Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Хто фінансує партії: думка політологів

Категорія:

Політичні експерти вважають, що фінансуванням українських партій займаються переважно представники великого бізнесу, передає УНІАН.
Як повідомили в Центрі досліджень політичних цінностей, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що, у першу чергу, українські партії "фінансують люди, які мають гроші, - великі корпорації. Але, я думаю, з огляду на досвід виборчої кампанії 2004 року, досить активно нинішню виборчу кампанію - особливо на рівні місцевих рад - фінансують представники середнього і малого бізнесу".

За словами голови Центру досліджень політичних цінностей Олеся Донія, "суспільство ще не повністю усвідомлює ті зміни, що відбуваються в українській політиці. Буржуазія де-факто скупила українські партії. Наступний етап - це диктування умов діяльності політичних партій бізнесом. Така ситуація стала можлива через вкрай низький матеріальний рівень пересічних українців. Розвиток партій, громадських організацій, мас-медіа на сьогодні неможливий за рахунок внесків пересічних українців. А це означає, що поки рівень добробуту українського суспільства не покращиться, політичні партії залежатимуть від "великих коштів".

На думку керівника соціологічної служби "Український барометр" Віктора Небоженка, фінансуванням партій "займаються бізнес-структури, і роблять це більш наївно, ніж вони фінансують бізнес. Тобто, як правило, бізнес-структури середнього рівня прагнуть допомогти відразу кільком партіям. Під час президентських виборів варіантів лише два: усім бізнес-структурам доводиться ставати на якийсь, а під час парламентських навіть важко сказати, чи є така бізнес-структура, яка б не брала участі, хоча б опосередковано, у політиці. Під поняттям "фінансування" можуть бути дуже різні речі: бізнес-структури можуть надавати просто посередницькі послуги. Дуже важливо, щоб ефективно працювали так звані темні фінансові ресурси, тому що на відкритий партійний бюджет сильно не розженешся. Тому багато бізнес-структур дають не стільки кошти, скільки допомагають у фінансовому менеджменті виборчої кампанії. Є бізнес-структури, що надають матеріальну допомогу. І, нарешті, прямим фінансуванням, звичайно ж, займається більшість бізнес-структур, при цьому свідомо, щоб отримати в такий спосіб доступ до корпусу депутатів. Частина, звичайно ж, дає фінанси під певним тиском. Це стосується тих бізнес-структур, підприємств (особливо малого і середнього бізнесу), що розташовані у великих містах, де місцева влада може знаходити способи переконати їх розщедритися в інтересах тієї або іншої політичної сили".

Як сказав директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський, "у шести українських партій, які претендують на подолання 3-відсоткового бар’єра, є прямо в списку представники бізнесу, якій й несуть основну вагу фінансування передвиборчих кампаній. Я не маю достовірної інформації, що певні позиції в різних списках різних партій продавалися, але, найімовірніше, це в дійсності так. Це традиція політичної культури і не тільки нашої... Я гадаю, що основний масив фінансування відбувається за рахунок бізнесменів - учасників списків партій".

Провідний експерт політико-правових програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Олександр Литвиненко вважає, що "у першу чергу партії саме фінансуються... за рахунок внесків спонсорів, тим більше, що зараз немає обмежень виборчого фонду".

Фінансовий аналітик Центру екстремальної політики Павло Цируль переконаний, що "фінансування українських партій відбувається за рахунок добровільних пожертвувань, насамперед представників великого бізнесу України... Інше питання, яким чином представники великого бізнесу роблять внески".

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи