Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 25
  • Переглядів: 26

Якщо планшет пише недостатньо пам'яті в пристрої

Всім привіт! Нещодавно один знайомий зіткнувся з проблемою пам'яті на своєму пристрої. При черговій спробі завантажити програму або гру з «Play Маркет», він постійно отримував помилку. Він розповів мені про те, що його планшет пише недостатньо пам'яті під час процесу завантаження з сервісу Google Play. Після цього, він поставив мені цілком резонне запитання: «Чому так відбувається і як позбутися цієї нав'язливої ​​помилки?». І сумно додав, що в інтернеті багато радять перезавантажити пристрій або зробити скидання налаштувань до заводських. Загалом суть проблеми ясна - будемо розбиратися.

Якщо планшет пише недостатньо пам'яті в пристрої

Автори: Дмитро Стрільців | Опубліковано: 17-02-2015 в Планшетний комп'ютер | 9

Яндекс.Директ
Меблеві Полиці від виробникаВеличезний вибір на будь-який смак. Доступні ціни. Гарантія якості.Навісні полиціТелефонні полкиСтелажі (модуси)mebel-tisa.com.ua

Якщо планшет пише недостатньо пам'яті в пристрої

Всім привіт! Нещодавно один знайомий зіткнувся з проблемою пам'яті на своєму пристрої. При черговій спробі завантажити програму або гру з «Play Маркет», він постійно отримував помилку. Він розповів мені про те, що його планшет пише недостатньо пам'яті під час процесу завантаження з сервісу Google Play. Після цього, він поставив мені цілком резонне запитання: «Чому так відбувається і як позбутися цієї нав'язливої ​​помилки?». І сумно додав, що в інтернеті багато радять перезавантажити пристрій або зробити скидання налаштувань до заводських. Загалом суть проблеми ясна - будемо розбиратися.

Причин такої поведінки у планшета або смартфона може бути декілька. Думаю, ви розумієте, що для взаємодії та роботи апаратної й програмної част і, у пристрої віддається частина вбудованої пам'яті для зберігання тимчасових і системних файлів. Як правило, бюджетні моделі не радують власника великими обсягами внутрішньої пам'яті і в середньому в своєму арсеналі маю від 4 до 8 Гігабайт. У підсумку від заявлених обсягів залишається ще менше. Цей внутрішній діапазон з кожним роком для бюджетних моделей змінюється, в слідстві загального прогресу в області IT-технологій.

Однак проблема залишається не вирішеною через паралельного розвитку програм та програмного забезпечення в цілому. Операційна система ставати совершенней, додатки доопрацьовуються і пишуться нові, а в кінцевому підсумку все позначається на обсязі пам'яті. Вірніше, на її недостатньому внутрішньому обсязі. Дорожчі моделі планшетів / смартфонів складно звинуватити в маленькому обсязі пам'яті (128 і більше Гігабайт), але і тут іноді виникає подібна проблема.

Потрібно сказати, що в операційній системі Android за область пам'яті відповідає папка / data, де розробники за замовчуванням віддають їй всього лише 500 Мегабайт. Як ви розумієте, частина об'єму вбудованої пам'яті в пристрій відводитися для внутрішньої. Отже, в цьому питанні не має значення фізичний обсяг вбудованої пам'яті в модель планшета (8 або 64 Гігібайт), так як система резервує не більше 500 Мегабайт.

Навіть зберігання додатків не у внутрішній пам'яті, а на зовнішній SD-карті часом не вирішує проблему.Налаштування, кеш додатків і операційної системи, збереження в іграх та інша інформація все-одно зберігається на внутрішній пам'яті. Безумовно існують програми, які дозволяють розширити пам'ять або по-іншому перерозподілити, але це тема вже іншої статті. Помилка з повідомленням про нестачу пам'яті може бути викликана з різних причин, тому я опишу відомі мені рішення і зроблю скріншоти на планшеті, а ви своїми методами поділіться в коментарях.

Що робити якщо недостатньо місця на планшеті?

Виходячи з вищевикладеного, насамперед потрібно перевірити в настройках доступний обсяг внутрішньої пам'яті на пристрої. Подивитися стан пам'ять можна в налаштуваннях пристрою, вибравши з меню пункт «Пам'ять» і знайшовши на сторінці розділ «Внутрішня пам'ять». Тут графічно відображена інформація про те, які типи файлів займають місце і скільки всього доступно для планшета.

Визначаємо об'єм внутрішньої пам'яті на планшеті (смартфоні)

В принципі місця цілком достатньо, але якщо вам потрібно очистити внутрішню пам'ять, то можна видалити фотографії, музику ... Попередньо перенесіть необхідні вам файли на SD-карту (детально про класи SD-форматів читайте в огляді), інакше вони будуть видалені.

Очищення внутрішньої пам'яті в планшеті і смартфоні з Android

Щоб задумане привести в дію, потрібно натиснути на «Erase Internal Storage» (Очистити внутрішню пам'ять) і всі файли будуть видалені, а програми будуть працювати. Якщо місця буде достатньо для здійснення завантаження і подальшої установки програми, а система продовжує повідомляти про помилку, то спробуйте очистити кеш в додатку Google Play маркет (Шлях: «Додатки» - «Сторонні» - «Google Play Маркет» - кнопка «Очистити кеш» ). Тут же при необхідності можна стерти дані, а після перезавантажте пристрій.

Очищення кеш і даних в Google Play Маркет на Android пристрої

До того ж не буде зайвим увійти в «Google Play Маркет» і дізнатися чи існують поновлення для встановлених додатків. Дивно, але буває так що доступні оновлення збираються там і при активації функції «Автоматично оновлювати». Зайдіть в додаток і клікніть по кнопці «Меню» (зазвичай розташована у верхньому лівому куті) і оберіть зі списку «Мої додатки». Якщо поновлення існують, то спробуйте їх встановити не все відразу, а по порядку.

При великому скупченні оновлень, можливо доведеться частина з них видалити, попередньо записавши їх назви, а що залишилися в планшеті встановити і лише потім оновити ті, які потрапили в наш список раніше. У деяких випадках такий підхід до процесу оновлення виручає.

Визначаємо яке додаток можна перенести на SD-карту

Так само можна спробувати перенести програми на SD-карту. Для цього увійдіть в налаштування пристрою, виберіть у меню пункт «Додатки» і перейдіть на вкладку «SD-карта» або по-іншому в деяких моделях її чомусь називають «USB-носій». Тут вам потрібно звернути свою увагу на додатки, у яких не активований check box (не встановлена ​​галочка). Саме ці програми ви можете перемістити на зовнішній накопичувач, оскільки вже відмічені галочкою знаходяться на SD.

Переміщаємо додаток на зовнішній накопичувач SD в планшеті з Android

Потрібно сказати, що деякі віджети додатків після депортації на SD-карту можуть більше не заробити, тому вирішуйте самі переміщати їх чи ні. Також на цій сторінці у всіх додатках ви можете «Стерти дані» і «Очистити кеш». Правда після цих маніпуляцій будуть загублені виконані раніше налаштування в цих програмах, але зате може зважитися виникла проблема з нестачею пам'яті в планшеті (смартфоні).

Ще кілька простих порад і рекомендацій.

Яндекс.Директ
Планшети ASUS всі моделіЩоб вигідно планшет купити, на sravni потрібно заходити!Планшети appleПланшети samsungПланшети lenovosravni.ua

Щоб звільнити ще трохи пам'яті в планшеті, можна взагалі видалити оновлення в мало затребуваних системних додатках. У кожної людини цей набір швидше за все буде свій, але як варіант це може бути, наприклад, «Синтезатор мови Google». У налаштуваннях пристрою на вкладці «Додатки» зайдіть на його сторінку і клікніть по кнопці "Видалити оновлення».

Видаляємо поновлення в мало використаних додатках Android

Крім цього не буде зайвим, вказати у якості пріоритетного місця установки SD-карту. Цю опцію зазвичай розміщують в налаштуваннях на вкладці «Пам'ять».

До речі, вкрай рідко, але виникає проблема, коли все-таки якийсь додаток вперто не бажає встановлюватися.У такому випадку можна спробувати витягти SD-карту з пристрою або просто змінити згаданий мною параметр для установки з «SD-карти» на «Внутрішню пам'ять». Перед виконанням потрібно переконатися в тому, що внутрішній пам'яті цілком достатньо для здійснення операції.

Хочу звернути вашу увагу на те, що за станом внутрішньої пам'яті потрібно стежити:

  • Якщо вільного простору доступно менше 30 -50 Мегабайт, то вже можуть виникати певні проблеми з установкою додатків.
  • Також не буде зайвим періодично заглядати в Google Play маркет й відслідковувати виконання автоматичного оновлення додатків. При необхідності слід виконати все в ручному режимі.
  • Не забувайте закривати додатки, що працюють у фоновому режимі.
  • Додатки, які ви не використовуєте найкраще видалити.

Залежно від моделі планшета / смартфона і версії операційної системи, інтерфейс може дещо відрізнятися, але принцип виконання операцій на цих пристроях один і той же. Ось власне і все. Сподіваюся ви тепер розумієте чому планшет пише: «недостатньо пам'яті» і зможете самостійно вирішити цю проблему без скидання Android пристрої до заводських налаштувань. Якщо є питання або поради, то викладайте їх у коментарях. До зустрічі на сторінках блогу. Бувай!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи