Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Історики відкрили московські сторінки життя Кобзаря

У Культурному центрі України в Москві відбулась презентація монографії доктора історичних наук, члена-кореспондента АПН України, заслуженого діяча науки Володимира Мельниченка «Тарас Шевченко: «Моє перебування в Москві».
Досі розробка теми Шевченкового перебування в Москві була однією з білих плям у біографії видатного українського поета. В існуючих нині монографіях, енциклопедіях та інших джерелах цей період життя Кобзаря майже не висвітлюється.

«Нова монографія Володимира Мельниченка переконливо свідчить, що й досі не вичерпана можливість серйозного вкладу в сучасне шевченкознавство», - прокоментував нове дослідження заступник генерального директора Культурного центру України, заслужений діяч мистецтв Юрій Василенко. На цьому наголошували й інші учасники презентації - Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Олег Дьомін та відомий український літератор, член Національної спілки письменників Іван Шишов.

Як повідомляє інформаційна служба Культурного центру України в Москві, дослідження Шевченкового перебування в російській столиці було розпочато В.Мельниченком ще у книзі «Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті», що вийшла в світ на початку 2006 року. Втім, величезний пласт документів, зібраних після її виходу, спонукав автора до написання монографії, цілком присвяченої постаті Кобзаря.

У праці «Тарас Шевченко: «Моє перебування в Москві» вперше всебічно розкривається неодноразове перебування Кобзаря в столиці Росії. В.Мельниченко навіть встановив адреси, які відвідував видатний українець у місті, з науковою точністю передав атмосферу тих часів, обґрунтовано населив Шевченкове оточення в Москві відомими інтелектуалами, діячами культури та науки, розкрив дружбу і московські зустрічі Тараса Шевченка з Михайлом Щепкіним, Осипом Бодянським, Михайлом Максимовичем.

Вчений уперше вводить у науковий обіг низку досі невідомих документів - справа Шевченка, повідомлення та рапорти Міністерства внутрішніх справ про його перебування в Москві, свідчення про перевезення домовини з прахом Шевченка в Україну та інші.

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи