Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Три міфи про Україну

У США все більших обертів набирає президентська кампанія. В обох партіях - Республіканській і Демократичній - точиться боротьба за обрання кандидатом на вибори, що відбудуться у листопаді 2016 року. У демократичному таборі поки що фактично беззаперечним лідером на номінацію вважається екс-держсекретар Гілларі Клінтон. Тим часом серед республіканців розгорнулась справжня конкуренція серед 17 претендентів?! аби бути кандидатом від цієї Grand old party (GOP).

Зважаючи на те, що представник демократів два терміни перебуває у Білому домі, то відповідно очікується, що наступним президентом буде республіканець. В історії не було прикладу, щоб демократи тричі підряд вигравали президентські вибори. Тому зараз увага у всьому світі та й у першу чергу в самій Америці прикута до республіканських змагань.

І чергову таку можливість краще зрозуміти, хто є хто серед кандидатів GOP, дадуть другі республіканські дебати, які відбудуться сьогодні ранком за київським часом у бібліотеці ім. Рейгана в Сімі Велі, штат Каліфорнія.

Напередодні цих дебатів деякі американські аналітики вважають, що кандидати від Великої старої партії повинні розпочати дискусії з війни в Україні при оцінці викликів американських інтересів за кордоном. «Якщо Росія домінуватиме в колишній радянській республіці, то апетит Кремля щодо агресії в Європі буде рости і російський президент Володимир Путін наблизиться до кінцевої мети: розколу НАТО. А із зруйнованим альянсом і втратою довіри до США, наша здатність діяти будь-де у світі значно зменшиться. Пора поставити Росію на місце. Щоб зробити це, ми повинні підірвати трьох міфи про Україну», — наголошує старший науковий співробітник Школи зовнішньої служби у Джорджтаунському університеті Джефрі Гедмін у статті «Пам’ятка кандидатам у президенти від Республіканської партії: покладіть край трьом міфам про Україну».

Перший міф: Україна це чисто європейська проблема і ЄС може очолити процес із врегулювання цієї кризи.

«Для Путіна Україна важлива фігура на великій шахівниці. Він потребує Україну з її ресурсами, промисловим потенціалом і доступом до Чорного моря, щоб зростати і зберегти свою євразійську імперію. Екс-КГБешник відчуває слабкість і жадає влади. Саме тому він вторгся в Грузію, завдав кібер-атаки по Естонії і веде сьогодні війну в Україні», — зазначає Гедмін.

ЄС, пояснює він, не може протистояти Путіну, бо нинішня криза біженців, подібно до грецької проблеми з боргами відкрила глибокі тріщини в європейському проекті і тому останнє чого прагне Брюссель, так це конфронтації з Росією. Відтак тільки за допомогою сили ми можемо покласти край бажанню Росії щодо lebensraum — життєвого простору. Це означає, що Америка повинна очолити лідерство, бо в іншому випадку Путін отримує те, що він хоче: Схід під контролем Москви, ЄС у безладді, заляканий, слабкий і безпорадний союз НАТО втрачена на довгі роки довіра до США.

Другий міф: немає військового вирішення проблеми України. Насправді, наголошує експерт, будь-яка виграшна стратегія для України повинна включати в себе потужний військовий вимір. Серйозний бій через надання зброї Україні змусить Кремль двічі подумати перш ніж намагатись щось робити подібне в інших країнах регіону. А перетворення легкої перемоги у криваву авантюру може також допомогти в довгостроковій перспективі вивітрити російський націоналізм.

Третій міф: зараз не час давати Україні гроші. Нам потрібно почекати поки не буде покінчено з корупцією і не закінчиться війна.

«Це правда, - пише Гедмі, - що в довгостроковій перспективі в Україні має припинитись війна, щоб її економіка мала шанс стабілізуватися і розвиватись. Також правда, що Україна уражена корупцією і українські олігархи та клептократи не зникнуть за одну ніч. Економічний прогрес, подібно до перемоги у війні на сході, буде дорогим, і при цьому виникнуть перепони і це потребує часу. Але витрати на дії повинні порівнюватись із вартістю бездіяльності. А це означає втратити Україну, заохотити Росі, завдати шкоди НАТО, розколоти Європу, і ще більше послабити довіру до Америки. Це шлях, який ми навряд чи може собі дозволити. Давайте подивимося, хто з кандидатів бачить велику картину».

І справді кандидатам у президенти є над чим задуматись. Наразі більшість з них просто констатує факт, що нинішній хазяїн Білого дому є слабким і через це Путін не поважає його. Зокрема, на цьому постійно наголошує лідер серед республіканців мільярдер Дональд Трамп, який веде свою кампанію під гаслом «Зробити Америку знову великою» і має великі шанси бути номінованим у кандидати в президенти від партії.

Але виникає питання, що треба зробити, що Путін став поважати президента США. Залишається сподіватись, що це можуть прояснити другі дебати республіканської партії. А зрозуміти це можуть допомогти «П’ять запитань, на які мають відповісти республіканці-кандидати про Путіна», що їх підготував журналіст Террелл Жермен Старр, який регулярно пише на тему політики Росії та країн Східної Європи.

1. Що означає Україна для Америки і що втрачають Сполучені Штати не допомагаючи Києву захищатись проти Росії? І якщо Трамп називає підхід Обами «слабким», то яким є «сильний», враховуючи те, що Європа має приєднатись до такого підходу, бо успіх санкцій залежить від співпраці з Брюсселем, — наголошує Старр.

2. Сенатор Марко Рубіо заявив, що НАТО повинен підтвердити політику відкритих дверей для будь-якої країни прохача, включаючи Україну та Грузію. Але чи готовий він чи хтось з інших кандидатів, запитує журналіст, воювати з Росією через Україну чи Грузію?

3. На прес-конференції в Берліні Джеб Буш згадав таку важливу річ: Америка не може ізолювати Москву до тієї точки, де «ми штовхнемо її в обійми Китаю». А оскільки Китай, маючи у чотири рази більшу економіку, розглядає Росію як фінансовий ризик, то чи є можливість використати такий момент і тому було б цік%D

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Останні записи