Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Трамп та компанія. Хто керуватиме США разом з новим президентом

Категорія:

В адміністрацію президента США беруть мільярдерів, спеців по Китаю та знавців Путіна. Професор, який написав книгу з промовистою назвою "Смерть з Китаю" в адміністрації обраного президента США Дональда Трампа відповідатиме за торгівлю.

16122301.png

Обраний віце-президент США Майк Пенс. Фото: Reuters

Пітер Наварро очолить створювану при Білому домі національну раду торгівлі. У штабі Трампа заявили, що призначення каліфорнійського професора "демонструє прагнення обраного президента знову зробити великим американське виробництво".

Команда, повна протиріч

Аналітики, американісти та просто небайдужі люди зараз ламають голови над питанням про те, яким шляхом поведе США Дональд Трамп. Український сегмент соцмереж розділився на два табори - одні вважають, що він влаштує Путіну складне життя, інші - навпаки, вбачають у ньому майбутнього союзника Кремля.

Відповідь на питання шукають у тих прізвищах, які озвучує мільярдер як членів своєї майбутньої адміністрації. Стало відомо, що Пентагон очолить генерал у відставці Джеймс Меттіс на прізвисько "скажений пес" - прокотилася хвиля радощів. Оголосили, що держсекретарем стане Рекс Тіллерсон, кровно зацікавлений у скасуванні санкцій проти РФ і власник отриманого з рук Путіна Ордена Дружби - прокотилася хвиля розчарування.

Власне, саме через змішаний та неоднозначний склад команди неможливо спрогнозувати що-небудь точно.

Досвідчений заступник

Віце-президентом буде Майк Пенс - губернатор штата Індіана. Після його дебатів з кандидатом у віце-президенти з команди Клінтон багато українців зітхнули з полегшенням - наш хлопець.

Пенс назвав Путіна "маленьким агресивним лідером". Він будував свою риторику на тому, що саме після проведеного держсекретарем Клінтон та президентом Обамою "перезавантаження" стосунків США і Росії Путін окупував Крим. Він переконував, що у випадку перемоги Трампа Росія відчує на собі всю силу Америки.

А ще кажуть, що Майк Пенс буде чи не найбільш консервативним віце-президентом в історії Америки. З усім супутнім букетом, звісно, так що питання заборони абортів та прав ЛГБТ можуть стати гарячими темами.

Фейковий радник

Днями у випусках новин спливло прізвище загадкового радника Трампа Картера Пейджа. Він, як повідомляли ЗМІ, їздив "зондувати ґрунт" та "наводити мости" поки його шеф ще не присягнув на вірність американському народу. Відчутно запахло "зрадою".

Щоправда, дещо бентежило, що першими про таємні переговори повідомляли переважно такі "голоси Кремля" як Sputnik та RT. А ще те, що хоча в новинах Пейджа називали радником Трампа, він ним не є з вересня 2016 року.

Пейдж - це, мабуть, найдивніший персонаж серед усіх, кого Трамп називав членом своєї команди. Ще у березні під час інтерв'ю для редакції газети The Washington Post Трамп показав папірець з приблизно п'ятьма прізвищами - своїх радників з питань зовнішньої політики. Серед них був згаданий відповідальний за російський напрямок - Картер Пейдж, про якого журналісти не знали зовсім нічого.

Світогляд Пейджа описав американський кореспондент Російської служби BBC Володимир Козловський.

Зокрема, зі статей Пейджа які "гостро потребують редактури" можна дізнатись, що Революцію гідності спровокувала Вікторія Нуланд та інші колишні співробітники адміністрації президента Джорджа Буша, які працюють тепер з Обамою.

За версією Пейджа, у 2014 році владу в Києві захопили "проамериканські радикали", які вороже ставилися до інтересів Росії. А результатом став "демократичний референдум" в Криму.

У вересні цього року цей діяч був змушений звільнитися з передвиборчого штабу, бо спецслужби почали розслідувати його ймовірні зв'язки з Росією.

Втім тоді ж виявилось, що насправді Картер Пейдж - навіть не злий геній, а пустишка. Про це докладно розповідала у своєму тексті для Politico журналістка Юлія Йоффе.

Якщо коротко, то вона виявила, що Пейдж м'яко кажучи перевищив свої зв'язки в РФ, де він працював як представник банку Merrill Lynch. Його прізвище виявилось незнайомим американським бізнесменам, які роками працюють в РФ. А російські колеги про нього згадували зневажливо: один пригадав, що Пейдж мав прізвисько "страничкин", а колишній начальник назвав "сірою точкою".

Нещодавня поїздка Пейджа до Москви, яку російська пропаганда подавала як неофіційний візит "людини Трампа", насправді була намаганням видати бажане за дійсне: схоже, що ніяких повноважень Пейдж не має і прізвище його в списку радників свого часу опинилось випадково.

Скажений пес та інші генерали

генерал Меттіс

Як уже згадувалося, українців дуже потішило, що Трамп запропонував посаду міністра оборони генералу у відставці, який 40 років прослужив у морській піхоті, Джеймсу Меттісу. Він має кілька суворих прізвиськ, які відображають його манеру прямолінійно висловлюватись та добиватись результату: "Скажений пес", "Бойовий монах" (бо він так і не одружився) і "Хаос" (радіопозивний).

