Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українізація через «ВКонтакте»: окозачення Голлівуду назло російським тролям

У вересні в одній з найпопулярніших серед молоді соцмереж – ВКонтакте – з’явилася спільнота «Козацький цитатник», що дуже скоро стала широко відомою. Її засновник – Антон Кістол, учень однієї з дніпропетровських шкіл – українізує постери відомих кінофільмів, чим викликає захват і дискусії. 

Певно, вже багато разів доводилося чути, але: як народилася ідея колажів, перетворення відомих постерів?

Надихнув мене паблік, який перероблював знаменитостей на піратів. Сама ж ідея «українізації» відомих персонажів та їхніх висловлювань – привернути увагу російськомовних українців до нашої мови та культури, яка є неповторною та автентичною, а не, як вони вважають, містечковою та недосконалою. Крім того, одна з ідей проекту – протест або сигнал медіа-холдингам до того, що ми, україномовні, потребуємо україномовного контенту, а не, вибачте, «общєпанятного». Вони вважають, що це буде погано продаватися, але ж ми своїм прикладом спростовуємо цей стереотип: до нас за півтора місяці додалося 15 тисяч людей, які спроможні оплачувати україномовний контент.

15 тисяч – достатньо велика аудиторія. Як ситуація з незадоволеними «тролями»?

Є такі люди. Врешті, це ж інтернет! Є росіяни, які думають щось на кшталт «да как єто так, да как єті хахли смєют!». Хоча у нас десь чверть аудиторії – 23% – з Росії. І – о диво! – вони вчать мову, щоб спілкуватися в нашій спільноті. Бо російську ми заборонили загальним опитуванням.

Нині над «українізацією» постерів працює колектив людей? Хто вони? Чи пропонують свою допомогу незнайомці?

Поки що працюють три людини: я, Денис Антипів і Валерій Підгаєцький. Денису 25 років, він – викладач корейської мови. А ось Валерій студент, йому сімнадцять. Дуже багато українізацій від наших передплатників. На день надсилають десь близько 20 своїх робіт.

Скільки з тих 20-ти потрапляє у паблік?

Може, десь п’ять–сім. Це залежить від «грамотності».

Вас не звинувачували у перетворенні культури на «шароварщину»?

Може, раз було й таке, казали, що це паплюження. Проте наша шароварщина залучає людей до спілкування українською, а це означає, що вона набагато корисніша за всілякі заклики патріотів, на кшталт: «ти українець, ти мусиш говорити державною мовою». Я ж глибоко переконаний: бажання розмовляти українською потрібно плекати в людях.

Вам пропонували співпрацю за гроші? Може, були пропозиції придбати проект?

Свого часу ми зробили окреме переозвучення з відомого фільму за допомогою студії «Три крапки». Потім нам запропонували гроші за озвучення повного фільму. Нам допомагали в цьому хлопці з порталу Opengamer, який має давні зв’язки зі студією. Зараз підготували сценарій для озвучування однієї із серій мультсеріалу «Металоапокаліпсис», яка повністю вийде «козацькою» говіркою. Так що ми справді можемо перерости в медійний старт-ап.

Ще нам пропонували долучитися до продажу футболок, з яких ми мали б по 75 гривень за штуку. Ну і була ще пропозиція купити паблік за 15 тисяч гривень, але в обох випадках ми відмовилися.

Хто пропонував за це гроші?

Один чоловік з Москви, вже коли про нас почали писати газети. Не сказав би, що він недоброзичливець, просто побачив у нас майбутнє.

Він хотів допомогти з розвитком? Чи перекупити потенційно вдалий проект?

Думаю, саме перекупити, проте залишити нас адміністраторами. Та ми – козаки, ми не продаємося!

Паблік якось впливає на твоє життя?

Не сказав би, що все дуже змінилося, просто для всіх було сюрпризом, що я став відомим.

Маєш плани на розвиток пабліку? Не планували розростися на інші соцмережі – Facebook, Twitter, Google+?

Поки що у перспективі – переозвучування відомих серіалів і мультфільмів. Певно, скоро візьмемося за серіал Breaking Bad, який у нашому перекладі буде називатися «В усі горілчані». А щодо твітерів і гуглоплюсів – там набагато менше українців. Це просто непопулярні соціальні мережі в нас. Тим паче, що всі вони є у ВКонтакте, де українців 30 мільйонів, а нам цікаве саме розповсюдження української культури та мови, а не понти.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Монна Ліза стала більш приваблива :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Монна Ліза стала більш приваблива :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Ірина Висота.
0
Ще не підтримано

Яка чудова Джаконда!!! Вражає набагато більше, ніж у Луврі ( live картина не справила на мене очікуваного "вибуху" емоцій)

Твори!!!