Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Аматціемс – «Місто Сонця» в Латвії

Категорія:

Латвійський мільйонер реалізував в околицях міста Цесіс фантастичний проект. Викупивши 30 000 гектарів лісу в горбистій місцевості, він побудував «Місто Сонця», де діють особливі правила і люди ведуть зовсім інший спосіб життя.

Згідно з умовами проекту, всі будинки, а їх на території 300, зведені з екологічно чистих матеріалів. За кожним будинком закріплено ділянку від 0,4 до 1,3 га, на якій є невелике озеро та ліс.

Всі будинки в екопоселенні обладнані центральною каналізацією (вона прокладена спецтехнікою під корінням сосен і ялин), високошвидкісним Інтернетом і електроенергією. Обігріваються будинку в основному теплом від Землі – в кожному будинку є геотермальний тепловий насос зі свердловиною 90-100 м, що перетворює енергію Землі в теплоенергію. Цієї теплоенергії цілий рік достатньо для обігріву будинку та підігріву гарячої води. І тільки в холодні зимові дні жителі вдаються до розпалу каміна, яким оснащений кожен будинок.

З вікон кожного окремого будинку не видно інші будинки. Це стало можливо за рахунок горбистого рельєфу місцевості і грамотного планування.

У лісовому місті заборонені паркани. Це екологічно чиста зона з усіма наслідками, що випливають з цього, – по місту вільно розгулюють козулі та інша живність, і ніщо не повинно заважати їх переміщенню. З цієї ж причини в містечку заборонено утримувати на ланцюгу собак, які гавкотом можуть налякати диких, але нешкідливих тварин – собаки, за умовами селища, можуть знаходитися тільки в будинках.

Ініціатор проекту розповідає: "Ідея побудувати таке селище прийшла до мене в голову, коли я зрозумів, що хочу жити у власному упорядкованому будинку біля води, який розташований в мальовничому місці в лісі. Через що я створив Аматціемс, де сьогодні живе моя родина – я і мої діти й онуки, мої друзі та однодумці – люди зі схожими поглядами на життя, вимогами до місця проживання і навколишнього середовища.

Зізнаюся, що спочатку я створив проект з чисто егоїстичних мотивів – хотілося створити комфортне «середовище проживання» для себе коханого. За прикладом подібних селищ в інших країнах і на підставі мого особистого бачення того, як, живучи в облаштованому місці, можна бути в хороших стосунках з сусідами і природою, не порушувати життя диких тварин, і були розроблені Внутрішні правила селища.

Ці правила створені для людей, які поділяють моє бачення, людей, які не вважають ці правила забороною, людей, які готові до шанобливого ставлення до оточуючих – від дотримання тиші до утримання прилеглої території. Правила, наприклад, передбачають, що в межах селища у вечірній час і вночі не дозволяється шуміти, не дозволяється будувати паркани, а так само звертають увагу на те, що собака – друг людини, який не повинен сидіти на ланцюгу."

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

А автами можна їздити?

Si vis pacem, para bellum

Коментарі

Зображення користувача Павло Свищ.
0
Ще не підтримано
приклад гідний наслідування

Суть в тому, щоб робити світ кращим, а близьких людей - щасливішими )

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Треба запозичувати досвід.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

А автами можна їздити?

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Все Випадково.
0
Ще не підтримано

Розслабтеся-це тільки для "обраних".

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Трипільська цивілізація, заснована Ноєм-Рамою-Зіасудрою, також була для обраних в кількості 1900 осіб (населення першої вари - міста-держави, або агроміста).

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Все Випадково.
0
Ще не підтримано

Не путайте грішне з праведним, чому б і Вам місто не заснувати, а не розказувати, як було колись. Не накладайте тих, що з жиру бісяться на давніх землеробів.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Питання заснування нових міст для духовних громад статне актуальним як тільки сформуються достатньо численні громади.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Цілком правильно і логічно - спочатку Громада, а потім місто. Місто будують оздоровлені мурахи! :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)