Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

На Івано-Франківщині відкрився інтерактивний музей «Центр спадщини»

Світ:

Збудована у 1855 році, будівля Центру слугувала резиденцією Леопольда Поппера фон Подграгі – засновника вузькоколійки. Це був забутий архітектурний об’єкт, який донедавна знаходився у критичному стані. Останні 30 років будівля просто стояла порожня. Будівлю реконструювали і перетворили у сучасний інтерпретаційний візит-центр в рамках проекту ЄС «Карпатські вузькоколійки».

Тут гостям насамперед пропонують переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу, зокрема, лісову екосистему Карпат, місцеву історію – розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла тощо.

В одному з залів розташовані моделі Вигодської вузькоколійки та першого паротягу. Кінозал дозволяє переглядати багатомовні фільми, присвячені темам деревообробки, традиційних ремесел та історії вузькоколійки від витоків до сьогодення.

Центр також працює як інформаційно-туристичний: тут можна дізнатися про місцеві атракції, забронювати житло, придбати мапи чи орендувати спорядження для активного туризму. У крамниці центру продаються карпатські сувеніри, путівники, краєзнавчі книжки, відео- та аудіопродукція.

В літній сезон у дворику Центру спадщини пропонують випити чашку кави чи карпатського трав’яного чаю.

Центр спадщини Вигодської вузькоколійки працює сім днів на тиждень протягом сезону (квітень – жовтень) та три дні на тиждень у міжсезоння (листопад – березень).

Наші інтереси: 

Прекрасно! Такі центри сприятимуть розвитку туризму в Україні!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи