Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Олег Скрипка відмовився від звання “заслужений артист України”

Про це він заявив вчора на прес-конференції в УНІАН.
Точніше, це була не прес-конференція, а дискусія, організована Олегом Скрипкою (“Воплі Відоплясова”) та Сергієм Фоменко (“Мандри”).

В одному з цьогорічних інтерв’ю, на питання стосовно найнагальніших змін в державній культурницькій стратегії, Олег Скрипка зазначив: “Я би відмінив всі ці звання антинародних артистів, які на 50 відсотків куплялися за гроші. Сьогодні ті достойні люди, які мають це звання, опинилися поряд з іншими людьми, які просто купил його за гроші, чи за якісь там концерти, чи за якісь там коврішки та бонуси. Це просто дискредитує звання такого артиста”.

Тому для Олега і Сергія було справжнім шоком, коли їм від різних людей стали надходити поздоровлення з присвоєнням звання. Саме з SMS-ок та телефонних дзвінків вони й узнали про набуття нового статусу. Дивно, що відповідна комісія заздалегідь – перед оприлюдненням указу про присвоєння артистам та журналістам “заслужених” звань – навіть не поцікавилась їхньою позицією стосовно прозаїчного питання: чи погоджуються вони долучитися не тільки до багатьох справедливо відзначених провідних митців України, але й до значно більшої кількості безіменних та безталанних, що їх – так само оптово (хоча і в менших масштабах) – підгодовували фальсифікованою славою за всіх попередніх режимах.

Хлопці опинились у складному становищі. С одного боку, вони не прагнули цих звань, бо і без звань давно вже є народними улюбленцями. С другого боку, ці звання присвоює нова влада, за яку вони боролись на Майдані. І вони не хочуть, щоб недоброзичливці почали трубити на весь світ: ось бачте, Скрипка з “Фомою” розчарувались у новій владі і відмовляються від неї.

Це й спонукало митців запросити журналістів до дискусії, як ставитись до таких звань, чим вони є для митця, що має бути справжнім мірилом “заслуженості” чи “народності” – указ Президента чи все ж таки реальний внесок митця у культуру свого народу?

Разом з Олегом та Сергієм учасниками дискусії стали відомий журналіст Вахтанґ Кіпіані, на якого також несподівано впало звання “заслуженого” та автор резонансної статті “Чому я не хочу бути заслуженим” Дмитро Лиховій. Вів дискусію Михайло Бриних – медіа-консультант гурту “Воплі Відоплясова”.

Чисельні журналісти та музичні експерти, що зібрались в УНІАН, в ході дискусії переважно схилялись до думки про необхідність відмінити ці звання, як радянський рудимент, а натомість потребу впровадження професійних щорічних нагород (типу “Греммі” для музикантів, або “Оскару” для кінематографістів). Проте так й не дійшли до єдиної думки, що робити Олегу, Сергію та Вахтанґу у цій конкретній ситуації – відмовитись чи ні (Дмитро Лиховій вже до того відмовився від звання).

По закінченні дискусії Олег Скрипка заявив, що вирішив все ж такі відмовитись від звання. Ця відмова є спробою примусити нову владу почути тих, хто був на Майдані під час Помаранчевої революції. Сьогодні влада своїми діями “нерідко себе дискредитує”, сказав музикант. За його словами, він не хотів би, щоб у зв’язку з цим до керівництва держави “знову прийшли ті, кого Майдан відсував від влади”. Скрипка наголосив, що хоче цим своїм кроком не дозволити тим, кого він підтримував і зараз підтримує, “перетворитися на кучмізм”.

Сергій Фоменко та Вахтанґ Кіпіані вирішили поки що не відмовлятися від звання, але при тому обидва підкреслили, що залишають за собою право у будь-який момент відмовитись, якщо нова влада почне перетворюватись на колишній кучмізм.
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи