Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна запустить у космос супутник "Січ-2"

Національне космічне агентство України має намір вивести в космос супутник вітчизняного виробництва "Січ-2".

Як повідомив генеральний директор Агентства Юрій Алексєєв, запуск супутника заплановано на перший квартал 2007 року.

"Січ-2" розробляють у межах нової Загальнодержавної національної космічної програми на 2007-2011 рік. Проектантом супутника виступає дніпропетровське конструкторське бюро "Південне".

Супутник буде провадити спостереження за Землею і може бути використаний в інтересах національної оборони і народного господарства.

"Січ-2" належить до класу мікросупутників. Вартість проекту - близько 20 млн. доларів. Виведення на орбіту 1 кілограма космічної техніки оцінюють у 10-30 тис. доларів. Водночас, Алексєєв вважає, що "Січ-2", який буде запущено з Байконуру ракетою "Дніпро", важитиме до 350 кілограмів.

Недавно Президент Віктор Ющенко зазначив, що космічний ринок стратегічно важливий для України і тому має "бути абсолютно перспективним". Разом із тим, саме космічна галузь, з огляду на її високотехнологічність, вимагає "планетарної кооперації".

У цьому контексті голова держави зазначив, що Україні важливо не втратити динаміку своєї участі в таких міжнародних проектах, як "Морський старт", "Дніпро". Ющенко додав, що в спільному українсько-бразильському проекті "Циклон-4" уже "багато чого зроблено" і можна сподіватися на перший старт за цією програмою 2008 року.

Ракета-носій "Циклон-3" з українським супутником "Січ-1М" і мікросупутником "КС5 МФ-2" успішно стартувала з космодрому Плесецька 24 грудня 2004 року. "Січ-1М" також розробило Державне конструкторське бюро "Південне" у Дніпропетровську.

Супутник призначено для дистанційного зондування Землі в оптичному, інфрачервоному і мікрохвильовому діапазонах в інтересах господарської діяльності та наукових експериментів з дослідження іоносфери і магнітосфери.

У 2006-2007 роках програма "Морський старт", за участю України, передбачає 12 запусків ракетоносіїв типу "Зеніт". Заплановано по 6 запусків на рік. На орбіту ракетоносії "Зеніт" виведуть переважно комерційні супутники, призначені для зв’язку і телебачення.

Крім того, заплановано 3 запуски вітчизняного ракетоносія "Дніпро" і 4 запуски ракетоносіїв за спільною російсько-українською програмою "Наземний старт" (Байконур) 2006 року.

Минулого тижня перший із шести запланованих 2006 року ракетоносій "Зеніт-3SL" україно-російські розробки вивів на орбіту супутник зв’язку "EchoStar X", що належить компанії "EchoStar Communication Corp." (США). Запуск другого типу "Зеніта" запланований на квітень.

2005 році Україна здійснила 5 запусків ракетоносіїв вітчизняного виробництва. Загалом за програмою "Морський старт" було здійснено 19 запусків.

korespondent.net
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи