Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Найбільш небезпечна загроза для майбутнього Європи знаходиться в Україні

Категорія:

Якщо Україна зазнає поразки як держава, або Росія буде далі анексувати її території, це затьмарить всі побоювання Євросоюзу з приводу дефолту Греції, пише The Financial Times.

"Найбільш небезпечною загрозою для майбутнього ЄС зараз є проблеми членів єврозони. Найбільша загроза для його геостратегічних і довгострокових економічних інтересів знаходиться в загрозі колапсу України, а не Греції. Все, що ми могли б думати про дефолт Греції, все це ніщо порівняно з загрозою того, що Україні може не вдасться побудувати державу, або буде відбуватися подальша анексія Росією її територій. Для всього світу це буде означати, що ЄС хронічно не в змозі відстоювати свої і загальні інтереси", - пише автор статті "Реальна загроза Європи знаходиться в Україні, а не в Греції". 

Дефолт Греції, звичайно, став би "лихом" для Афін, країна зазнає величезні фінансові та репутаційні втрати для ЄС. Тому союзу слід запобігти його. Але дефолт Греції не зруйнує валютний союз, і може навіть поліпшить його в довгостроковій перспективі. "Але успіх або невдача політики ЄС щодо Росії та України може "розбити" ЄС", - йдеться в повідомленні.

Останні економічні дані показують падіння промислового виробництва в Україні на 21,1 % у березні, порівняно з березнем 2014 році, коли Росія приєднала до себе Крим. Нацбанк України повідомляє, що ВВП у першому кварталі 2015 року впав на 15 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Прогноз річної інфляції становить 35 %. Коли перший транш програми Міжнародного валютного фонду було надано Україні в березні, золотовалютні резерви скоротилися до всього лише $ 5 млрд. НБУ, як пише видання, бачить деякі економічну стабілізацію вперед, але це буде залежати від долі угоди про припинення вогню.

Із точки зору ЄС, уряд прем'єр-міністра Арсенія Яценюка проводить адміністративні реформи. Це повністю є частиною політичного консенсусу в ЄС, так як європолітики бачать можливості для економіки через структурні реформи. Новий уряд явно вирішив створити таку інфраструктуру, і домігся прогресу в боротьбі з корупцією, вважає автор статті. "Але економічні витрати на війну в Східній Україні і безгосподарність попередніх адміністрацій ставить Україну на межу банкрутства", - вважає видання.

Як йдеться в статті, тепер потрібно зробити дві речі. По-перше, Україні необхідно домовитися про жорстку реструктуризації боргу. По-друге, країні буде потрібно більше фінансової допомоги від ЄС.

Андерс Аслунд, старший науковий працівник Інституту Петерсона (США), писав, що Україна має геостратегічне значення для ЄС. "Із реструктуризацією боргу, а також прихильністю підтримки з боку ЄС, Україна може вибратися. Для ЄС Україна є потенційно привабливою для інвестицій, але, ще більш важлива як унікальна можливість зміцнити свою геостратегічну роль", - резюмує автор.

25 квітня міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що при режимі Віктора Януковича державний борг України зріс з 46 млрд до 78 млрд доларів. За її словами, державний борг вже вдалося скоротити на 20%, проте через девальвацію розмір обслуговування цього боргу  для країни, що веде війну, надзвичайно великий і становить 13% ВВП. Яресько підкреслила, що в таких умовах реструктуризація боргу є вкрай необхідною і повинна включати не тільки продовження боргу, але й зменшення ставки і його номінальної суми, щоб і з 2020 року держборг не перевищував 71% ВВП, а його обслуговування - 10% ВВП.
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи