Найперше треба усвідомити: ця війна може тривати довго, адже в ній зацікавлені забагато гравців. З одного боку, українська влада. Завдяки війні заблокована люстрація, натомість можна далі "пиляти бюджет", наживатися на держзамовленнях і контрабанді. Кінець війни — це початок люстрації. Про це відверто висловився командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко: "Переможемо тоді, коли змінимо державну машину".
З другого боку, свій інтерес має Москва. Війна дозволяє придушити опозицію, консолідувати російське суспільство і відволікти його від внутрішніх проблем. Заодно є можливість позбутися активних громадян: хай краще воюють проти України, а не проти Кремля.
Проте найважливішим є розуміння першопричини війни. Припинити її можна тільки тоді, коли буде усунута справжня причина. Вона полягає в тому, що Кремль боїться втягнення Києва в НАТО, а Захід — потрапляння України у відновлену посткомуністичну імперію. Водночас обидві сторони готові змиритися з постійно нейтральним статусом України, коли вона не належить ні Заходу, ні Москві.
Нейтральний статус країни означає, що її суверенітет забезпечується не так професійними збройними силами, як масовою народною самообороною. А це автоматично звільняє від паразитичної системи, адже організовані озброєні люди — вільні.
Парадокс у тому, що війна на Донбасі вкупі з бездіяльністю влади сприяють мілітаризації та самоорганізації українців. Додаткові позитивні наслідки в тому, що ми стали менше пити й курити, займатися розпустою. Натомість більше тренуємося та об'єднуємося з собі подібними.
Усе це дозволяє відповісти на два запитання, що хвилюють більшість українців. Перше: коли закінчиться війна? Тоді, коли сформуємо націю озброєних громадян, організованих у територіальну самооборону, і заснуємо нову Українську державу. Друге запитання: як зберегти душевне і фізичне здоров'я в цей час? Нема сенсу перейматися тим, на що не можемо вплинути. Перебуваючи в стані тривоги і думаючи про негативне, знищуємо себе.
Тому, по-перше, варто викинути телевізор, бо найбільше негативу йде з нього. Краще почитати книжку, погратися з дітьми, поспілкуватися з родичами, друзями, прибрати помешкання.
По-друге, бажано відмовитися від алкогольної, тютюнової і м'ясної отрути, перейти на легку їжу, максимально вживати свіжі фрукти, овочі, ягоди.
По-третє, підтримувати грошима, продовольством, технікою, амуніцією українські добровольчі батальйони або місцеву територіальну самооборону — через людей, яким довіряємо. Вступати до Української асоціації власників зброї, навіть якщо не маємо гвинтівки чи рушниці: сьогодні нема — завтра буде. Зброя — це атрибут вільної людини, вона додає впевненості в майбутньому. Підтримувати українські культурні проекти. Інформаційна війна зараз ще важливіша за силову.
Нинішня криза сприяє тому, щоб українці змінилися, стали вільною нацією, знесли стару владу і створили справедливу державу. Війна триватиме, доки відбуватиметься це перетворення. Війна — це жорсткий стимул до змін.
Кажуть: давайте спочатку закінчимо війну, а потім змінимо себе і владу. Це твердження — помилкове. Саме стара влада і старі армійські структури є гальмом розвитку і джерелом саботажу.
Розширюємо аудиторію читачів. Ця стаття опублікована в "Газеті по-українськи".
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Коментарі
Розширюємо аудиторію читачів. Ця стаття опублікована в "Газеті по-українськи".
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Це вже третя стаття в газетах цього року? Вітаю!
Це вже четверта стаття в масовій "Газеті по-українськи". Ще дві публікації було в журналі "Країна". Далі буде.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
:) Ще професор Преображенський казав:
"а Пилип Пилипович, заклавши хвіст тугий серветки за комірець, проповідував:
- Їжа, Іван Арнольдович, штука хитра. Їсти потрібно вміти, і, уявіть собі, більшість людей зовсім цього не вміє. Потрібно не тільки знати, що з'їсти, але і коли і як. (Пилип Пилипович багатозначно потряс ложкою.) І що при цьому говорити. Так-с. Якщо ви піклуєтеся про своє травлення, ось добра порада - не читайте за обідом про більшовизм і про медицину. І, боже вас бережи, не читайте до обіду радянських газет.
- Гм ... Та ж інших немає?
- Ось ніяких і не читайте. Ви знаєте, я справив тридцять спостережень у себе в клініці. І що ж ви думаєте? Пацієнти, що не читають газет, відчували себе чудово. Ті ж, яких я спеціально змушував читати "Правду", втрачали у вазі.
- Гм ... - з цікавістю відгукнувся укушений, рожевіючи від супу і вина.
- Мало цього. Знижені колінні рефлекси, кепський апетит, пригнічений стан духу.
- От чорт ...
- Так-с. Втім, що ж це я! Сам же заговорив про медицину. Будьмо краще їсти."
Але це жарт :) у якому є доля істини: "викиньте телевізор" і "не читайте за обідом" бо це до добра не доведе.
!Хороша стаття і рішення публікувати в газеті дуже правильне!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Телебачення-це інструмент паразитичної системи..Коли людина досягає певного розвитку і розуміє роботу системи,вона просто використовує навіть негативні речі для свого розвитку..А телевізор не потрібно викидувати хоча б тому,що є ось такі документальні фільми..приємного перегляду..дякую..
http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=51972
Вірю в те, що розумію.
Дякую, п. Арсене, за гарне доповнення. У вас, п. Миро, стільки напрацювань, що вистачить на ВСІ газети Україні при публікаціях щотижня. Хай буде!