В старі добрі часи епохи Windows 95 багато моїх знайомих бавилося у легендарну стратегічну гру Warcraft II: Tides of Darkness. Там можна було керувати однією з двох армій: Людей або Орків. Один мій товариш чомусь завжди воював на стороні потворних монстрів. Його тактика була дуже простою: він одним кліком збирав докупи все наявне військо і направляв його на противника, не звертаючи ніякої уваги на його чисельність та озброєння. Орки то вигравали, то програвали, але виглядало це все дуже хаотично і зовсім не цікаво (приблизно, як безперервний гавкіт російських телеканалів).
Ваш покірний слуга відразу очолив Army of Humans. Поступово я усвідомив як діє (і скільки коштує) різна зброя, оцінив бойові властивості кожного персонажа тощо. Протягом 1,5-2 місяців, використовуючи весь свій вільний час, закріплюючись на кожному досягнутому рівні (команда "save"), я пройшов до кінця весь сценарій гри, отримав звання Бога Війни і побачив фінальні титри з іменами розробників (чим до цього часу дуже пишаюсь).
Другий мій товариш здолав орків у цій віртуальній війні іншим способом і значно швидше. Він обрав собі єдиного піхотинця, а потім трохи покопався у програмі і зробив його практично невразливим. Щоб ліквідувати цього солдата, суперник мав нанести йому 160 тис. ударів. Треба було бачити цю картину на моніторі: виходить з лісу такий собі Котигорошко. Ось він наближається до великої укріпленої фортеці, і орки починають шалено лупити по ньому з усіх луків, гармат і вогнеметів. А він спокійно знімає з плеча сокиру і починає методично рубати все, що трапляється на його шляху – аж поки театр бойових дій не перетворюється на симпатичну зелену галявину. Десь через 10 хв. від початку битви на цій гарній галявині залишається стояти, втомлено витираючи спітніле чоло, лише один мирний лісоруб…
Звичайно, важкувато зберігати витримку, коли на поріг твоєї хати вдерлися передові частини ворожої армії загальною чисельністю 1 млн. орків на чолі з командувачем, який щиро вважає себе Наполеоном. Чудовисько гавкає, клацає зубами і каже, що приїхало захищати тебе від якихось вільних радикалів. Проте, оговтавшись від першого переляку, починаєш здогадуватись, що з’їсти нас воно не зможе. Просто не проковтне. Хоча палець (Крим) може здуру відгризти. Ну, та Бог з ним – якщо навіть таке і станеться, то якось дамо собі раду тими пальцями, що залишились. Поки що.
Попри загальновідому кровожерливість і неадекватність дорогого сусіда, деякі спостерігачі висловлюють несміливе припущення, що насправді нікого вбивати «Наполеон» не збирається, бо це йому дуже невигідно і різко зменшує кількість варіантів подальшого розвитку подій. І дійсно, для того, щоб заробити собі серед своїх холопів славу великого царя-визволителя, хіба може бути щось краще, ніж повернути "ісконно русскій Крим" назад у їхню псячу імперію без єдиного пострілу? Така собі тотальна інформаційна війна з реальним захопленням чужих територій. Залучити ряжених «козаків» та «дружинників» і «м’яко» витіснити з анексованої території українських вояків і всіх невдоволених мешканців методами психологічного тиску: шантаж, залякування сімей, "живі щити" тощо. Ніяких кривавих геноцидів, ніяких вантажів 200 з цинковими гробами, лише кілька спалених адмінбудівель і десяток вибитих активістам зубів. Це ж ідеальний план, шеф! Світова спільнота через якийсь час перестає обурюватись і «перезавантажує» стосунки з Росією, як це було зроблено після анексії частини Грузії. У підсумку Путін – в шоколаді, а ми – без Криму…
Поки розвивається такий сценарій, нашою суттєвою перевагою є те, що ми всі зберігаємо собі наші фізичні тіла. Якщо зараз наша люба держава метушливо намагається зібрати докупи рештки нею ж розваленої армії, то ми повинні допомогти їй як мінімум виграти трохи дорогоцінного часу. Згадаймо, що кожен з нас має реальний досвід інформаційної війни. Хай кине в мене камінь той, хто ніколи не брав участі в так званих «хохлосрачах» і не здобував там іноді маленьких, але вельми приємних перемог над тупуватими кацапськими тролями. З огляду на помітну різницю між рівнями інтелекту людини і орка, для того, щоб стати невразливим «лісорубом», якісь надмірні зусилля зайві – треба тільки мати час і натхнення.
Зрозуміло, що правдивий карпатський «лісоруб» не гаятиме час і набої на відстріл дрібних тролів і тролих, бо його бойовими завданнями є ліквідація «гармат», «дотів», «магів», «снайперів» і зрештою самої «фортеці» з головним ліліпутом. Боюсь, що у нас нема іншого шляху до Свободи, як повне інформаційне знищення їхньої цитаделі або, інакше кажучи, заміщення свідомості рабів-орків свідомістю вільних людей (хоча вони її і не заслужили).
Марно відразу зачитувати їм Хартію Європейського союзу з прав людини, бо вони в ній нічого не второпають. Спочатку мусимо дезорієнтувати пересічного росіянина, переконавши його, що він наразі перебуває у хибній системі координат, де взагалі відсутні не те що якісь моральні орієнтири (якими так звик пишатись ванька-богоносець), а навіть елементарна лінійна логіка.
А тепер кілька конкретних порад і пропозицій:
Телебачення (ефірне)
Преса та інше друковане слово
Соціальні мережі
http://www.youtube.com/watch?v=1f5pcGgKxRk&feature=em-subs_digest
Чужі серед своїх
Коментарі
Браво, докторе!
Навіщо американці всьому дають свої назви? Аналітичні матеріали політтехнолога
VAKULA
Розмістіть у своєму блозі, пане Вакуло. Гарний аналіз. Хороші й інші публікації автора - Леоніда Підчибія, директора МАЦП - Міжнародного аналітичного центру права (на фото).
Дякую. +++
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
+
Толково!
Ціную Ваше, Докторе, вміння образно і з гумором передати серйозні речі.
Мовні рекомендації:
“на протязі 1,5-2 місяців” - на протязі — під сильним струменем повітря. Протягом 1.5 — 2 місяців.
“ісконно русскій Крим “- цю фразу краще взяти в лапки. Ісконний — українською - відвічний.
“головними задачами” - задача є у математиці. А бойовими є завдання.
Дякую.
Творімо разом мову Сенсар!
Дякую, поправив.
От дідько! Я вмію дуже уважно і чемно слухати співрозмовника, та й про якусь рок-групу можна зі мною побалакати, наприклад про «Арию». Але ви не панікуйте, просто повідомте відповідну «антитерористичну» організацію.
<b>За добро заплатимо добром,</b>
<b>а за зло — по-справедливості.</b>
Якби Ви вміли слухати, то вловили б іронію і зрозуміли би, що мова йде про окремі штрихи до портрету, а не якийсь лакмусовий папірець, що відразу визначає ворога. Для того їх і тренують, щоб не вирізнятись у натовпі та зібрати максимум інформації, в тому числі, через базік. Проаналізуйте всю інформацію про людину, розговоріться з ним, запитайте, у якому місті він народився чи довго мешкав. Висловіть своє захоплення з приводу якоїсь відомої пам'ятки в цьому місті і спостерігайте за його реакцією. Якщо помітите невпевненість, розвивайте тему: "Ой, я переплутав! Цей пам'ятник, здається, не в Запоріжжі, а в Луганську". І знову спостерігайте: впиратиметься він чи спробує змінити тему. Це елементарні пастки, але вони спрацьовують. Оскільки перед вами не Штірліц, а рядовий агент, його "легенда", скоріш за все, підготовлена недбало, нашвидкуруч. Але навряд чи в ній вказано справжнє місце народження, бо тоді вирахувати його буде ще легше. Ну, і так далі...
PS До речі, про Вас я вже давно повідомив, не смикайтесь :-)))
Я ж написав, що вмію уважно і чемно слухати, а не розуміти іронію чи пак сарказм.
P.S. Всю відому мені інформацію вже «злив»: сиджу, не смикаюсь.
<b>За добро заплатимо добром,</b>
<b>а за зло — по-справедливості.</b>
Дякую, Докторе!