Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Демотиватори поглинають інтернет. І цього не уникнути

Світ:

З невідомої причини демотиватори, тобто «фото з текстом», створюють у нас ті ж відчуття, що й під час читання журналів. Текстові повідомлення чи блогінг на їхньому тлі виглядають значно менш радикально. Картинки з текстом приваблюють погляд. Вони «споживаються» швидше, і швидше породжують емоційну реакцію.
Автор - Кріс Броган (Chris Brogan) – письменник, журналіст, консультант із маркетингу та гуру соціальних медіа. Його блог chrisbrogan.com входить до топ-5 рейтингу Advertising Age Power150, а написані ним книги про технологію використання інтернету та соціальних ЗМІ у маркетингу та персональному просуванні ставали всесвітніми бестселерами. Кріс вважає, що на підході новий тренд – «мотлох-нет», інтернет, де головним інформаційним об’єктом є картинки з текстом до них.

Мотлох-нет на підйомі

На днях я розмовляв з Джуліеном Смітом, і він сказав (і його слова були жартом десь на 1/8), що «фотографії, до яких додано текст – це наступний хіт». Він казав це упевнено. Ви звернули увагу на вашу лінійку повідомлень у Фейсбуку? Величезна кількість того, що там з’являється – це фотографії з доданим текстом (в рунеті та уанеті за цим явищем закріпилася назва «демотиватори»). Зазвичай – фразами, що характеризують те чи інше.

Це – мотлох-нет. Чому «мотлох»? Тому що початкова мета Інтернету полягала в тому, що найцінніше – це лінки, можливість пошуку – це ключ, а здатність знайти будь-що і використовувати інтернет-ресурси будь-звідки – це магія. А цей новий Інтернет? Інтернет з картинками й текстом на них? Це мотлох. Це глухий кут. Картинка – це баласт. Вони нікуди вас не приведуть. Це кінцева зупинка, глухий кут.

Але я кажу це із почуттям замилування, любові та, певною мірою, розуміння суті явища. З невідомої причини «фото з текстом» створюють у нас ті ж відчуття, що й під час читання журналів. Текстові повідомлення чи блогінг на їх тлі виглядають значно менш радикально. Картинки з текстом приваблюють погляд. Вони «споживаються» швидше, і швидше породжують емоційну реакцію.

Чому це чудово

Фейсбук та Pinterest роблять те, чого не спромоглася зробити більшість наших «чудових» технологій – вони будь-кого впускають до свого всесвіту. Pinterest – виняткова можливість спостерігати за обміном інформацією та взаємодією між майже-повними-чайниками. «Нормальний» обмін повідомленнями відбувається там будь-якими можливими способами. Охоплення аудиторії надзвичайно широке. Ось чому це стає справді цікавим.

Із запуском пошукової технології Panda від Google (це просто така назва. Справжні панди не працюють у Google) стало зрозуміло, що лінки та веб-сторінки – це ще не все. Google почав більше звертати увагу на «персональний аспект», на людських істот, що вештаються Інтернетом. І з цих міркувань вони також створили Google+. І тут приходить розуміння, що світ Інтернету – це не тільки лінки. Те, хто розмістив інформацію, має таку ж вагу, як і те, в який спосіб її розмістили.

В такий-от спосіб з’являється «довкілля», яке дозволяє мотлох-нету зростати. Лінки – зовсім не те, чим вони були. І привернення уваги, емоції та подібне, як виявляється, мають рівнозначну вагу.

Що має значення у мотлох-неті?

Є принаймні три ключові способи, за допомогою яких охочі можуть долучитися до мотлох-нету собі на користь:

1. Робити цікаві картинки, варті того, щоб поділитися ними з іншими.

2. Подбати, щоб ділитися картинками було легко.

3. Викликати емоції.

Останній пункт найскладніший. Але коли ви все зробите належним чином, все і спрацює належним чином. У мотлох-неті люди обмінюються емоціями.

Технології зміняться і стануть краще підтримувати цю «нішу» в Інтернеті. Багато часу на це не треба. І це така штука, яка дуже швидко отримає шанс замінити собою «розумний Інтернет».

Тут є над чим поміркувати, насправді, і це несподіваний "поворот наліво" від того напрямку, куди, як ми вважали, ми рухаємося. Але спробуйте-но його проігнорувати. Цифри все розставлять на свої місця. Ми любимо цей новий метод взаємодії.

А як щодо вас? Ви берете участь у Pinterest? Ви щодня ділитеся картинками-демотиваторами та ставите під ними лайки? Чи ви проти цього?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Останні записи