники, Тбілісі заявив про вихід країни з двосторонньої угоди про співпрацю в протиповітряній обороні, яку було підписано ще 1995 року. «Грузія вийшла з договору про співпрацю з Росією у сфері ППО з політичних і технічних причин», — ідеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті Міністерства оборони Грузії. «Це буде вкрай погано для регіону, ... для врегулювання грузино–абхазького та грузино–осетинського конфліктів, — відгукнувся на такий крок міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. — Росія вкрай стривожена у зв’язку з нагнітанням конфронтації».

А вчора МЗС невизнаної Абхазії попросило Росію взяти територію республіки під військовий захист. Пропозиція пролунала через ЗМі — про це заявив у інтерв’ю газеті «Ізвєстія» керівник МЗС Абхазії Сергій Шамба. Проте, за словами пана Лаврова, нині про передачу території Абхазії під контроль збройних сил Росії не йдеться.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творімо разом сонячну мову Сенсар!

Мова Сенсар – головний інструмент заснування нового світу. З чого почнемо формування словника?

Пряма і точна цитата з Гіперборійської інструкції про здобуття керованої молодості є майже в кожній українській родині. Саме з неї починається вчення Ісуса Хреста про перенародження та вічне життя...

Останні записи