Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українські вчені створили супутник для єгиптян

З орбіти 670 кілометрів над землею видно вулиці, машини, кораблі

Супутник ”EgyptSat-1” — перший сателіт, повністю створений в Україні. Його розробили у Державному конструкторському бюро ”Південне”, а виготовили у виробничому об’єднанні ”Південмаш”, м. Дніпропетровськ. Над складовими підсистемами працювали львівські науковці. Пристрої для дистанційного сканування Землі виготовило державне науково-дослідне підприємство ”КОНЕКС”. Співвиконавцями робіт є центральне конструкторське бюро ”Арсенал” та Національний університет ”Львівська Політехніка”.

70 працівників ”КОНЕКСу” трудяться у будівлі на вул. Науковій, на п’ятому поверсі. У коридорі біля входу висить габаритний макет супутника ”EgyptSat-1”.

— Він виконаний в масштабі один до одного, — каже директор підприємства Леонід Варіченко. — Такий самий, але справжній, зараз літає в космосі, фотографує поверхню Землі. 17 квітня його запустили ракетою з казахстанського космодрому Байконур. За цей час він уже 700 із гаком витків накрутив. Зараз саме тривають льотно-конструкторські випробування.

Леонід Варіченко показує запчастини сателіта.

— Зверху — сонячні антени, зоряний датчик, антенний блок. А це — два сканери. Ось менший, — демонструє пристрій у формі циліндра та електронні блоки. — Це сканер середнього інфрачервоного діапазону. А ось більший — сканер оптичного діапазону. Сканери ізольовані, спеціальні матеріали захищають їх від прямих сонячних променів. У супутнику схована радіолінія, пристрої орієнтування та управління. Коли розвернутися і що сканувати — наказують на Землі.

Директор розповідає, що новостворені сканери мають різне призначення. Великий сканер оптичного діапазону з роздільною здатністю 8 м з орбіти 670 кілометрів фотографує вулиці, машини, кораблі. Сканер середнього інфрачервоного діапазону має роздільну здатність 39 м.

— Ось піраміди у Каїрі, — Леонід Вікторович показує на моніторі комп’ютера фотографії з космосу, зроблені великим сканером. — А це бухта в Чорному морі, ось кораблі плавають, хвилі видно. Такі знімки необхідні картографам, геологам, аграріям. А сканер середнього діапазону ”бачить” підземні води. Для єгиптян, у яких посушливий клімат, це дуже важливо.

Єгипет оголосив тендер на створення супутника п’ять років тому. Україна перемогла Корею, Італію, Росію. ”КОНЕКС” — єдиний у нашій країні виробник оптико-електронних космічних приладів.

Над сканерами для ”Egyptsat-1” львівські науковці працювали три з половиною роки. Фахівці ”КОНЕКСу” розробили також наземний комплекс первинної обробки зображень.

— Працюючи над цим замовленням, ми дотрималися вимог європейських стандартів. Тепер маємо лабораторію, де можна конвеєром випускати аналогічні пристрої. Якщо замовлять сканери більшої роздільної здатності — залишиться допрацювати кілька моментів.

Аналогічну апаратуру виготовляють лише у семи країнах світу: США, Англії, Франції, Німеччині, Італії, Кореї, Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи