Проект “Міжмор’я” (Intermarium) або “Ініціатива трьох морів” є концепцією, що зародилася в Польщі і передбачає міжрегіональне інтеграційне об’єднання країн Прибалтики, Чорного моря та Адріатики.
Перший форум “Спільноти трьох морів” на рівні лідерів держав відбувся у 2016 році у Дубровнику (Хорватія). На запрошення президента Хорватії Колінди Грабар-Кітарович взяти участь у форумі відгукнулись лідери і представники 12 країн Центральної і Південно-Східної Європи: Хорватії, Польщі, Литви, Болгарії, Словенії, Угорщини, Словаччини, Румунії, Чехії, Австрії, Естонії і Латвії. Географічно ці країни й утворюють спільноту “трьох морів”.
Метою проведення форуму було створення комунікативної платформи за участю провідних політиків, науковців та експертів балто-чорноморських країн для розробки конкретних шляхів поглиблення взаємодії між країнами регіону, визначення основних факторів та загроз, що перешкоджають посиленню інтеграційних процесів, а також розробка методики їх подолання та локалізації.
Головним організатором форуму виступила громадська організація «Інститут демократизації і розвитку», співорганізаторами – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, громадська організація “Інститут імені Романа Рибарського”, громадська організація “Асоціація європейські конвергенції”, громадська організація “Медіа Центр БукПрес”, медіа-партнером проекту – польський часопис “Obserwator międzynarodowy”.
Захід відбувався під патронатом міського голови Чернівців Олексія Каспрука.
Від імені Чернівецької обласної державної адміністрації учасників Форуму привітав перший заступник голови ОДА Михайло Павлюк.
У Форумі прийняли участь експерти, аналітики, науковці, парламентарі, громадські активісти, журналісти з України, Литви, