Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Тіньовий» Інтернет: нова могутня зброя?

Коли Джуліан Ассандж підірвав довіру до конфіденційності в інтернеті, його спочатку назвали «провокатором» - але тільки спочатку. Європо-американіста модель демократії і ринкової економіки тим і вирізняється поміж решти «взірців», випрацюваних людством, що здатна перетравити все – навіть протест проти себе самої…

«Інтернет може стати двосічною зброєю! Мобільні телефони і соціальні мережі беззаперечно допомагали демократичним активістам об’єднати зусилля у боротьбі проти диктаторів, але вже помічені спроби режимів використати ці можливості заради власного виживання…»

…а згадали, як Єгипет вимкнув інтернет? А додайте до цього роботу над власною мережею в Ірані! А також Великий Китайський Файрвол, який закриває своїми потужностями доступ навіть до такого простого ресурсу, як Вікіпедія! І ось тут у надрах американської адміністрації народилася ідея: створити «тіньовий» інтернет. Базований на децентралізації і мобільності, які дають сучасні технічні засоби…

Усе це схоже на фантастику, але – це правда! За даними американської преси, державний департамент і Пентагон розробляють дві головні ідеї. По-перше – створення бездротових мереж, які б могли підключатися до Глобальної мережі незалежно від будь-який провайдерів.

Простіше кажучи: якщо ви живете у країні, де «панує режим», то цей «режим» здатен натиснути на місцевого провайдера – а той вимкне усі зовнішні канали. Вам переріжуть дротики, тобто. Навіть супутниковий інтернет у такій ситуації не завжди допоможе, оскільки вимагає апаратури певного рівня складності і навичок – а така апаратура і такі люди «режимом» вираховуються моментально. З усіма наслідками, звісно…

Як працюватиме така міні-мережа? «Активіст-демократизатор» має мобільний телефон чи ноутбук. Ці «гаджети» дозволяють підтримувати постійний бездротовий зв’язок. Фішка всієї цієї справи – відсутність якогось «центру», який «режим» може виявити і закрити. Уявіть собі групу борців за демократію, оснащену подібною апаратурою. У разі «випадіння» одного борця – зв’язок не переривається, оскільки решта користувачів мережі продовжує підтримувати її у робочому стані. Що ж до апаратури, то… тут доведеться зробити певну паузу. Для пояснення ідеологічних моментів…

«Свобода і безпека. Прозорість і конфіденційність. Вільне висловлення думок і толерантність. Усе це є підвалинами вільного, відкритого і безпечного суспільства, так само, як вільного, відкритого і безпечного інтернету», – але Хілларі Клінтон, один із ініціаторів створення «тіньового інтернету», забула пояснити, що відкритість, прозорість і толерантність – це гасло, яким мають послуговуватися «режими», а якщо не послуговуються – то проти них починають працювати «думки».

До речі, безпека і конфіденційність у такій системі залишаються за американцями – оскільки за ідеєю творців «тіньового інтернету» організаторами і «тиловими забезпечувачами» у даному разі виступатимуть саме вони. Адже звідки борці за демократію візьмуть спеціалізовані гаджети – недешеві, між іншим, а також програмне забезпечення – ліцензійне, а отже – теж недешеве? У ролі «провайдерів» виступатимуть так звані «зовнішні сили» - ну, ви зрозуміли…

Так що, як ви зрозуміли, мобілка в руках досвідченого борця за демократію – це як штурмова гвинтівка М-16 морського котика. А ноутбук може виявитися ефективнішим за «Томагавк» - крилату ракету, маю на увазі, а не індіанську сокиру… але тут-таки виникло інше запитання. Нещодавно Сполучені Штати прийняли доктрину, згідно з якою кібератаки на їхню «віртуальну територію» прирівняні до збройної агресії.

Якщо, приміром, уявити собі ситуацію, що іранці поширюють серед ісламістів у Штатах мобільні гаджети для ведення пропаганди запровадження шаріатських законів – це як розцінити у термінах такої доктрини?

Якщо з Північною Кореєю у сенсі кібердемократії можна не надто «водитися» - там інтернет існує лише у вигляді зародкової системи обміну даними між партійно-військовими колами, то як оцінить поширення спецапаратури для «демократизації» той-таки Іран? Чи Китай – адже тамтешні власті можуть прирівняти мобілізацію демократії до шпигунства. І теж вдатися до власних дій у відповідь.

Так що з мобільно-тіньовим інтернетом краще бути обережніше…
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віталій Павленко.
0
Ще не підтримано

ще одне підтвердження, що революція неможлива без великих фінансових вливань...

краще з розумним втратити ніж з дурним знайти

Коментарі

Зображення користувача Віталій Павленко.
0
Ще не підтримано

ще одне підтвердження, що революція неможлива без великих фінансових вливань...

краще з розумним втратити ніж з дурним знайти

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Хороші справи теж часто потребують фінансових вливань!

Віталій Павленко каже:
ще одне підтвердження, що революція неможлива без великих фінансових вливань...