Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 27
  • Переглядів: 30

Учень 8 класу Максим Лема створив модель робота, який складає план приміщень

Світ:

Максим Лема – учень 8 класу Львівського фізико-математичного ліцею. Учень Малої академії наук України. Створив модель робота, який здійснює замІри приміщень і складає їх план.

"Поки що я керую ним з комп`ютера по блютузу, а дfлі я планую? щоб він сам керувався. Я його запускаю, доводжу до точки, він крутить своєю баштою і починає сканування. Відсилає на кожен градус ультразвукові імпульси, приймає відповідь ультразвуку, виводить на екран кут сканування та відстань і програма вимальовує точки на екрані комп»ютера і виводить кут сканування та відстань", - каже Максим Лема.

На башті є ультразвуковий сенсор –  найголовніше в начинні робота. Завдяки йому машина відсилає та приймає сигнали, тобто проводить сканування. За секунду вона встигає 15 разів передати дані комп’ютеру. А для нього треба було створити спеціальну програму, яка обробляє цифри та створює план.

Саме у комп’ютерній програмі секрет Максимової розробки. Він каже, що раніше у подібних вимірювальних приладах використання ультразвукових сенсорів себе не виправдовувало - виміри були не зовсім точні. Тепер це можливо, адже комп’ютер чітко скеровує робота, щоб він посилав ультразвуковий імпульс на кожен градус кута повороту.

"Він створений для сканування місцевості. Я думав його застосовувати як сканер для інших роботів, тобто в майбутньому якщо в хатах будуть роботи, які прибирають, то цей робот, який я винайшов буде знати де вони усі знаходяться і просто перед тим запустити такого робота, який би склав карту приміщення і інші роботи могли би нею користуватися", - каже Максим Лема.

Та винахідник зрозумів, що його робот може бути добрим помічником людям. Зокрема тим, кому доводиться мати справу із вимірюванням приміщень – насамперед архітекторам та  працівникам бюро технічної інвентаризації. «Родзинка» робота в тому, що він може визначати параметри кімнат нестандартної форми, і меблі для нього - не перешкода.

оже бути справжнім конкурентом, якщо кімната, яку він сканує, є не квадратною чи прямокутною, а якщо є вигнуті стіни, тоді робітникам рулеткою порахувати не вдасться. Роботу немає різниці що сканувати. Він може просканувати чи пряму лінію чи коло, чи трикутник", - каже Максим Лема

Максим підрахував: його робот коштуватиме близько шести тисяч гривень. Але  він дуже швидко подешевшає,  переконаний винахідник. Пояснює: на порозі нова ера роботів.

Сьогодні у світі є трансформери, які і в квартирах прибирають, і на музичних інструментах грають, і на виробництві працюють, і дають довідки замість секретаря.  Мрія ж  молодого раціоналізатора – створити  робота-гіда, який проводитиме екскурсії.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи