Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Церква: Поява вулиці імені Івана Мазепи не є наругою над церквою

Світ:

Українська православна церква Київського патріархату заявляє, що присвоєння вулиці, на якій стоїть Києво- Печерська лавра, імені гетьмана Івана Мазепи є актом відновлення історичної справедливості.

Про це говориться в заяві прес-служби УПЦ (КП), розповсюдженому в понеділок.

Прес-служба нагадує, що у зв’язку з прийняттям Київською міською радою рішення про перейменування вулиці Січневого повстання у вулицю Івана Мазепи в засобах масової інформації з’явилися заяви про те, що це є нібито наругою над Православною церквою, оскільки Іван Мазепа був підданий анафемі за порушення даної на Євангелії присяги на вірність російському царю.

У заяві УПЦ(КП) підкреслюється, що гетьман Іван Мазепа був «підданий анафемі» ієрархами Російської церкви за наказом Петра І через політичні мотиви. Подібним способом покарали заколотників Степана Разіна і Омеляна Пугачова.

«Відповідно до вчення Православної Церкви анафема накладається тільки за проповідь єретичного навчання і є не прокльоном, а лише констатацією факту відлучення єретика від Церкви. Тому анафеми через політичні мотиви, відповідно до вчення Православної Церкви, є неприпустимими. Хоча, починаючи з XІ ст., така практика одержала поширення в Московській Церкві», - говориться в заяві.

УПЦ(КП) підкреслює, що відповідно до церковних канонів, покарання, накладені церковною владою з порушенням канонічних правил, є недійсними. Через це Собор Російської Церкви 1917-1918 р. виніс постанову про те, що накладення церковних покарань через політичні, а не релігійні мотиви, є неприпустимим. На цій підставі, зокрема , були скасовані рішення Синоду про позбавлення сану митрополита Арсенія (Мацієвича) (XVІІІ ст.) і священика Сергія Петрова (початок ХХ ст.).

На прохання митрополита Київського й Галицького Антонія (Храповицького) на підставі цього рішення Собору Патріарх Московський і всія Росії Тихон (Белавін) у липні 1918 р. скасував анафему, накладену на гетьмана Мазепу. З благословення митрополита Антонія вікарний єпископ Черкаський Назарій привселюдно на Софійській площі в Києві 27 липня 1918 р. служив панахиду за упокій душі гетьмана Івана Мазепи, зазначається в заяві.

"Незалежна від Московського Патріархату Українська Церква ніколи не визнавала дійсності анафеми, незаконно накладеної на гетьмана Мазепу - видатного мецената Православ’я, засновника багатьох храмів, у тому числі храму Всіх Святих у Київської Лаврі. Але виявлені нещодавно докази свідчать, що ця анафема в 1918 р. була визнана недійсною й самим Патріархом Московського Патріархату Тихоном, який ніколи не симпатизував незалежності України і її Церкви", - вказує прес-служба.

Таким чином, підкреслюється в заяві Іван Мазепа "не є особою, яку піддали анафемі, тому присвоєння його імені вулиці, на якій знаходиться Києво-Печерська Лавра, у кожному разі не може вважатися "наругою над Церквою".

"Навпаки - це є актом поновлення історичної справедливості. Гетьман Іван Мазепа був одним з провідних меценатів Києво-Печерської Лаври. На тій же вулиці, у районі нинішньої площі Слави, також стояв Нікольский собор, побудований на кошти гетьмана. На місці старого будинку Арсеналу, розташованого поруч з Лаврою, знаходився жіночий монастир, ігуменею якого була мати гетьмана Магдалина- Марія Мазепина ", - підкреслює УПЦ(КП).


----------------------------------------------------

В тему:

У Києві з’явилася вулиця Івана Мазепи

Ющенко визнає україно-шведський союз Мазепи

Знайдено нерозпаковані архіви Мазепи!

Знайдено батуринський архів Мазепи

Нові архівні матеріали й перспективи вивчення Гетьманства Івана Мазепи

Шабля Мазепи

Чиновникам сабля Мазепы не нужна? (рос. мовою)

Чи готова Полтава бути містом вшанування гетьмана Мазепи?

В Румунії відкрито пам'ятник Івану Мазепі

Киев намерен профинансировать установление памятника Мазепе в Молдове (рос. мовою)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи