Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Валлійці вимагають незалежності

Плайд Кімру (Партія Уельсу) вперше у своїй історії заявила про те, що буде боротися за незалежність Валлії. Таке рішення одноголосно підтримали делегати конференції партії, які зібралися в столиці краю - місті Кардіфф.

Партія Уельсу від часу свого утворення в 1925 році послідовно бореться за самоврядування краю, за збереження валлійської культури, мови і традицій. Хоч більшість мешканців Уельсу розмовляє англійською, валлійська мова, яка належить до кельтських, збереглась у сільській місцевості, а національні традиції підтримуються в усьому краї. З 1974 року Плайд Кімру постійно представлена в палаті громад британського парламенту. Зараз партія має чотири місця у Вестмінстері і два мандати в європейському парламенті.

Нова епоха для валлійців почалася у 1999 році, коли був сформований орган самоврядування краю - асамблея Уельсу, де Плайд Кімру одержала 17 місць з 60-ти. Обраний у 2000 році новий лідер партії Юан Він Джонс заявив, що Валлія повинна мати стільки контролю над своїми внутрішніми справами, “скільки можливо і необхідно”. На його думку, процес деволюції - передачі частини повноважень британського парламенту у місцевим законодавчим зборам Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу - не дав валлійським депутатам достатніх повноважень.

До останньої конференції в статуті партії йшлося про те, що Плайд Кімру виступає за додання Уельсу “повного національного статусу”. Тепер цей термін замінений словом “незалежність”. А це передбачає вступ Уельсу в Євросоюз і набуття ним членства в ООН. До речі, Валлія є членом ФІФА та УЕФА від часу їх заснування.

Міністр у справах Уельсу лондонського уряду Пітер Гейн не схвалив рішення конференції Плайд Кімру. “Тепер усі в Уельсі усвідомили, що таке Плайд Кімру - повне відділення і незалежність. Цей крок приведе Уельс до банкрутства і зробить нас посміховищем в очах міжнародного співтовариства”. - сказав міністр.

Натомість лідер партії Плайд Кімру вважає, що “без нормального парламенту ми не зможемо виправдати надій нашої нації. Уельс має всі атрибути суверенної держави, крім однієї, - у нас немає власного уряду, а без цього наша місія нездійсненна”. Юан Він Джонс заявив: “Ми хочемо влади для Уельсу не заради самої влади, а для того, щоб здійснити ряд змін, які поліпшать життя валлійців.”

Плайд Кімру заявила, що на майбутніх виборах буде відстоювати право для асамблеї Уельсу впроваджувати власну систему податків, а також провести низку змін у структурах поліції і на залізничному транспорті.

Вона також закликає покласти край засиллю супермаркетів як основних місць збуту сільськогосподарської продукції і виступає за те, щоб туристична індустрія Уельсу мала більш тісні зв’язки з місцевими товаровиробниками.

Національна самосвідомість валлійців, незважаючи на кілька століть англійського панування та асиміляції, залишається досить високою. Натомість економіка краю, яка колись базувалася на вугільній промисловості і металургії, відстає тепер від середніх британських показників.


----------------------------------------------------

В тему:

У Великобританії націоналістична партія Plaid Cymru проголосила незалежність Уельсу

Всезагальна дезінтеграція

Етнополітична карта світу XXI століття

Y-хромосома переписала історію Великобританії

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи