«Енергія, що рухала його корабель у космосі, була відома під назвою ПРАЗ, або Всесвітнє прагнення здійснитися. ПРАЗ – це те, що творить Всесвіти з нічого – примушує ніщо вперто прямувати до перетворення на щось» (Курт Воннегут. Сирени Титана).
Перехід від індустріальної до постіндустріальної суспільно-економічної формації є історичною неминучістю – подібно як після ночі настає день, а після зими – весна.
Погляньмо навколо! Щодня у світі і поряд з нами виникають нові зародки нового життя, які яро тягнуться до сонця. Ніхто і ніщо не спроможне зупинити їхнє прагнення самоздійснитися.
Кілька років тому я зацікавився Трипільською цивілізацією. Мені треба було зрозуміти, що такого нового вони створили для здобуття небаченої доти продуктивності.
Виявилося, що всі технології, наявні у трипільців, уже були в попередніх культурах. Єдине, що вони створили, була СИСТЕМА. Трипільці зібрали вже наявні передові досягнення і об’єднали їх так, що вони посилювали одне одного.
Синергія всього молодого і здорового – ось джерело життєспроможності нової формації.
Усвідомлення цього факту дає відповідь на запитання «Як заснувати постіндустріальну державу?»
По-перше, треба побачити ознаки нового світу.
По-друге, треба дати їм можливість увійти в наше життя.
По-третє, треба їх організувати так, щоб вони посилювали одне одного.
Не чіплятися за старе, не опиратися постіндустріальним тенденціям, а дати їм вільний простір для самоздійснення – ось і весь рецепт заснування нової цивілізації. Міжмор’я – це вільна інноваційна зона, простір волі.
– Якою буде постіндустріальна республіка Міжмор’я?
– Вона відповідатиме постіндустріальним тенденціям.
– Чи важко її створити?
– Важко нести тягар старого життя, а скинути його і випростати плечі – легко. «Слава блаженному Богу за те, що потрібне зробив неважким, а важке – непотрібним» (Григорій Сковорода).
– Хто нам дозволить це зробити?
– Питання в іншому: Хто нам завадить це зробити?
Хто нам сьогодні заважає вивчати цивілізаційні новації?
Хто нам заважає знайомитися зі світлими, творчими людьми?
Хто нам заважає розробляти програмне забезпечення?
Хто нам заважає об’єднуватися заради світлої мети?
Ніхто!
З кожним днем творчим людям, відкритим до майбутнього, стає все легше.
З кожним днем олігархам та іншим соціальним паразитам, які чіпляються за минуле, стає все важче.
Всесвіт за нас!
Творимо!
У попередніх статтях описані такі ознаки й компоненти постіндустріального суспільства:
Усе геніальне - просте. Шукаймо простих рішень - вони є. Інша справа, що для цього треба добряче попрацювати.
Я би додав: і використовувати сучасну систему ,для нашого блага і швидкого розгортання постіндустріальної суспільно-економічної формації, по максимуму.
Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.
Коментарі
Я би додав: і використовувати сучасну систему ,для нашого блага і швидкого розгортання постіндустріальної суспільно-економічної формації, по максимуму.
Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.
Добре рухаємось. Скоро відкриють нові енергії і всі хлинуть з міст в околиці.
Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!
А що скажете про символ цивілізації Міжмор'я?
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Створити цивілізацію легко, важко зрозумітий й осягнути її. Таким чином, цікава думка Зоріни Небокрай: знаю село з середини - це суцільний з 20ст. соціореалістичний світ, без усякого сумніву, нові енергії тому світу не потрібні. Шкода. Тут важливо, для суспільства навчитись створювати самих себе. Творити економіку щастя. Тобто, праця селянина на своїй землі повинна бути як творчою (духовною), так і бізнесовою. Зможемо підняти село, побудуємо свою цивілізацію Серця - побудуємо цивілізацію Міжмор'я.
Цей символ кличе в плавання сушею від мороя й до моря. Перевірив на литовцях - зацікавило, то варто вирушати в плавання якщо на кораблі не один капітан бо без команди рух судна втрачає сенс. А під прапором легше збиратись і плавати в бік сонця до світлого і радісного життя з добрими сусідами. Так буде...
Хай живе Міжмор’я!