Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Вінницькі школярі будуть вчитись компостувати органічні відходи

Світ:

У вінницьких школах №10 та №4 запроваджують компостування органічних відходів за допомогою каліфорнійських черв’яків.

Як зазначила координатор програми "Екологічне місто" Леся Найчук, учні обласного центру долучаються до столичного проекту з переробки відходів шкільної їдальні "Компола" (Компост+школа).

«На пришкільній території встановимо спеціальний термокомпостер і запустимо черв'яків, які перероблятимуть рештки від картоплі, моркви, буряків та капусти з їдальні, а також листя і дрібні гілочки з дерев у добрива, - пояснює активістка. - Навчальний заклад зможе використовувати гумус для підживлення квітів: троянд, чорнобривців та дерев».

Реалізація проекту дозволить дітям наочно переконатися у ефективності ощадного поводження з побутовими відходами та потурбуватися про довкілля, підкреслила Леся Найчук. «Кожен день у школі утворюється кілька відер органічних відходів,  - пояснює еколог. - Рештки, які сьогодні вивозять на звалище, стануть добривом для рослин, які ростуть довкола навчального закладу".

Компостери планують придбати за гроші, які зароблять на здачі зібраної у навчальних закладах макулатури і ПЕТ-пляшок. Контейнери для роздыльного збору сухих відходів встановили у квітні.

«На придбання компостера, відер та сім'ї черв’яків необхідно 4 тисяч гривень, - розповідає еколог. – До кінця навчального року ми плануємо зібрати цю суму, здаючи вторинну сировину на переробку».

Нині у школах підбирають місце для встановлення компостерів – контейнери огородять та слідкуватимуть за порядком навколо. 

Наші інтереси: 

Екологічне мислення зароджується в дитинстві.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи