Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Рубін - справжня коштовність в скарбниці вільних програмних засобів

Один із напрямів сенсаризації Всесвіту - це сенсаризація програмування.

ruby.png

рубін

Сенсаризація

Сенсар - це лаконічна мова для полегшення командування в бойових умовах, але вона цілком придатна для програмування комп’ютерів і роботів. Інтерпретатори і компілятори зі словникового запасу Сенсару ще у майбутньому, але мова програмування Рубін уже надає можливість використовувати у програмному коді ідентифікатори змінних мовою Сенсар, зокрема й з використанням таким особливих символів як є, ї і ґ. Це можливо за рахунок підтримки стандартної кодової таблиці UTF-8.

Опис

Мову програмування Рубін створив японський програміст Юкіхіро Мацумото у 1993 році. Поточна версія випущена у 2013 році. 

Рубін — об'єктно-орієнтована мова програмування. Кожен тип даних є об'єктом, кожна функція є методом.

Змінні містять не самі об'єкти, а лінки на них. Присвоєння — це не передача значення, а копіювання вказівника на об'єкти. Для тих, хто звик до поширених гібридних мов програмування, деякі наслідки такого рішення можуть здаватись дивними, тож треба спочатку розібратись, як це працює на прикладах.

Один з простих способів навчитись програмувати рубіном це зайти на сайт інтегрованого середовища розробки. Вибрати ruby за допомогою кнопки choose language. У відповідному вікні можна набирати команди і тут же на сайті виконувати код!

Ось приклад найпростішої програми рубіновою мовою:

вітання="Радіймо!"
puts вітання

вітання - це ідентифікатор змінної, Радіймо - її значення. puts - стандартний метод для виводу на екран.

Наші інтереси: 

Вивчаємо програмування.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Якщо я продовжу вивчати програмування, то Ruby мабуть буде другою мовою, яку вивчу, після Python. Він ще лаконічніший, і для початківців краще підходить.

Коментарі

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Якщо я продовжу вивчати програмування, то Ruby мабуть буде другою мовою, яку вивчу, після Python. Він ще лаконічніший, і для початківців краще підходить.

Зображення користувача Леонід Українець.
0
Ще не підтримано

Що лаконічніше рубі чи пайтон?

https://t.me/ETEPHET

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Пайтон лаконічніший. Він створений математиком, тому має мінімалістичний синтаксис та можливість щось реалізувати тільки одним способом. Тобто можливість помилитися мінімальна. І при тому по своїх можливостях він є дуже потужним. На відміну від Рубі на Питоні можна писати як повноцінне ПЗ для вебу так і для ПК. Рубі більше заточений під веб і став відомим в першу чергу завдяки фреймворку Ruby on Rails.

Але порівнювати Пайтон і Рубі можна довго. Користувачам Рубі подобається те, що там одну річ можна зробити кількома способами. Вони вважають це свободою.

Але є один момент, який точно спільний для Питона і Рубі - це те, що коли PHP-програміст пробує користуватись Питоном чи Рубі, після того він більше не повертається до PHP :)

В загальному, на даний момент, Пайтон і Рубі є мабуть двома найцікавішими мовами, які приносять програмісту задоволення під час роботи, на відміну від деяких більш розкручених мов.

Це не мої слова. Це думки багатьох людей. Просто перед тим як вибрати свою першу мову програмування для вивчення, дуже багато прочитав відгуків в неті.