Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Швейцарія обирає націоналізм

Вибори уряду 10 грудня 2003 року увійдуть до історії Швейцарії. Вперше на вибори уряду, що проводяться раз на 4 роки новим складом парламенту, з’явилися всі 246 депутатів обох палат. Сонне болото місцевої політики розворушив “правий націоналіст” і “правий популіст”, лідер консервативної Швейцарської народної партії (ШНП) Крістоф Блохер.
Від 1959 року уряд країни формувався за так званою “чарівною формулою”: по два міністри від трьох провідних партій (радикали, соціал-демократи та християнські демократи) та один міністр від ШНП. Однак на парламентських виборах 19 жовтня ШНП зібрала більше всіх голосів і почала вимагати собі ще одну посаду в уряді за рахунок демохристиян, які програли. Портфель міністра юстиції та поліції достався Блохеру.

Загартований роками опозиційної боротьби Блохер має шанс стати в уряді де-факто прем’єр-міністром. Від 1979 року його постійно обирають до парламенту, нинішню сесію він відкрив на правах старійшини. У 1977 році він очолив консервативну ШНП і фактично відродив її. До того її підтримували усього 14.5% виборців, переважно селян. Сьогодні за ШНП голосує 33.4% населення. Партія стала виразником інтересів трудящих та дрібних підприємців, що перейшли до неї з-під прапорів соціал-демократів.

Блохер твердо стоїть на позиціях захисту швейцарської специфіки і традиційного нейтралітету. Його найпершою гучною перемогою стала відмова швейцарців долучитися до європейського економічного простору на референдумі 1992 року. Так само рішуче Блохер виступав проти приєднання країни до ООН та будь-яких угод з НАТО.

Нещодавно Блохер піддався різкій критиці з боку верховного комісару ООН по справах біженців Руда Любберса, який угледів прояви расизму в компанії ШНП проти нелегальної імміграції. Проте на заводі фірми Блохера в Курі працюють іноземні робітники. Сам він каже, що виступає виключно проти зловживань в сфері міграції.

Якщо право притулку традиційно в середньому отримує приблизно кожен четвертий, то решти троє після отримання відмови повинні висилатися з країни, а не продовжувати жити на соціальну допомогу від держави, вважає пан Блохер. Будь-яке підприємство, на його думку, повинно мати право набирати собі тих робітників, котрі йому потрібні, а не йти на поводу у Євросоюзу, що нав’язав Швейцарії першочерговий допуск робітників з країн ЄС. (ДПНІ)
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи