Почнімо з того, що успішність системи залежить від того, наскільки вона відповідає інтересам надсистеми. Наприклад, успішність фабрики взуття визначається тим, наскільки вона задовольняє інтереси покупців цього взуття (див. системні принципи).
У нашому випадку це означає, що успішність національного проекту залежить від того, наскільки він може бути цікавим для інших націй.
В ідеалі кожен національний політичний рух за формування постіндустріальної республіки у складі Міжмор’я повинен автоматично посилювати усі інші національні політичні рухи такого ж спрямування. Як цього досягнути?
1. Міжмор’я утворюють екодемократичні республіки, тобто народи з республіканською формою державного правління, основаної на владі демосів. Республіка – це коли виборні органи влади формуються народом знизу догори. Влада демосів – це коли обрання відбувається тільки у спільнотах персонально знайомих людей (всі знають всіх) чисельністю до 150 осіб («обмеження Данбара»).
2. Міжмор’я формують постіндустріальні республіки, тобто такі, що основані на цінностях постіндустріальної формації – див. Індастріал, ультраіндастріал, постіндастріал – що це таке?
3. Міжмор’я формується як вільний простір для постіндустріальних інновацій, які виростають зі спільного індоєвропейського коріння 7-тисячолітньої давності.
Для надійної ідентифікації однодумців і синергетичної взаємодії національні політичні рухи повинні мати подібні назви. У випадку України назвою руху може бути «Українська республіка Міжмор’я» (Ukrainian Republic of Intermarium):
Подібним чином інші народи можуть сформувати політичні рухи під назвами «Литовська республіка Міжмор’я», «Польська республіка Міжмор’я», «Білоруська республіка Міжмор’я» тощо.
Метою політичного руху «Українська республіка Міжмор’я» має бути заснування Вільної Української Держави (Вільної Української Республіки) у складі Співдружності Міжмор’я.
Формування національних політичних рухів має відбуватися одночасно з формуванням Міжмор’я.
Узгоджений розвиток, взаємодія і взаємодопомога забезпечуються комп’ютеризованою екомережею Intermarium-online, яка зараз перебуває у стані розробки. Див. також:
Творчою лабораторію з розробки і випробування постіндустріальних новацій є сайт «Народний Оглядач». Творимо!
Формуючи теоретичні основи постіндустріальної цивілізації, водночас треба шукати ефективні шляхи практичного втілення, зокрема, на політичному рівні.
«республіка» вказує на те, що влада вибудовується знизу догори;
Так передбачає і Звичаєве Право.
Хай Буде!
Коментарі
За багато років творення Стратега, ми маємо серйозні напрацювання. Вони реальні і вже готові для перенесення в реальне життя. Питання? Хто небуть з нас сформулював це на папері у формі проекту закону, який буде прийнятий ВР? Я не жартую і звертаюся до справжніх співтворців. Чому питаю? Тому, що ми почали цей процес в Запорожжі і краще (продуктивніше) діяти спільно.
Хай Буде!
Якщо розвиваємо цей підхід, то замість ВУД має бути ВУР (англ. FUR). Також непогано.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Республіка це добре, але на цей час ми вже запустили багато концепцій стратегічних напрямків розвитку: Запорожжя - Щасливий Козацький Край у Вільній Українській Державі. :)
Хай Буде!
Термін "республіка" (суспільна справа) є уточненням терміну "держава". Просто є дві форми державного правління:
1) республіка (органи влади вибудовуються знизу вгору);
2) диктатура (органи влади вибудовуються згори вниз).
Зараз в Україні є держава, але вона у формі прихованої диктатури (олігархії).
Натомість козацька форма державного правління була республіканська.
Термін "Вільна Українська Республіка" чіткіше вказує на мету. Окрім того, прихильники республіки автоматично отримують нормальне ім'я - республіканці.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
«республіка» вказує на те, що влада вибудовується знизу догори;
Так передбачає і Звичаєве Право.
Хай Буде!
Як там живеться "Музею козацтва", який свого часу фінансував такий собі Богуслаєв?
Як поживають пани Тарас Григорович Шевченко та Тимчина, якщо Ви про таких чули?
Що там із "Просвітою" після вигнання пана, який кілька років тому пішки ходив Україною?
Як там взагалі живеться "Мотор-Січі", "Запоріжсталі"?
У мен взагалі таке питання до "постіндустріалів":
"Хто все вироблятиме від "айфонів" до сантехнічних приналежностей, не згадуючи про такі смішні речі, як компьютери, тролейбуси, автобуси....?"
В Саратові, наприклад, місцевий губернатор нещодавно доручів Саратовському заводу, який колись виробляв холодильники та електричні шашличниці, зробити "Айфон-7".
Кому це зробити доручили б ви, як би раптом здобули владу?
Може варта дати визначення терміну "Міжмор’я" ?
У вигляді «Литовська республіка Міжмор’я», «Польська республіка Міжмор’я», «Білоруська республіка Міжмор’я» для мене "Міжмор’я" - наддержавна структура, а-ля СРСР чи Євросоюз, чого не приймаю.
Інша справа - співдружність та кооперація національних держав-союзників, що співпрацюють по певних питаннях і навіть можуть координувати власну політику, враховуючи цю співдружність: а-ля Шенген, НАТО, чи той же "Митний союз"
Суть в тому, щоб робити світ кращим, а близьких людей - щасливішими )
Згідно з концепцією Intermarium-online, президенти республік можуть об'єднатися у співдружність на принципах консенсусу і обрати собі координатора, після чого змінювати правила гри на власний розсуд.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Варто тверезо дивитися на життя.
Як пересічний мешканець республіки, я б тішився, якби мій президент знайшов гарних союзників, це дозволяє буди сильнішим.
Якби я дізнвся, що мій президент тягнеться в якісь над-державні структури та тягне мене туди, він би перестав бути моїм президентом.
Питання визначення термінів - те з чого варто почати любу справу, в цьому випадку далі відкрито.
Суть в тому, щоб робити світ кращим, а близьких людей - щасливішими )
Співдружність - це координація зусиль заради спільного блага на основі консенсусу.
Якщо президент шкодить національним інтересам, то його переобирають. Тим більше, що переважна кількість грошей і повноважень знаходяться на низовому рівні.
Питання створення співдружності (конфедерації) постане тільки тоді, коли буде сформовано принаймні чотири республіки.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Слово "держава" - це більше орієнтація на минуле (Українська держава Павла Скоропадського), а республіка - більше на майбутнє (хоча в нас в минулому була Українська Народна Республіка).
У наших інтересах наголошувати на тому, що нам потрібна не будь-яка держава, а саме республіка. Врешті-решт, згідно з нинішньою конституцією Україна є республікою, але ця норма не реалізована.
Стаття 5. Україна є республікою.
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Трошки згідна з Павлом, щодо відчуття власної гордості почуватися Україною.
Не знаю як. Ось- Українська республіка Міжмор'я- звучить так, ніби без Міжмор'я Україна не може бути.
Ми є квіткою, яка самодостатня і яка може бути в букеті, серед інших квітів.
Тому ми не можемо визначатися так, ніби букет це обов'язкова частина квітки.
Вона і сама гарна. Так і називатися маємо.
Наприклад: Республіка Україна у Міжмор'ї або Українська Республіка серед Міжмор'я . Або ще як.
Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!
Саме так, Зоріно! Назва політичного руху "Українська республіка Міжмор'я" означає, що рух виступає за Вільну Українську республіку, яка належить до Міжмор'я. Англійською - Ukrainian Republic of Intermarium.
Це особливість української мови. Фраза "Українська республіка Міжмор'я" буквально означає - "Українська республіка, що належить до Міжмор'я".
Незалежно від політичного союзу, Україна завжди належала і належить до географічного Міжмор'я - до території між Чорним, Азовським і Балтійським морями.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Нам іде підказка, що букет буде з чоТирьох букв.
Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!
Українська Республіка – це добре, бо справді уточнює тип держави.
1. Щодо «Українська Республіка Міжмор’я» : чи це означає, що назва неповоротньо «прив’язує» Україну до Міжмор’я – і не може існувати без нього?
2. Ӏ ще: якщо «президенти (Міжмор’я) можуть об’єднуватися у співдружність на принципах консенсусу і обирати собі координатора, після чого змінювати правила гри на власний розсуд», тоді чи не « випадуть» вони нам, народам, з «поля зору» й контролю?
3. Якщо ми добре попрацюємо над своїми створюючими Міжмор’я осередками на основі нашого світогляду, а якась інша країна не буде «на висоті», або в неї, наприклад, не вистачає «світоглядного духу», тоді що ? Чи Україна буде нести «відповідальність» і буде «зачорнена» такими браками?
Напевно треба вписати в Конституцію відповідні «захисні» статті…
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
1. Схоже на те, що Вільна Українська Республіка можлива тільки як засновник Співдружності Міжмор'я.
2. Сенс цього речення в тому, що до заснування Міжмор'я в рамках Intermarium-online, правила гри мають бути дуже стабільними. Після заснування правила можна модифікувати законним чином. Президенти не зможуть це робити без погодження з організованим народом, адже вони обираються кошовими, які також є виборними.
3. Ми працюємо не з існуючими країнами, а з національними демосами, які поділяють цінності постіндустріальної формації. Система вибудовується шляхом добровільного об'єднання демосів. Очевидно, що ніхто не захоче об'єднуватися з проблемним демосом.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!