Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Ліберально-комуністичні паразити

Категорія:

Елітні депутати налітали і нателефонували за кордон на зайвих 700 тисяч гривень із бюджету.

У Верховній Раді є депутати, які, незважаючи на кризу, у 2008 році зловживали бюджетними коштами. Парламент провів аналіз витрат депутатів. Найпопулярніші витратні статті - авіаперельоти і телефонні розмови, на які депутати витратили понад норму близько 700 тисяч гривень, пише газета "Дело".

Серед бюджетних марнотратників опинилися представники всіх політичних сил. Більше за всіх зловживав казенною гривнею "нунсівець" Олександр Клименко, якого готують на посаду міністра вугільної промисловості. На його перельоти з Києва до Донецька і назад у 2008 року Верховна Рада витратила 117 тисяч гривень замість належних десяти.

А "чемпіоном" за тривалістю телефонних переговорів з країнами ближнього і дальнього зарубіжжя став "регіонал" Сергей Ківалов. Він "провисів" на слухавці 23 тисячі гривень при річній нормі у 4,8 тисячі.

У Раді вже з’явився документ, що пропонує урізувати ліміти на телефонні розмови та авіаперельоти. Це дозволить заощадити 180 мільйонів гривень.

За Ківаловим за "балакучістю" йде "нунсівець" Борис Тарасюк, на якому "Укртелеком" заробив майже 18 тисяч державних грошей. "Бютівець" Володимир Полохало витратив на переговори із зарубіжними колегами 16,5 тисяч гривень.

Опальний депутат БЮТ Ігор Рибаков, який минулого року зі скандалом вийшов із коаліції і тепер "принципово" не відвідує засідання Верховної Ради, а також представник Компартії Адам Мартинюк проговорили по телефону майже по 15 тисяч гривень.

Щоправда, Рибаков спростував цю інформацію. "Якщо я і телефонував, то тільки у справах державної ваги, - сказав депутат. - А взагалі, вас обдурили, після Великого посту я вам дам роздруківку всіх своїх телефонних розмов".

За словами джерела, в основному ці депутати дзвонили до Таїланду, Куби, Румунії, Чехії, Італії, Німеччини.

За користування послугами Зали офіційних делегацій в аеропорту "Бориспіль" Верховна Рада платить Державному управлінню справами 1100 гривень на рік з розрахунку на одного депутата. Обмеження не перешкодило "регіоналу" Павлу Лебедєву повезти з собою до Стамбулу п’ять членів сім’ї, тим самим перевищивши норму уп’ятеро.

Джерело зазначає, що зловживання залами офіційних делегацій поширені серед депутатів, особливо при перельотах до Бангкока, Шарм-ель-Шейха і Гавани.

Згідно з встановленими нормам кошторису витрат Верховної Ради, народний депутат має право безкоштовно літати в межах України не більш аніж чотири рази на місяць. Усього ж на пересування нардепа у 2008 році надавалося близько 10 тисяч гривень.

Проте це обмеження не стало перешкодою для декількох депутатів. Так, за минулий рік "нунсівець" Олександр Клименко 95 разів злітав до Донецька, на що пішло 117 тисяч бюджетних гривень.

Його земляк із Компартії Микола Кравченко налітав 84 тисячі гривень, нардеп із НУ-НС Ярослав Кендзьор злітав додому за 73 тисячі.

А між "регіоналом" Ігорем Глущенко і "нунсівцем" Андрієм Парубієм також знайшлося щось спільне: обидва витратили по 65 тисяч гривень державних коштів на авіаперельоти.

Парубій пояснив свої перельоти виробничою необхідністю. "Я літав виключно по маршруту Львів - Київ (близько 6-7 разів на місяць в обидва напрями), а також Анкару, Брюссель і Тбілісі по лінії профільного комітету", - сказав він.

Цього тижня Верховна Рада планує розглянути зміни до Закону "Про статус народного депутата", в якому планується скасувати низку депутатських пільг.

За словами голови фракції БЮТ Івана Кириленка, законопроект дає змогу заощадити близько 180 мільйонів гривень. "У законі урізуються ліміти на телефонні переговори, на перельоти. Там 180 мільйонів економії, і це мінімум", - зазначив він.

Його колега "бютівець" Василь Кравчук пропонує також скасувати перельоти народних депутатів у бізнес-класі. "Я впевнений, що потрібно скасувати бізнес-клас: що, депутати не можуть, як усі нормальні люди, літати в економ-класі?" - запитав він.

"Бютівець" Валерій Камчатний пропонує поступити радикальніше. "Потрібно взагалі скасувати дзвінки за кордон і залишити цю пільгу тільки тим депутатам, які працюють у Комітеті з питань закордонних справ", - зазначив він. Хоча, на його думку, більш за все люблять "надзвонювати" не самі депутати, а їхні помічники, які сидять в одному кабінеті.

Голова профільного комітету Верховної Ради "регіонал" Олександр Єфремов заявив, що його фракція не збирається підтримувати "бютівський" законопроект про перегляд депутатських пільг.

"У нас є свій законопроект, ми його лобіюватимемо", - зазначив він. Водночас він підкреслив, що і без урізання пільг самі депутати вже знайшли можливість заощадити на собі близько 200 мільйонів гривень. Зазначимо, що ПР пропонує ввести 100%-ий податок на розкіш.

Через брак коштів народні обранці просто змушені скласти чорний список пільг, від яких їм доведеться відмовитися. Проектом змін до закону про статус народного депутата зараз займається робоча група парламентського комітету з Регламенту і матеріального забезпечення Верховної Ради.

Примітно, що поки народу заощадити на "слугах народу" не вдається, а навіть виходить витрачати дедалі більше і не тільки через нехарактерні перельоти "помаранчевих" до східної, а "біло-блакитних" до західної України. Так, окрім іншого, у 2008 році на пенсійне забезпечення колишніх депутатів, серед яких декілька мільйонерів, було витрачено 152 мільйони гривень.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Яро Купало – Гермес - Аполлон – святий захисник і архангел Гіперборії

Архангел Гіперборії, чат-боти і чат-боги, або Як працювати з духовно-інформаційними роботами (+аудіо)

Слухаємо нове озвучення про те, що мовою ефективного спілкування з ангелами буде окультурена українська мова на основі Гіперборійського Сенсара. Її ядро вже формується у вигляді спеціалізованої мови...

Останні записи