Меттіс критикував адміністрацію Обами за м'яку політику по відношенню до Ірану, але українцям він подобається тим, що немає жодних сантиментів щодо Росії та Путіна.

"Путін лягає спати, знаючи, що він може порушити всі правила, а Захід все одно буде намагатися грати за правилами. Це дуже небезпечна дихотомія", - говорив Меттіс в одній зі своїх промов. У тій же промові він казав, що проблема не лише у Путіні, а у Росії взагалі.

Ще один відставний генерал з морської піхоти Джон Келлі, як планується, буде міністром внутрішньої безпеки. Він, завдяки досвіду роботи на мексиканському кордоні, має відповідати за виконання передвиборної обіцянки Трампа щодо боротьби з нелегальною міграцією. Також на його плечі ляже боротьба з тероризмом. Келлі відомий ще й тим, що його рідний син, загинув на війні в Афганістані, підірвавшись на міні.

Головою ЦРУ може стати конгресмен Майк Помпео. Він досі робив доволі жорсткі висловлювання на адресу Росії. У жовтні 2015 року на форумі у Вашингтоні, присвяченому питанням зовнішньої політики, він сказав, що заяви Росії про наміри воювати в Сирії з терористами "Ісламської держави" - фальшиві.

Майк Помпео. Фото: Reuters

Справжня мета Москви - влаштувати собі плацдарм на Близькому Сході. За словами політика, Путін усіма силами "намагається змінити геополітичне майбутнє".

Головний біль для українців та мусульман

Зовсім інші погляди має радник Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн. Це третій відставний генерал у команді. Він вважає, що США мали б підтримати в Сирії Башара Асада як єдину людину, яка здатна контролювати ситуацію та подолати тероризм.

У 2015 році Флінн, як він сам пізніше визнав в інтерв'ю The Washington Post, отримав гонорар за промову, яку виголосив на корпоративі пропагандистського телеканалу RT. На банкеті він сидів за одним столом з Путіним.

До речі кандидатура Флінна турбує не лише українців, але й мусульман. У серпні 2016 року він сказав у промові, що іслам - це не релігія, а політична ідеологія та порівняв його з раковою пухлиною.

До речі, на відміну від Келлі та Меттіса кандидатура Флінна не потребує затвердження в Сенаті. Тож нова робота вже у нього в кишені. Майже...

На початку грудня Трамп звільнив зі своєї команди Майкла Дж. Флінна - сина свого радника. Причиною стало те, що Флінн-молодший розповсюджував фейкові новини про головного конкурента Трампа - Хілларі Клінтон та керівника її передвиборчого штабу.

Американський голос в ООН

Ймовірний представник США в ООН Ніккі Геллі. Фото: Reuters

Представляти США на міжнародній арені в ООН Трамп доручив губернатору штату Південна Кароліна Ніккі Геллі. Якщо її кандидатуру затвердить Сенат, вона замінить на посаді Саманту Пауер - добре знайому українцям емоційними атаками на представника РФ Чуркіна.

Номінація Хеллі - дуже нестандартний хід з багатьох причин. По-перше, президенти Рейган, Буш, Клінтон та Обама не озвучували прізвище посланця до інаугурації. Вочевидь, Трампу дуже важливо, хто саме буде голосом Америки в ООН. США, нагадаємо, одна з п'яти країн, які мають право вето в Радбезі.

По-друге, Геллі не має жодного досвіду роботи дипломатом. Через це неможливо спрогнозувати її поведінку - вона майже не висловлювалась досі на зовнішньополітичні теми. Чи вдасться їй сходу увійти в курс справ, домовитись із союзниками та навчитись формувати жорстку позицію - велике питання.

По-третє, Геллі критикувала Трампа під час перегонів, наприклад, за виcловлювання проти мусульман, та підтримувала його конкурентів з Республіканської партії - Марко Рубіо і Теда Круза. Голосувати за Трампа вона вирішила вже на пізньому етапі боротьби, і говорила, що все одно має певні застереження щодо його поглядів.

Антикитайський десант

Повертаючись до призначення Наварро, слід зазначити, що це не єдиний настроєний войовничо щодо Китаю член команди Трампа.

Міністром торгівлі Трамп хоче призначити інвестора-мільярдера Уілбура Росса. Reuters називає його ветераном сталевих війн з Китаєм, а газета The New York Post нагадує, що бізнесмен підтримував ідею запровадити підвищені тарифи на китайську продукцію.

Тобто це не випадковість, а послідовна політика, яка матиме наслідки. Трамп уже встиг викликати незадоволення офіційного Пекіна, коли відповів на дзвінок президента Тайваню з поздоровленнями.

Він погрожує переписати принципи взаємодії з Піднебесною. Прямого стосунку до України це не має, та економічне протистояння двох гігантів безперечно вплине на всю світову економіку. Поки що ж чекаємо інаугурації, яка відбудеться 20 січня 2017 року.

 

 

Наші інтереси: 

Трампівська "хунта": Команда генералів і "яструбів".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

"Наші інтереси:
Трампівська "хунта": Команда генералів і "яструбів"." - Цей висновок суперечить тексту статті. Не треба видавати бажане за дійсне....

Хай Буде!

Коментарі

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

"Наші інтереси:
Трампівська "хунта": Команда генералів і "яструбів"." - Цей висновок суперечить тексту статті. Не треба видавати бажане за дійсне....

Хай Буде!

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

Хай Буде!