Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як змінився Львів у 2015 році

Світ:

На проспекті Свободи повернули автентичну бруківку. Також тут з використанням спеціальних скляних куль облаштували окрему смугу для руху громадського транспорту. Вулиця Курбаса стала пішохідною. 

Про ці та про інші зміни в інфраструктурі та архітектурі Львова йдеться у статті під однойменною назвою на Zaxid.net . Пропонуємо деякі новації, які для мешканців інших міст будуть цікавими, адже Львів продовжує лідерство у туристичній галузі. Його з кожним роком відвідують все більше і більше туристів. 

Львів став першим і поки що єдиним містом в Україні, де їздять нічні автобуси. Наразі працюють 7 маршрутів, які з’єднують центральну частину міста та залізничний вокзал зі спальними районами. Щоденно обслуговують в середньому 300-350 пасажирів. За 5 місяців роботи нічними автобусами скористалось близько 45 тис.осіб.

Вулицю Курбаса зробили на одному рівні, тобто немає поділу на дороги і тротуари. Старе асфальтне покриття замінили на штучну бруківку. За кошти спонсорів влаштовано підсвітку, вуличні меблі та велостійки, за кошти громадськості придбали і висадили нові для Львова дерева – катальпи. Це рослини родом з Північної та Південної Америки чи Азії, із великим листям та квітками.

Восени провели міську кампанію з озеленення – висадили понад 2000 саджанців, з них близько 800 – на території шкіл та ліцеїв. Поповнилось місто також цінними видами дерев: на площі Ринок висадили 6 червоних каштанів Бріоті, а вул. Наукову оновили сливами Піссарді.

Збудовано понад 60 км велодоріжок. Найбільші об’єкти у 2015 році – вул.Стуса (до входу в парк «Залізні води»), пр.Чорновола, вул.Шевченка (від зупинки трамваю №7 до Рясного), вул. Листопадового Чину, просп. Свободи і пл. Міцкевича. В місті діє близько 500 велопарковок.

Перший муніципальний велопрокат. Німецька компанія NextBike Україна змонтувала перші п’ять терміналів системи муніципального велопрокату у Львові. Наступного року кожен термінал укомплектують 10-12 велосипедами. NextBike Україна планує до березня 2016 року довести кількість терміналів до 22.

iHub. На вул. Замкненій, 9 з’явився новий центр підтримки підприємництва iHUB Lviv. Метою центру є сприяння у створенні продуктових компаній, які займатимуться втіленням бізнес-проектів від ідеї до бізнесу. Раніше приміщення на вул. Замкненій, 9 були в жахливому стані. Рішенням сесії його надали в оренду під створення інкубатора. Впродовж першого року діяльності Центру тут повинно відбутись 70 інтелектуальних подій, в яких візьме участь близько 2,5 тис людей.

Перший ІТ-хаус у Львові. На вул. Студинського офіційно стартувало будівництво будинку для працівників ІТ-індустрії (працівників компаній-учасників Львівського ІТ-кластеру) за оригінальним проектом. Земельну ділянку для цього виділило місто. Проект має на меті збудувати комфортне житло на 72 квартири і реалізується за принципом кооперативного будівництва. Будинок проектується так, щоб з часом повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії. Будівництво триватиме до 18 місяців.

У Львові запустили першу в Україні лінію з переробки відпрацьованих ламп, що містять ртуть. Постачальник цього обладнання – шведська компанія «MRT System International AB» – є одним зі світових лідерів у галузі рециклінгу електронних відходів, зокрема й тих, які містять небезпечні компоненти.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи