Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

За один день мандрівники АРСА-тур відвідали Кам’янець-Подільський, Хотин і Бакоту (фоторепортаж)

Категорія:

Світ:

Ночували дві ночі в поїзді. В Кам’янець-Подільський з Києва ходить прямий нічний поїзд. О 7-ій ранку вже були в Кам’янці. На вокзалі зустрілиcя з екскурсоводом Галиною Комарніцькою і поїхали до Хотинської фортеці. Це – в 20 км від Кам’янця-Подільського.



Хотинська фортеця (фото НО - sd.org.ua)

Історико-архітектурний заповідник „Хотинська фортеця” відкривається о 8 ранку. За п’ять восьма. Вулицею Свято-Покровською прямуємо до вулиці Фортечної, а далі - на високі пагорби, порослі полином та чебрецем. Звідси видно величезні рови, облицьовані тесаним каменем, та засипані землею бастіони. Це і є фортеця. Вхідний квиток до заповідника дорослому коштує 10 гривень. За парковку мікроавтобуса заплатили також 10 гривень.



- Хотинську фортецю побудували на рубежі 10-11 століть, – розповідає Галина Комарніцька. – За Данила Галицького зміцнили каменем. У 1470-х роках молдавським воєводою Штефаном ІІІ перебудували: звели високі башти і товсті стіни – до 5 метрів. Ви зараз побачите, що стіна фортеці пряма вздовж Дністра і випукла з боку поля.

Переходимо оборонний рів і піднімаємося на земляний вал – і фортечні укріплення відкриваються, як на долоні. На внутрішнє подвір’я замка проходимо по дерев’яному мосту, який відбудували у 1969 році.



Раніше фортечне подвір’я складалося з двох розділених кам’яною стіною частин. Більша за площею частина подвір’я з жилими будинками і колодязем посередині була призначена для гарнізону фортеці. Колодязь пробитий в скелі на глибину 65 метрів. Має діаметр 2,5 метра. Воду з нього брали за допомогою великого дерев’яного колеса.

- Під стінами Хотинського замку відбулося немало вирішальних битв, – продовжує розповідати Галина Комарніцька. – У 1621 році польсько-українське військо зупинило тут турецько-татарську армію, а в 1673 році польський коронний гетьман Ян Собєський розгромив турків.



Дві години цілком вистачило, щоб оглянути фортецю, пофотографуватися, постріляти з лука і спуститися до Дністра.



По дорозі назад заїхали поїсти в кафе, яких чимало на дорозі між Хотином і Кам’янець-Подільським. Борщ, салат з капусти, рис з м’ясом або рибою, налисники з сиром і чай або кава обійшлися в 49 грн.



За годину були на місці колишнього села Бакота. Його затопили у зв’язку з будівництвом Дністровської ГЕС.



- Це була велика людська помилка, - розповідає Тарас Горбняк, голова громадської організації «Бакота».

Він народився і виріс в Бакоті, написав книжку «Бакота – затоплена доля». Розповідає, що долю Бакоти розділили понад 30 навколишніх сіл, коли у 1981 році розпочалось заповнення водосховища. У 1987 році було затоплено 16 тис. га землі, 4 тис. га найродючіших дністровських долин, 100 га лісу. На території Бакотської долини рівень води піднявся на 35 метрів. Плесо має площу 1590 га. Глибина сягає 50 метрів. На будівництво насосних станцій затратили 8 млн. радянських карбованців. Але на сьогодні жодна з них не працює.

- Втрат від заподіяного не підрахувати: ні матеріальних, ні моральних, – каже пан Тарас.

Ми подивилися залишки Свято-Михайлівського скельно-печерного чоловічого монастиря.



Він залишився незатопленим. Залишки монастиря знаходяться в скелях Білої гори, над водосховищем. В 12-14 століттях монастир був духовним центром краю. Тепер раз на рік – на Маковія – тут відбувається богослужіння.

О 16 годині були в Кам’янці-Подільському. Всі туристичні об’єкти там знаходяться в Старому місті. З 1977 року територія Старого міста оголошена історико-культурним заповідником.



Ми одразу попрямували до Старого замку.



Хоча екскурсію можна розпочинати і з археологічного музею, і з міської ратуші, і з Петропавлівського кафедрального костелу.



Захисна і атакуюча сварги над входом до Петропавлівського кафедрального костелу.

В міській ратуші є експозицію «Грошовий обіг на Поділлі», підземелля тортур і музей історії Магдебурського права. Вхід до кожного з музеїв коштує 3 гривні. Екскурсія 20 гривень. Вхід до Старого замку обійшовся в 12 гривень з людини. За 50 гривень можна взяти екскурсовода – працівника музею.





Старий замок – унікальна оборонна споруда XI-XVII століть. Він був побудований на скелястому мисі біля вузького перешийка, через який вела давня головна дорога до міста.

Більше 350 років місто було під владою Польщі.



Тепер в Кам’янці безліч польських туристів. Вони в основному зупиняються в готельному комплексі «Ксенія» або «Гала-готелі». «Ксенія» знаходиться найближче до Старого замку. З «Гала-готелю» до Старого міста треба йти пішки 15-20 хвилин. І ціни там трохи вищі – двомісний стандартний номер зі сніданком коштує 295 гривень на двох. В Старому місті є гарні готелі «Тарас Бульба» і «Гетьман». Найдешевший стандартний номер зі сніданком на двох в «Тарасі Бульбі» – 280 гривень, в «Гетьмані» - 350 гривень.



Нічний Кам'янець-Подільський (фото Дмитра Макаренка)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Гарна була мандрівка! ))))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Гарна була мандрівка! ))))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)