Про це пише The Washington Post.
«Цих тролів легіон. Вони сваряться і викликають роздратування. Їх фінансує компанія зі зв’язками з Кремлем. Вони діють у коментарях до The Washintton Post, а також New York Times, CNN і The Huffington Post», – повідомляє видання.
Виявити «російських тролів» можна через погану англійську, нісенітниці, гордості за Росію та імперські амбіції, визначили американці.
Зокрема, газета The Guardian змушена була визнати проблеми з модеруванням коментарів, оскільки зіштовхнулася з «організованою кампанією на підтримку Кремля».
Наприкінці травня група хакерів з «Анонімного інтернаціоналу» почала публікацію масивів документів, отриманих зі зламаних електронних поштових скриньок Ольги Дзалби, фінансиста Агентства інтернет-досліджень (АІД), структури, що була створена влітку 2013 року. У відкритому доступі виявилися звіти про виконану роботу, адресовані людині на ім’я В’ячеслав Володін, перший заступник голови адміністрації президента Путіна.
Як випливало з документів, під єдиним керівництвом була вибудувана схема з інтернет-агентств із сотнями платних блогерів і коментаторів, а також кількох засобів масової інформації в Росії та Україні. На їхнє утримання передбачено кошторис 33,5 млн. рублів на місяць, з яких понад 17 млн. – готівкою. Фінансові документи мають позначки «не офіційно».
Тролі з АІД в середньому підтримують по шість аккаунтів у Facebook і 10 облікових записів у Twitter. За день вони пишуть до 50 повідомлень. Теми умовно позначені як «Американська мрія» і «Я люблю Росію».
У Кремлі відмовляються коментувати цю інформацію.
«Ви що, думаєте, що божевільні росіяни масово вивчили англійську і почали коментувати статті? Якщо це виглядає як кремлівське гімно, пахне як кремлівське гімно і на смак як кремлівське гімно – це кремлівське гімно», – говорить оглядач Bloomberg Леонід Бершидський.
Мабуть є тролі і в українському і-просторі?
Коментарі
Мабуть є тролі і в українському і-просторі?