Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна експортує більше равликів, ніж сала

Світ:

І це не жарт. Українських молюсків купують Румунія та Литва. За останніх три роки Україна наростила обсяги експорту равликів.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

У 2013 році українські виробники експортували 3 тонни молюсків, у 2014 – 58 тон, у 2015 – 260 тон, а за перших 10 місяців поточного року експортовано 347 тонн.

Для порівняння за 10 місяців цього року за кордон було поставлено лише 51 тонна українського сала, а барантини – 9 тонн.

Українських молюсків купують наразі лише дві країни Румунія (25%) та Литва (75%), їх частка може змінюватися на протилежну через невеликі експортні об’єми. Наприклад, минулого року тенденції були протилежні: в Румунію ми поставили 3/4 об’ємів, а в Литву – 1/4. Вітчизняні равлики завозяться як сировина, яка в середньому коштує у 5 разів дешевше за готовий продукт. Середня ціна кілограма продукції становить 1 дол/кг. До зазначених країн продукція потрапляє охолодженою, обробляється і знову відправляється на експорт, але вже за ціною в середньому 6,5 дол/кг із Румунії та 5,5 дол/кг з Литви. Кінцевими країнами споживачами наших молюсків в основному є Франція, Угорщина, Італія та Польща.

Наші сусіди з Білорусі, навпаки, переважним чином більшість вирощених молюсків відправляють відразу до кінцевого споживача Франції, Угорщини та Чехії, і лише невелику часку експортують до Литви та Румунії. Середня ціна за 1 кг білоруського експортного равлика складає 3,5 доларів.

Наші інтереси: 

А українці споживають равликів?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
їжа
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи