"Ми пропонуємо владну вертикаль у правоохоронних органах замінити владною горизонталлю. Тобто віддати громадський порядок на контроль муніципальній владі, громадам, - каже Павло Диба, голова всеукраїнської громадської організації "Українська служба порятунку" і президент Міжнародної служби порятунку. - Районні ради обиратимуть шерифів, а шерифи — собі помічників. Разом стежитимуть за громадським порядком. Свідоме населення себе дуже добре проявило за ці три місяці. Загони самооборони ще й досі патрулюють вулиці Києва".
Муніципальна система органів громадського порядку унеможливить хабарництво серед правоохоронців. Оскільки зараз у МВС суми хабарів розподіляються за ієрархією — нижчий за посадою передає вищому і так далі.
"У муніципальних органах працюватимуть люди, яким довіряє громада. Вони дбатимуть про порядок. Над цим проектом юристи нашої організації працювали два роки. Вона добре себе зарекомендувала у світовій практиці", - зазначає Диба.
Міністерство внутрішніх справ активісти одразу розформовувати не збираються. Вони хочуть перейняти частину функцій теперішньої міліції.
"Люстарація МВС потрібна, але потрібно це робити поступово. До того ж, ми не можемо одразу кимось замінити вузьких фахівців міліції — криміналістів, експертів, нишпорок, спеціалістів ведення слідства тощо", - наголошує активіст.
Перебудова міліцейської системи якісно змінить порядок у містах, вважає Павло Диба.
"Зараз завдяки народній самообороні ми вже перебрали частину функцій ДАІ — контролюємо рух у місті, надаємо першу допомогу, вирішуємо дорожні конфлікти, - каже Гранат Аксентій, член координаційної ради зі створення муніципальної поліції. - Ми пропонували цю схему попередній владі, але їй це було не потрібно. Сподіваємося, нова влада дослухається до доцільності наших реформ".
Може в цьому і є якась рація. Чи є український замінник слову ШЕРИФ, Оксанко?
Коментарі
Може в цьому і є якась рація. Чи є український замінник слову ШЕРИФ, Оксанко?