Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Найбільш небезпечна загроза для майбутнього Європи знаходиться в Україні

Категорія:

Якщо Україна зазнає поразки як держава, або Росія буде далі анексувати її території, це затьмарить всі побоювання Євросоюзу з приводу дефолту Греції, пише The Financial Times.

"Найбільш небезпечною загрозою для майбутнього ЄС зараз є проблеми членів єврозони. Найбільша загроза для його геостратегічних і довгострокових економічних інтересів знаходиться в загрозі колапсу України, а не Греції. Все, що ми могли б думати про дефолт Греції, все це ніщо порівняно з загрозою того, що Україні може не вдасться побудувати державу, або буде відбуватися подальша анексія Росією її територій. Для всього світу це буде означати, що ЄС хронічно не в змозі відстоювати свої і загальні інтереси", - пише автор статті "Реальна загроза Європи знаходиться в Україні, а не в Греції". 

Дефолт Греції, звичайно, став би "лихом" для Афін, країна зазнає величезні фінансові та репутаційні втрати для ЄС. Тому союзу слід запобігти його. Але дефолт Греції не зруйнує валютний союз, і може навіть поліпшить його в довгостроковій перспективі. "Але успіх або невдача політики ЄС щодо Росії та України може "розбити" ЄС", - йдеться в повідомленні.

Останні економічні дані показують падіння промислового виробництва в Україні на 21,1 % у березні, порівняно з березнем 2014 році, коли Росія приєднала до себе Крим. Нацбанк України повідомляє, що ВВП у першому кварталі 2015 року впав на 15 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Прогноз річної інфляції становить 35 %. Коли перший транш програми Міжнародного валютного фонду було надано Україні в березні, золотовалютні резерви скоротилися до всього лише $ 5 млрд. НБУ, як пише видання, бачить деякі економічну стабілізацію вперед, але це буде залежати від долі угоди про припинення вогню.

Із точки зору ЄС, уряд прем'єр-міністра Арсенія Яценюка проводить адміністративні реформи. Це повністю є частиною політичного консенсусу в ЄС, так як європолітики бачать можливості для економіки через структурні реформи. Новий уряд явно вирішив створити таку інфраструктуру, і домігся прогресу в боротьбі з корупцією, вважає автор статті. "Але економічні витрати на війну в Східній Україні і безгосподарність попередніх адміністрацій ставить Україну на межу банкрутства", - вважає видання.

Як йдеться в статті, тепер потрібно зробити дві речі. По-перше, Україні необхідно домовитися про жорстку реструктуризації боргу. По-друге, країні буде потрібно більше фінансової допомоги від ЄС.

Андерс Аслунд, старший науковий працівник Інституту Петерсона (США), писав, що Україна має геостратегічне значення для ЄС. "Із реструктуризацією боргу, а також прихильністю підтримки з боку ЄС, Україна може вибратися. Для ЄС Україна є потенційно привабливою для інвестицій, але, ще більш важлива як унікальна можливість зміцнити свою геостратегічну роль", - резюмує автор.

25 квітня міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що при режимі Віктора Януковича державний борг України зріс з 46 млрд до 78 млрд доларів. За її словами, державний борг вже вдалося скоротити на 20%, проте через девальвацію розмір обслуговування цього боргу  для країни, що веде війну, надзвичайно великий і становить 13% ВВП. Яресько підкреслила, що в таких умовах реструктуризація боргу є вкрай необхідною і повинна включати не тільки продовження боргу, але й зменшення ставки і його номінальної суми, щоб і з 2020 року держборг не перевищував 71% ВВП, а його обслуговування - 10% ВВП.
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи