Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Генетично модифіковані віруси – зброя майбутнього

Швидкий розвиток біотехнологій в сучасному світі дозволяє виробляти заборонені озброєння нового покоління. Революція в галузі генної інженерії може призвести до створення ще більш небезпечних штамів та появи більш дешевих методів їх розроблення, пише видання Jane’s в матеріалі, переклад якого оприлюднила Inopressa.ru.
Терористи можуть отримувати вигоду з генної інженерії з мінімальними витратами. Вчені, що пропонують свої послуги терористичним угрупуванням, також можуть користатися досягненнями сучасної медицини і біології.

Віспа, сибірська виразка та інші захворювання смертельні і без модифікацій, проте вони не вражають людей, що зробили щеплення. В той же час генетично змінений вірус віспи, проти якого вакцина безсила, може подвоїти кількість жертв.

Як підкреслює видання, генетично модифікована зброя вже давно не є новиною. Радянський інститут Біопрепарат з 1973 року експериментував з патогенними організмами, стійкими до протиотрути, зокрема із симбіозом віспи та венесуельського енцефаліту. Росія також розробила штам сибірської виразки, стійкої до вакцин та антибіотиків.

Застосування методів генетичної модифікації призводить до появи в 100 разів більшої кількості патогенів і токсинів, ніж є у звичайних штамах. Виникає можливість введення генів до інфекційних мікроорганізмів, збільшуючи їхню здатність до спротиву антибіотикам та довкіллю. Можна, наприклад, виділити стійкий до антибіотиків ген стафілокока та пересадити його до мікроорганізму, що викликає чуму, котра в цьому випадку буде важко піддаватися лікуванню навіть у виліковної бубонної форми, наголошує видання. NEWSru.com
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи