Як повідомляє сайт «Інтернет проти телеекрану» російських правителів на "загниваючому" Заході не сприймають всерйоз. Ядерні заряди, на відміну від звичайних бомб і снарядів, не можна покласти на склад і забути, поки не прийшла в них потреба. Причина - постійно йде всередині ядерних зарядів процес, в результаті якого змінюється ізотопний склад заряду, і він швидко деградує. Гарантійний термін експлуатації ядерного заряду в російської балістичної ракеті - 10 років, а потім боєголовку треба відправляти на завод, бо в ній необхідно міняти плутоній. Ядерна зброя - дороге задоволення, яке потребує утримання цілої індустрії по постійному обслуговування та заміни зарядів. Олександр Кузьмук, міністр оборони України з 1996 по 2001, розповів в інтерв'ю, що в Україні було в наявності 1740 ядерних боєприпасів, Кузьмук - "але термін експлуатації тих ядерних боєприпасів закінчувався ще до 1997 року". Тому, прийняття Україною без'ядерного статусу було не більше ніж красивий жест.
Чому "до 1997 року"? Бо, ще Горбачов припинив виготовлення нових ядерних зарядів, а у останніх старих радянських зарядів гарантійний термін експлуатації закінчився в 90 -х. " Як Росія, так і США практично вже більше 10 років не виробляють ні збройового урану, ні збройового плутонію. Десь з 1990 року все це припинено" ( В.І. Рибаченко, радник Департаменту з питань безпеки та роззброєння МЗС РФ, http :/ / www.armscontrol.ru/course/lectures/rybachenkov1.htm ) . Щодо США радник "вводить громадськість в оману", а ось те, що за Горбачова в СРСР було повністю згорнуто виробництво збройового урану і збройового плутонію, це якраз правда. Щоб не було спокуси робити нові ядерні заряди для балістичних ракет, американці уклали з керівництвом Мінатому РФ "дуже вигідну" угоду (на 20 років!). Американці купували збройовий уран з російських старих боєголовок (обіцяли потім купити і плутоній), а натомість були зупинені російські реактори, що виробляють збройовий плутоній." Минатом Росії: основні віхи розвитку атомної галузі: 1994 - Ухвалення Урядом Російської Федерації рішення про припинення вироблення збройового плутонію. ( http://www.minatom.ru/News/Main/viewPrintVersion?id=1360&idChannel=343 )
В Росії не тільки минув " до 1997 року" термін експлуатації старих радянських ядерних зарядів для боєголовок ракет, але й немає плутонію, щоб зробити нові. Зі старого радянського плутонію їх не виготовити, тому, що в ньому, як і у плутонію в боєголовках, незворотно змінився ізотопний склад. А щоб отримати новий збройовий плутоній і виготовити нові ядерні заряди для ракет, потрібен не просто час - фахівців немає, обладнання в не робоче стані. На Росії загублена навіть технологія виготовлення стволів для танкових гармат, після кількох перших пострілів політ наступних снарядів у нового російського танка мало передбачуваний. Причини ті ж - фахівці постаріли або розбрелися з не працюючих виробництв, а обладнання або старе, або розтягнули, здано в металобрухт. Цілком імовірно, що набагато більш складні технології отримання збройового плутонію і створення з нього ядерних зарядів давно втрачені, і відновлювати їх доведеться не рік- два, а в кращому випадку років 10 -ть. Та й чи дозволять РФ американці запустити знову реактори для отримання високозбагаченого збройового плутонію? Росія поставила унікальний експеримент із руйнування техносфери сучасного техногенного суспільства, за сьогоднішнього режиму техносфера тане прямо на очах, суспільство втрачає технології, інфраструктуру, і головне - людей здатних працювати не продавцями. РФ цілком закономірно перетворилася з країни що володіє ядерною зброєю, в країну потенційно здатну нею володіти, статус змінився з реальної наддержави на статус потенційної наддержави, а це принципово змінює російські відносини з іншими країнами.
Чому з РФ церемонилися донедавна, а не прихлопнули наприкінці 90 -х? Після закінчення гарантійного терміну експлуатації ядерні заряди здатні ще деякий час вибухнути. Нехай це будуть не вибухи тієї потужності, на яку вони були розраховані раніше, але якщо знесе кілька кварталів у Нью -Йорку і загинуть сотні тисяч людей, тоді американському уряду доведеться пояснювати. Тому американському міністерству енергетики американський уряд виділив найпотужніші суперЕОМ, офіційно оголосивши - для моделювання вченими процесів деградації в ядерних зарядах, єдине, про що "забули" повідомити ЗМІ, що збиралися моделювати процеси деградації не в американських зарядах, а в російських. Гра коштувала свічок і на ці цілі грошей не шкодували, американська еліта хотіла знати точно - коли гарантовано не вибухне жодна російська ядерна боєголовка. Вчені дали відповідь, і коли розрахунковий час підійшов, американська політика щодо Росії змінилася настільки ж принципово, як і російський ядерний статус. Кремлівських правителів просто послали на три букви. Навесні 2006 року з'явилися спільні статті Keir A. Lieber і Daryl G. Press (в "Foreign Affairs" і в "International Security") про можливість нанесення по російським ядерним силам обеззброюючого удару. Lieber і Press дали старт відкритого обговорення - в демократичній країні все попередньо необхідно обговорити (хоча рішення приймаються іншими людьми і ще до обговорення). Москва відчула недобре і занепокоїлася тільки крихітна купка квасних патріотів, еліта і вухом не повела, американські плани збігалися з її планами (не збиралися ж вони після відчалювання з повністю розореної "цієї країни" залишити їй "зброю відплати"? Звичайно, ні). Але далі положення російської еліти стало "раптом" ускладнюватися. На початку 2007 -го року у впливовій газеті Вашингтон Пост було опубліковано статтю, в якій рекомендувалося більше не загравати з російською правлячою елітою, бо за нею не стоять реальні сили, а поставити пройдисвітів на місце. Тут зірвало дах вже у самого Путіна, і він закотив " Мюнхенську промову" про багатополярний світ. А на початку 2008 -го року Конгрес дав доручення Кондолізі Райс скласти список провідних російських корупціонерів. Хто на Росії запрацював великі гроші чесно? Ніхто. Останній туман розвіявся, і кремлівська еліта гостро відчула близький кінець.
Президент Медведєв на своєму посту озвучив грандіозні плани у військовій сфері - "Заплановано серійне будівництво бойових кораблів, в першу чергу атомних підводних крейсерів з крилатими ракетами і багатоцільових підводних човнів. Буде створюватися система повітряно -космічної оборони". На що Кондоліза Райс в інтерв'ю агентству Рейтер холоднокровно відповіла - "Баланс сил з точки зору ядерного стримування від цих дій не зміниться". А з чого б він змінився? Що Медведєв завантажить на кораблі і в крилаті ракети? Придатних ядерних зарядів немає. На російських ракетах одні помилкові цілі, справжні цілі відсутні. Проти ракет типу "Сатани" будувати ПРО - безумство, один раз схибиш, і прощай десяток великих міст. А от проти радіоактивного металобрухту, який сьогодні на російських ракетах замість боєголовок (швидше за все, і його прибрали, так як старий збройовий плутоній сильно гріється - розпечений як праска), проти нього можна і ПРО створити, якщо ПРО промаже, то нічого особливо страшного не відбудеться, хоча і неприємно потім знезаражувати гектар своїй території. ПРО призначене ловити радіоактивний металобрухт, коли РФ будуть остаточно роззброювати. ПРО не подобається еліті, не тому що воно навколо Росії, а тому що еліту з Росії не випускають, її перетворили на заручника своїх же ігор. А як же російські генерали? Вони впали в містицизм. Як колись при краху Третього рейху, так і сьогодні при очікуваному швидкому кінеці Енергетичної наддержави, у військових та ж віра в секретну надзброю, це агонія здатності мислити тверезо. Генерали заговорили про якісь маневручі в космосі боєголовки (з технічної точки зору - повна маячня), про гіперзвукові надвисокоточні крилатих ракети, про установки, що посилають короткі надпотужні електромагнітні імпульси. Генерали люблять Батьківщину, але гроші ще більше. Збагачений уран продавали за ціною в 25 разів нижче його вартості, бо він крадений, вкрадений у народу, а за крадене ринкової ціни не беруть, а продають за безцінь, частину грошей за продаж боєголовок і розпил ракет "Сатана" йшла генералам. Генералам виділили як у царській Росії денщиків, призначили шикарний пенсіон, а в Чечні можна було всмак пограти в солдатики, напившись вщент посилати на забій НЕ обстріляних пацанів, і нічогісінько тобі за це не буде (хоч одного генерала за штурм Грозного судили?). Син кожного генерала міг стати так само генералом, генералів на Росії розплодилося на душу населення більше ніж де-небудь у світі.
Подробиці про стан стратегічних озброєнь розповідали в Думі на закритих засіданнях, щоб приховати правду від населення. У ЗМІ обговорювали виключно стан носіїв ядерної зброї, а про головне, про стан самого ядерної зброї мовчали. Брехня була вигідна американцям, тому що дозволяла і далі розмахувати картинкою небезпечного російського ведмедя перед носом свого власного електорату. Брехня влаштовувала олігархів, бо вони найближчим часом збиралися покинути "цю країну". А генерали мовчать, бо що вони можуть зараз сказати? Що вони вкрали у народу ядерний щит, розпиляли його і продали противнику? 30 років баланс ядерного стримування визначався договорами між СРСР і США, більш США не пропонує починати новий договірної процес, нема про що домовлятися. Путін побіг терміново узаконювати кордон з Китаєм, а Китай почав випускати підручники, де майже вся Сибір і Далекий Схід - території відірвані Росією у Китаю. ЄС запропонував Росії підписати Енергетичну хартію, за якою ЄС буде видобувати на території РФ нафту і газ, транспортувати їх до себе, а росіянам пропонується нагорода - дулю. Чиновники ЄС відверто пояснили, що у Росії є три варіанти - лягти під ЄС, лягти під США або стати китайською дешевою робочою силою, ось і весь вибір. Основні гравці в курсі, що відбувається і не соромляться.
Після того, як Росія перетворилася з реальної наддержави в потенційну, обстановка навколо банківських рахунків російської еліти стала різко загострюватися. ООН прийняла конвенцію про корупцію, і Захід сьогодні не жартує, він збирається її застосувати проти нашої клептократії. Так Захід вирішив відплатити нашим зрадникам за їх зраду. Кинути кидал - злочин чи це, аморально чи що? Анітрохи. Розмова російських правителів із Заходом перетворилася на "моя твоя не розумій", обидві сторони говорять абсолютно про різне, Москва їм - "Ви ж нам обіцяли!", А ті росіянам - "Так у вас більше нічого немає, крім дешевого блефу!" (посилка РФ до Венесуели Ту-160 не викликала нової Карибської кризи, бо сприймалася "імовірним противником" виключно як клоунада). Російські багатющі природні ресурси не можуть належати слабкій безлюдній державі. США вирішили припинити купувати у РФ старий збройовий уран. Хоча купували його за ціну в багато разів нижче його ринкової вартості американцям дуже вигідно, але приземлити російських генералів на куприк перед обговоренням умов здачі важливіше.
Тим часом, Росія припинила виробництво збройового плутонію. НТВ повідомило, як в Желєзногорську був закритий останній з існуючих на Росії реакторів такого типу. Він збагачував плутоній останні півстоліття. Спеціально для його обслуговування в СРСР був створений закритий місто Красноярськ-26, пізніше перейменоване в Железногорськ. Желєзногорський гірничо- хімічний комбінат був унікальним атомним підприємством, що не має аналогів у світі. Його виробничі цехи розташовувалися глибоко під землею.
******
Але , навіть , якщо б ядерний щит Росії якимось дивом уцілів б і не згорнули виробництво ядерного плутонію, але все одно в технічному плані РФ безнадійно відстала від своїх найближчих конкурентів. Наприклад, американський ядерний потенціал вже давно на третину перевершив російський ядерний фейк. За інформацією Газети.Ру, США на третину перевершують Росію за кількістю розгорнутих балістичних ракет дальньої дії, пускових установок до них і ядерних боєголовок. Російський же ядерний потенціал виявився нижче рівня Договору про скорочення наступальних озброєнь, який набрав чинності в лютому 2011 року. У тому, що РФ зможе підтягти свій потенціал до цього рівня за наступні 10 років, експерти сумніваються.
******
Вже до 2015 Росію теоретично можуть прибити як муху. Як пише санкт-петербурзький Військовий паритет, підтримання в необхідному кількісному та якісному стані парку стратегічної ядерної тріади Росії - МБР, стратегічних підводних ракетоносців і важких бомбардувальників - в осяжному майбутньому стане завданням, непосильним для країни. Цілий ряд концептуальних помилок у розвитку стратегічного арсеналу, допущений у пізній радянський і пострадянський період призвело до того, що через деякий період часу Росія ризикує залишитися зі зброєю, яка не зможе гарантувати безпеку країни. Мобільність стратегічної зброї як панацея його невразливості зіграла поганий жарт з Генеральним штабом ЗС СРСР. У першу чергу була помилковою сама концепція створення МБР на самохідних автомобільних і залізничних шасі. Створюючи такі складні системи зброї як рухомі грунтові ракетні комплекси (ПГРК) РТ- 2ПМ «Тополь» (код НАТО SS- 25) і бойові залізничні ракетні комплекси (БЖРК) РС- 22 «Молодець» (SS- 24) країна несла величезні додаткові витрати на створення цих стратегічних озброєнь. Аналогічні за своїми бойовими можливостями американські МБР серії «Мінітмен» і МХ розміщувалися в високозахищених шахтних ПУ, де знаходилися в стані до негайного застосування в надзвичайній обстановці.
З чим залишиться Росія до 2015 року? Як відомо, БЖРК РС- 22 вже виведені зі складу РВСН і знищені. У строю знаходиться певна кількість шахтних МБР типів РС- 20 (Р- 36МУТТХ ) і РС- 19 (УР- 100НУТТХ, код НАТО SS- 19) , але їх життєвий цикл вже закінчується. Ці ракети вже давно не виробляють, а нескінченні «продовження» їх перебування в складі РВСП можуть викликати лише гірку усмішку. Реальною бойовою системою залишається тільки «Тополь» і «Тополь -М». У 1994-2002 роках кількість МБР цього типу підтримувалося на рівні 360 ПУ. А потім, природно, почався обвал. Пускові установки і ракети старіли, їх необхідно було виводити з бойового складу РВСН. Розгортання для їх заміни стаціонарних і мобільних ракет «Тополь - М» катастрофічно запізнювалося. Таким чином, до 2006 року на озброєнні залишилося тільки 252 ПУ МБР «Тополь» від найвищої кількості 369 від 1993 року. Взаємини до 2006 року на озброєння РВСН надійшло тільки 42 стаціонарних і три перших мобільних «Тополь -М». Списано 117, надійшло 45. У 2007 році, за оцінними даними «Військового Паритету», в строю залишилося приблизно 225 «Тополь» «радянського» виробництва, а на початку 2008 року, згідно з даними сайту www.russianforces.org, їх налічується всього 213 одиниць.
За розрахунками американських експертів, в майбутні п'ять-сім років повинен бути списаний весь парк мобільних «Тополь» 1984-1993 років розгортання. А що натомість? Росія до 2015 року планує прийняти на озброєння 120 МБР «Тополь - М», у тому числі 69 в мобільному варіанті. Знову РФ залишається в мінусі - більш ніж 100 старих ракет НЕ будуть замінені нічим. Таким чином, до приблизно 2015 РВСН в Росії будуть розташовуватись приблизно 76 стаціонарних і 69 мобільних «Тополь- М». У загальній складності їх буде приблизно 145. Зауважте - моноблочних. Що стосується нових багатозарядних типу РС- 24, то немає ніяких даних щодо їх розгортання. Варто відзначити, що плановане розгортання такої кількості «Тополь - М» грунтується на цифрах Державної програми озброєнь (ГПВ) до 2015 року, яка ніколи в повному обсязі не виконувалася. МО РФ ніяк не може зафіксувати вартість окремих видів озброєнь, в тому числі стратегічних, в результаті чого оборонщики завищують їх вартість до захмарних висот. Нещодавно начальник Генштабу генерал Ю. Балуєвський говорив про це в інтерв'ю каналу «Вести- 24». А виною тому обставина, що оборонний бюджет РФіі є абсолютно непрозорою статтею державних витрат, що призводить до такого роду фінансових кульбітів.
Резюмуємо. До 2015 року Росія буде мати на озброєнні 145 МБР, з яких майже половина буде мобільними. Це абсолютно непотрібна витрата ресурсів. Монополіст в розробці стратегічних ракет Московський інститут теплотехніки досі тримає РФ в заручниках абсолютно застарілою «концепцію мобільності». Навіть американці і ті радять китайцям не йти по «радянському» шляху, абсолютно чітко розуміючи безперспективність такого рішення. І відчувається, що заморські експерти не хохма, а справу радять. Свого часу їм вистачило розуму відмовитися від мобільних МХ і «Міджітменов». А росіяни упираються. Якщо почитати військові форуми, то самі ракетники називають «Тополь» «сірниками» за їх невисокі бойові можливості, а їх мобільність породила навіть анекдот: «Чому«Тополь» мобільні? - А тому, щоб підвищити дальність польоту».
Як відомо, в США прийнята програма модернізації малопомітних стратегічних бомбардувальників В- 2, в результаті якого американці будуть оснащені новітньою РЛС з активною ФАР, що має фантастичні можливості по виявленню малогабаритних мобільних наземних цілей, і здатні будуть приймати на борт до 80 керованих авіабомб з системою наведення GPS. Тобто за один виліт «невидимка» зможе знищити до декількох десятків мобільних цілей, з бойового маршрутом якого в руїнах лежатимуть знищені пускові установки ракет, РЛС і ангари літаків.
Ситуація з морською компонентою стратегічної тріади ще сумніша. В даний час, згідно тому ж заокеанського сайту, в ВМФ Росії налічується 12 стратегічних ядерних ракетоносців - шість типу 667БДРМ (Delta -IV) і шість типу 667БДР (Delta - III). На них розміщено 162 ракети з 606 ядерними боєголовками. Здавалося б, непоганий арсенал. Але це тільки на перший і побіжний погляд. Підводні човни можуть бути знищені з повітря і космосу в одну мить. До 2015 року стан морської компоненти СЯС Росії також викликає безліч питань.
А як же військова авіація? Тут справа йде з рук геть погано. Гірше, ніж в РВСН, і навіть гірше, ніж в РПКСН. Згідно із західними оцінками, на початку 2008 року в Дальньої авіації ВПС Росії налічувалося 78 важких бомбардувальників, з них 14 Ту -160 (Blacjack) і 64 Ту- 95МС (Bear- H), які теоретично можуть підняти в повітря 872 крилаті ракети великої дальності. Цей вид російської стратегічної тріади підходить хіба що для демонстраційних польотів над Світовим океаном. Для бойового реагування на раптовий напад він абсолютно не годиться. Всі бомбардувальники будуть знищені в одну мить новітніми засобами повітряно- космічного нападу. Коли були відновлено польоти стратегічних бомбардувальників, американська преса і навіть офіційні представник Білого Дому відверто познущалися над доісторичним видом російських Ту- 95МС, вважаючи їх за «нафталін», невідомо звідки вийнятий. Дійсно, у наш час тримати на озброєнні турбогвинтовий бомбардувальник, лопасті двигунів якого мають ефективну площу розсіювання (ЕПР ) розміром у футбольне поле - нонсенс. Ту- 95 не має ніякого шансу подолати повітряний простір навіть третьосортної країни. Що стосується Ту- 160, то велетенські розміри цього літака перетворюють кожен його політ в деяку подобу старту американського космічного човника Space Shuttle. Невипадково майже кожен літак цього типу має своє почесне назву як бойовий корабель військового флоту. Бомбардувальник масою 275 тонн бере на борт 150 тонн палива. Підготовка літака до польоту, заправлення паливом і підвіска озброєння займає кілька годин, і під час цього процесу біля літака снує рій спеціальних машин обслуговування. Звичайно ж, в час Х ці літаки стануть легкою здобиччю американських стерв'ятників.
Що має Росія на виході?
Сумні , прямо скажемо , висновки для імперських надій.
Угруповання стаціонарних і мобільних «Тополь - М», які в 2015 році складуть практично монопольний кістяк РВСН, за своїми бойовими можливостями практично залишатиметься на рівні легких МБР середини 70 -х років минулого століття. Недостатня маса в 1-1,5 т не дозволить реалізувати потужне бойове оснащення цих ракет, у тому числі багатозарядними боєголовками індивідуального наведення. Звичайно, по ідеї можна поставити три малопотужних ядерні боєзаряди по 200 кт, але навіть це рішення може знизити дальність польоту МБР, який сьогодні ледве дотягує до 10 000 км.
Оснащення ж цих МБР якимись гіперзвуковими маневруючими боєголовками, які «здатні подолати будь-яку систему ПРО», змусить американців думати, що Росія розглядає США як свого основного супротивника. На цьому тлі китайці з їх значно масштабнішими стратегічними програмами здадуться пентагонівським яструбам вірними друзями Америки. Втім, хитрі китайці цього і намагаються добитися, не афішуючи, на відміну від Росії, свої програми озброєнь. Кремлівці ж намагаються брязкати зброєю, якої навіть немає в наявності. Дурна стратегія. І смішна.
Ідеологія розгортання морської компоненти тріади зруйнована. На РПКСН, які по своїх геометричних розмірам і водотоннажності практично не поступаються американським «Огайо», стоятимуть маленькі ракети з грізною назвою «Булава». Недостатня дальність цих ракет змушує їх базувати на Тихоокеанському флоті прямо під боком США. Не секрет, що в даному регіоні розгортається потужна багаторівнева система ПРО, у тому числі корабельного базування з протиракетами Standard SM - 3, і не тільки американська, але з включенням японських і південнокорейських кораблів, оснащених бойовою інформаційно - керуючою системою AEGIS і установками вертикального пуску ракет. Додайте до цього компоненту базу протиракет GBI на Алясці з плаваючими біля її берегів морськими платформами багатофункціональних РЛС ПРО SBX. Ці системи зброї можуть клацати як горіхи вцілілі від першого удару ракети «Булава». І ось в цей район, що кишить до того ж ще й системами протичовнової оборони, і відправляться плавати російські «Бореі» з «Булава». Що й казати, «мудре» рішення.
Про стратегічну авіацію додати нічого.
Що робити? Одвічне російське питання. Пізно пити «Боржомі», коли печінка розклалася. Пора перестати брязкати зброєю, причому не існуючею. Як видно, системна криза путінської вертикалі поставила хрест на нашевсе Російської Федерації - оборонці і ядерному щиті. «Ядерний меч» перетворився на фейк, яким можна лякати хіба, що Грузію або бойовиків Чечні. Однак, не факт, що навіть ці малі, але горді народи здригнуться перед купою російського металобрухту, що дістався Росії від мілітаристського Радянського Союзу.
Розкажіть тепер про штурмову авіацію.
https://t.me/ETEPHET
Коментарі
Розкажіть тепер про штурмову авіацію.
https://t.me/ETEPHET