На сьогоднішній день в Україні налічується близько 100 тисяч IT-фахівців, кількість яких може збільшитися вдвічі протягом наступних 4 років, повідомляє УНІАН з посиланням на портал IT Outsoursing News.
"Україна стала першою країною в Європі в галузі IT-аутсорсингу і розробки програмного забезпечення", - йдеться в повідомленні порталу.
"Україна має найбільше і найбільш швидко зростаючу кількість IT-фахівців в Європі; очікується, що її IT-інженерна робоча сила до 2020 року зросте майже вдвічі – до 200 тисяч", - повідомляє IT Outsoursing News.
В Україні працює понад 100 науково-дослідних (R&D) центрів таких світових високотехнологічних компаній, як Cisco, Oracle, Rakuten, Samsung. При цьому найпопулярнішим містом для відкриття науково-дослідних центрів є Київ, в якому їх сконцентровано більше половини. Слідом за Києвом за рівнем популярності йдуть Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків і Вінниця.
За даними IT Outsoursing News, обсяг експорту українського програмного забезпечення до 2015 року сягнув щонайменше 2,5 мільярда доларів. При цьому близько 80% послуг надаються клієнтам зі США.
"Сполучені Штати залишаються найбільшим партнером України для спільної науково-дослідної діяльності (близько 45%), за якими слідують країни ЄС та Ізраїлю", - йдеться у повідомленні.
Згідно доповіді "Глобальний звіт про розвиток інформаційних технологій - 2015", складеному Всесвітнім економічним форумом, Україна посіла 71-е місце в світі за рівнем розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), піднявшись за рік на 10 позицій порівняно з торішнім показником (у 2014 році в цьому рейтингу Україна посідала 81-е місце). При формуванні рейтингу організація розрахувала Індекс мережевої готовності, який характеризує рівень розвитку ІКТ в 143 країнах світу.
У лютому 2016 року 4 українські компанії SoftServe, Eleks, Miratech і Softengi потрапили до міжнародного списку кращих аутсорсингових компаній в світі. До списку світових лідерів потрапили також такі провідні світові IT-компанії з R&D–центрами в Україні, як EPAM (США), Luxoft (Швейцарії), Ciklum (Данія), Intetics (США), TEAM International Services (США) Softjourn (США).
Україна має здійснити технологічний прорив.
Аутсорс явище тимчасове. Коньюнктура ринку зараз сприятлива. Але все може змінитися. Виграють продуктові компанії.
Сотня дослідницьких центрів -- добра новина.
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
Коментарі
Аутсорс явище тимчасове. Коньюнктура ринку зараз сприятлива. Але все може змінитися. Виграють продуктові компанії.
Сотня дослідницьких центрів -- добра новина.
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.