Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Конкурс «Хто для мене Іван Мазепа?» у Хмельницькому. Як це було…

15 листопада 2008 р. закінчився прийом творів на тему «Хто для мене Іван Мазепа?» Цей конкурс був ініційований Громадським Рухом «Не будь байдужим!» та реалізований в більшості шкіл усіх регіонів країни. Мета акції – висвітлення білих плям в історії України. Зокрема, постаті Івана Мазепи – чи не найнеоднозначнішої постаті в історії нашої з вами країни.

Не став винятком і Хмельницький. 15 волонтерів під керівництвом двох координаторок – Олени Колобохової та Олени Шабаліної зробили все можливе для того, щоб жоден учень з 38-ми шкіл міста не залишився поза увагою.

Розповідає Олена Колобохова: «Акція складалась з двох етапів. Перший етап полягав у реєстрації учасників шляхом роздачі та заповнення анкет учнями 8-11 класів (внесення своїх особистих даних). Це робилося для того, щоб учасникам конкурсу були надіслані заохочувальні подарунки (кожен із зареєстрованих учасників отримав унікальну книжечку про Івана Мазепу, створену та надруковану спеціально для цього конкурсу та дайджест інформаційного партнера НББ – журналу «Український тиждень» призначений для батьків учасників – Р.Р.) або щоб з ними можна було зв’язатися з приводу нагородження. Цей етап тривав до 31 вересня. Другий етап стартував 31 вересня і, власне, полягав у написанні зареєстрованими учасниками творів на тему: «Хто для мене Іван Мазепа?» Цей етап фінішував 15 листопада».

Згідно умов конкурсу, всім школам, які подали більш як 50 анкет передбачена передплата журналу «Однокласник» на 1 рік. Крім цього, викладачі (в кожній школі був викладач, який курирував конкурс по своїй школі), у яких участь у конкурсі взяли не менше 50 учнів отримали особисту квартальну (на 3 місяці) підписку на журнал «Український тиждень».

«У Хмельницькому 38 шкіл. З них, за результатами акції, 14 отримали річну передплату на «Однокласник». Плюс 12 викладачів отримали квартальну підписку на журнал «Український тиждень». Крім цього, кожна школа отримала диплом учасника конкурсу» – звітує Олена.

Також, за словами Олени, в місті було написано близько 400 творів (мова йде лише про твори й анкети на паперових носіях, адже, крім цього, кожен бажаючий міг заповнити анкету та відправити твір у електронному вигляді безпосередньо на сайті НББ). За цим показником Хмельницький увійшов у 5-ку лідерів. Всі твори були зібрані та передані в Київ у центральний офіс НББ для подальшого визначення переможця. Хочеться наголосити: жодної цензури на місцях не було, тобто, до передачі в Київ твори не перевірялися ні на стилістичні, ні, навіть, орфографічні помилки.

Конкурс сприймався взагалі дуже позитивно всіма його учасниками. «Нам дуже допомогло управління освіти. Всі з розумінням поставилися до цього конкурсу: і міська влада, і директори шкіл, і вчителі, і учні. Хоча, певні вчителі в певних школах трохи з прохолодою віднеслися… Але найголовніше те, що цей конкурс зацікавив учнів – головних героїв акції. Нам досі мало не щодня телефонують та питають про конкурс, про результати…» – підсумовує Олена Колобохова.

Залишається лише додати, що результати конкурсу та, відповідно, нагородження переможців будуть після Нового Року. Абсолютних переможців, якщо такі будуть серед хмельничан, буде запрошено до Києва на урочисте нагородження. Регіональні переможці також не будуть обділені увагою. У Хмельницькому, за словами Олени, планується збирати круглий стіл, на який будуть запрошені переможці для нагородження. Все це відбуватиметься в присутності преси. Також планується нагородження найбільш активних волонтерів заохочувальними призами.

 

Наші інтереси: 

+

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи