Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Фільм про Холодний Яр потрібен, щоб довести, що з комуністами боролися не лише на Західній Україні

Світ:

На Черкащині стартували зйомки короткометражного фільму за твором Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр». Взялася за справу Всеукраїнська громадська організація «Не будь байдужим». А коли фільм буде готовим, його на дисках поширюватимуть у школах, особливо там, де про Холодноярські події майже нічого не знають.

Про це розповіла директор ВГО «Не будь байдужим», відомий громадський діяч Оксана Левкова. «Перші зйомки відбулися 12-14 липня. Це фільм-короткометражка. Потім у вигляді відеодисків будемо розповсюджувати його переважно на східних і південних теренах держави. Чому саме Холодний Яр? Тому що ця тема дуже важлива, це справді героїчна сторінка в історії України, про яку мало хто знає. Якщо дорослі завдяки твору Василя Шкляра «Залишинець» знають дещо про події у Холодному Яру, то, на жаль, ця тема не набула розголосу серед дітей. Тобто, скажімо, нинішні десятикласники нічого не чули про Холодний Яр. Крім того, ця тема спростовує стереотипи стосовно боротьби проти комуністів суто на теренах Західної України», – зазначила пані Оксана. 

Гратимуть у фільмі не професійні актори, а реконструктори. «Щоправда, вони будуть задіяні у зйомках лише через два-три тижні. Перший виїзд на Черкащину ми здійснили суто для зйомок різних локацій, зокрема знімали самі яри, ліси тощо. Крім того, ми записували спогади. Але, як відомо, жодного учасника чи очевидця цих подій у живих не залишилося, натомість залишилися їхні діти. Нині це вже теж старенькі дідусі та бабусі, а вони нам розповідали те, що про Холодний Яр розповідали їм їхні мами, тати, дідусі, бабусі. На сьогодні нам вдалося записати спогади трьох людей», – пояснила громадська діячка. 

Планується, що робота над короткометражками закінчиться не раніше, як на початку осені. Потім фільм запишуть на диски, адже попередній досвід зйомки подібного відеоуроку, а саме про Карпатську Україну виявився дуже вдалим. 

До речі, крім зйомок самого фільму, є важливою й презентація. «Є області, зокрема, Донецька, Харківська чи Одеська, де майже нічого не знають про Холодноярські події. Для якісної презентації, на яку б зібралися вчителі зі шкіл, викладачі університетів, потрібен солідний історик, який, скажімо, захистив на цю тему дисертацію або досліджує тему. А щоб його привести, потрібні кошти, бодай на плацкартний вагон», – сказала Оксана Левкова. 

Довідка:

«Холодний Яр» – історико-документальний роман Юрія Горліс-Горського про події, що відбувались протягом 1918-1922 рр. в Холодноярській Республіці – осередку українського повстанського руху проти загарбників (німецьких окупантів та російських «білих» і «червоних» інтервентів).

Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.


Аудіокнига

Юрій Горліс-Горський -- Холодний Яр (2010). Читає: Петро Бойко.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Також можна ознайомитись із подіями в Холодному Яру, читаючи історичний роман Василя Шкляра "Залишенець. Чорний Ворон".

Творімо разом мову Сенсар!

Коментарі

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Також можна ознайомитись із подіями в Холодному Яру, читаючи історичний роман Василя Шкляра "Залишенець. Чорний Ворон".

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Так. Роман дуже сильний. Читала його, як тільки він вийшов (в лютому 2009). Але це художній твір. Роман Горліса-Горського вважається більш документальним.

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Обидва твори чудові. Читаються "запоєм", "ковтаються", а потім перечитуються ще кілька разів.

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Додав посилання на аудіокнигу.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)