Про це ІНФОРМАТОРу повідомив політолог Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.
“Розмови про трагічні наслідки референдуму у Великобританії занадто фаталізовані. Незважаючи на те, що ЄС перебуває у кризі, говорити про приреченість Євросоюзу не варто.
Великобританія і до цього займала самостійну позицію, її залученість до більшості інституцій була умовна. Варто згадати, Британія ніколи не входила до Шенгенської зони.
З іншого боку, із заяв Туска та інших лідерів ЄС зрозуміло: вони не роблять трагедії з ситуації, і однозначно це не початок кінця Євросоюзу. Скоріше, початок його переформатування.
Однозначно, ЄС буде іншим. Це викличе оптимізм у євроскептиків, як це було після голосування по Україні у Нідерландах. Щось подібне буде відбуватися після “брекзіту”, – повідомляє експерт.
“Відбудеться помітне зростання ролі Великобританії у світовій політиці. Тут я б сказав, що це може бути сприятливим для України у контексті війни з Росією.
Свою позицію Альбіон чудово продемонстрував у справі Литвиненка на початку року. Окрім того, в Англії досі переховуються залишки опозиційних можновладців із Росії.
Тепер Лондон, не пов’язаний загальною політикою ЄС, може жорсткіше грати проти Кремля. Ми повинні максимально скористатися з цієї ситуації, а очільникам держави слід скоригувати євроінтеграційну політику країни. Найперспективнішим тут видається власний варіант євроінтеграції, – проект того ж Міжмор’я. За сприятливих умов це може виглядати як альтернатива для старої Європи. Якщо Київ буде проявляти достатньо гнучкості та ініціативності у політиці, ми зацікавимо ЄС цим проектом”, – переконує аналітик.
“Після “брекзіту” Великобританія може збільшити свої впливи у Центральній та Східній Європі і переслідувати свої геополітичні інтереси. Проект Міжмор’я може стати перспективним у сфері співпраці з потужними геополітичними гравцями.
Не варто боятись, що все перехопить Польща. До ІІ Світової війни Великобританія величезну роль відігравала у країнах Балтії, особливо у Латвії та Естонії. У цій ситуації все залежить від ініціативи України та країн, зацікавлених у створенні такого союзу чи міждержавного об’єднання. На відміну від українських політиків, які продовжують дотримуватись напрямку “єврооптимізму”, громадянське суспільство та суспільна думка випереджають представників влади у викликах сьогодення. Це стосується популярності теми “Міжмор’я” серед широких верств населення. Навіть після початку війни з Росією, у прихильників європейського вектору сформувався здоровий скептицизм по відношенню до ЄС та їх політики. В той же час, громадянське суспільство шукає більш реальні перспективи для України”, – підсумував Дмитро Левусь.
Наш проєкт "Міжмор'я" просувається в українській свідомості. Це ніяк не звільняє нас від подальшої побудови зовсім нової цивілізації: вона ж буде твердим підмурком нового, щасливого життя.
От кого не варто слухати так це Туска
Коментарі
От кого не варто слухати так це Туска
Тут важливіші глибинні процеси. Простежуємо природню закономірність: штучно й недемократично побудовані "союзи" довго не витримують.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Думаю що треба б було з точки зору економіки зробити також аналіз подальшої економічної ситуації в регіоні ( наприклад наскільки це серйозний економічний стрес для України)
У нас хтось таке робить, Пинзеник, Сугоняко, Новак ніхто з них нічого не казав не чутно?