Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Василь Шкляр презентував у Дніпропетровську «Чорного Ворона»

16 травня в ДК «Машинобудівників» відбувся творчій вечір Василя Шкляра, який організувала Мистецька Агенція «АртВертеп» та ГО «Холодноярська ініціатива».
Василь Шкляр від імені отамана Чорного Ворона пише:

«Досі не можу собі пояснити, що то за радість така була перед кожним боєм, яка тремтіла в усьому тілі, мовби жива істота.Серце співало, в очах розвиднялося, лоскіт бігав долонями. Оце як є твердий рішенець, що сьогодні виступаємо, чи хай там навіть узавтра, то вже місця собі не знаходиш, щось аж трусить тобою зсередини. Я бачив, що так було не тільки зі мною, кожного з нас постигала ця втіха, тільки всяк переживав її по-своєму. Той походжав, як півень, той начищав уже вкотре рушницю, ще хтось мугикав-насвистував, а той сидів непорушно — тільки очі горіли лихим вогнем. А коли раптом бій відміняли, напосідало таке, якби ото молодиця враз відмовила тобі в останню хвилину і ти залишився сам на сам зі своїм хотінням. і, не було у нас зовсім страху, він звітрився разом з надією, бо коли в чоловіка уже й надія пощезла, то який може бути страх?

І немає тут чим хвалитися, сказала б сліпа ворожбитка Євдося, до якої прийшов я тоді, коли все починалося, тож я прийшов до сліпої Євдосі, котра вміла забрати біль із людського тіла, вміла навіть зцілити душу, прийшов і сказав: «Забери у мене, Євдосю, дві штуки нетребні, вийми їх із моєї душі, аби й знаку не зосталося». — «Які такі штуки нетребні?» — тихо всміхнулася невидющими очима Євдося, як усміхаються сліпі. «Страх і жаль, — сказав я. — Вийми з мене насамперед страх, тоді жаль». — А вона похитала головою: «Не можна без цього зборонцеві, без страху й жалю швидко себе загубиш», — сказала тоді сліпа Євдося, і я ще не раз пригадаю її слова, коли рубатиму голови, і це вже стане для мене ніяким не бойовиськом, а буденною роботою, від якої тільки болітимуть руки ночами».

Відкрив вечір виступ гурту «Вертеп» гайдамацькими та махновськими піснями. Мені найбільше сподобалася українська версія «Батьки-отамана» («Вот пуля просвистела»). Потім з короткою промовою виступив нардеп Тарас Стецьків, а волонтери у залі роздали всім охочим анкети «Холодноярської ініціативи».

Далі Василь Шкляр відповідав на записки та питання із залу. Він розповів, що «Чорний Ворон» є своєрідним продовженням «Холодного Яру» Юрія Горліс-Горського, коли закінчився «романтичний» період визвольних змагань і більшість повстанців склала зброю повіривши у неп, українізацію та автокефалію, а в лісі залишися ті, що вважали «не здобули волю, здобудемо смерть».

Василь Шкляр дещо роздратовано назвав більшість українців і минулих, і сучасних «гречкосіями» та «свинопасами», висловив думку, що залишенці воювали «не за народ, а за ідею». Письменник розповів, що відомий польський режисер Єжи Гофман прочитав «Чорного Ворона» і готовий взятися за його екранізацію, а сам він працює ще над двома історичними романами – про отаманку Марусю та про вбивсто Симона Петлюри.

Також Василь Шкляр зробив інше неоднозначне порівняння – українських гайдамак з ісламськими фундаменталістами та висловив думку, що «масовий терор – це погано, а от індивідуальний – добре».


В тему:

Василь Шкляр. Залишенець. Чорний ворон (текст роману). Завантажити.

Час борців, час героїв. Час воїнів

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Заборонена Україна. Білас і Данилишин

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи