Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Дмитро Тимчук: Кілька слів на тему нацбезпеки

Світ:

5 років тому мій друг Юра Романенко організував дискусію по темі переформатування України в рамках проекту «Третя республіка» (пізніше цей термін використав Ю.Луценко, але ніякого зв'язку між ними немає). У цій дискусії взяв участь і я.

Мені було запропоновано дуже коротко викласти своє бачення сфери нацбезпеки. Ось ця моя доповідна записка, написана на прохання Романенко. Як на мене, в контексті сьогоднішніх подій вона сприймається дуже цікаво.

«Сфера нацбезпеки і оборони

1. Активний нейтралітет передбачає збереження призову. Враховуючи непопулярність цієї ідеї в масах, варто зробити ставку або на збереження комплектування призовниками механізованих частин в обсязі не більше 10-15% від чисельності всього особового складу Збройних сил. Або ж реформувати контрактну систему: перший контракт - мінімум три роки, потім можна продовжувати по 1-2 році. (Відмінна зарплата, тобто грошове утримання, Але! Після 5 років служби - потужний механізм відбору, щоб далі могли служити лише кращі з кращих)

Цим ми вбиваємо «зайця резерву»: професійний резерв підготувати з нинішніми економічними можливостями та історичними традиціями (як у США ), і у що зараз так повірив Генштаб - це маячня. Таким чином, проганяючи через армію громадян з терміном служби до 5 років (крім «дорослих» або «технологічних» ВОСів (військово-облікових спеціальностей) - радіотехнічні війська, РЕБ (радіоелектронна безпека), зв’язок), ми створюємо потужний резерв. Соцзабезпечення на повну врубати після кількох контрактів, - наприклад, 10 років служби, до цього - лише службове житло, фонд якого створюється в першу чергу.

2. Оборонне замовлення, а точніше, розроблена нами стратегічна Програма озброєння та військової техніки - документ, який не підлягає корекції у бік «зменшення» . Оборонне замовлення формувати таким чином, щоб не менше 50% замовлень ВПК були від своїх Збройних сил. Стаття держбюджету на розвиток ОВТ (озброєння та військова техніка) - захищена, аж до кримінальної відповідальності посадових осіб за її невиконання.

3. Сам ВПК - державний і приватний (останнє - невеликі фірми з виробництва комплектуючих високотехнологічних ОВТ, а також зразків, яких армія потребує у невеликій кількості). Оснащення армії зброєю іноземного виробництва здійснюється за принципом «тільки вироблене на українській території». Широке використання офсетних схем. Для координації приватного та державного секторів ВПК створюється спеціальне бюро центрального підпорядкування.

4. Оборонна військова доктрина допускає широке використання асиметричних відповідей. Тотальна підготовка до партизанської війни - починаючи із занять в школах і закінчуючи створенням ресурсів і кадрів.

Сам сектор безпеки включає у себе:
- Раду національної безпеки при Президенті
- Службу безпеки з виконанням суто внутрішніх завдань
- Службу зовнішньої розвідки на базі нинішньої СЗР і двох профільних департаментів ГУР МО
- Військову розвідку (департамент ГУР) у підпорядкуванні Генштабу (а не Міноборони, як зараз)
- МВС з поліцією центрального підпорядкування і формуванням регіональних поліцій
- Національну гвардію, що виконує як охоронні та силові внутрішні функції (те, чим зараз займаються Внутрішні війська МВС та Держслужба охорони), так і прикордонні (прикордонна гвардія), а також урядового зв'язку у складі єдиної структури
- МНС - у нинішньому вигляді, в котрому - жодних військових
- Збройні сили

Необхідно мати елітарне формування (краще в складі одного з озброєних формувань) у вигляді однієї аеромобільної, двох механізованих, однієї танкової бригади, окремих артилерійських дивізіонів та 10-12 окремих мехбатальонов, двох ескадрилій  Мі-8 і одної - Мі-24. Місця дислокації - Крим, Донецька і Луганська області.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Тимчук - тверезий експерт. Аж не віриться, що це було написане 5 років тому.

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Тимчук - тверезий експерт. Аж не віриться, що це було написане 5 років тому.

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Пане Володимире, бачу, що число переглядів = 0. Невже це справді так?

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

Ні, не так. Просто з початку березня не працює лічильник, тому на всіх статтях за останній місяць стоїть "0 переглядів".

Творю, отже існую.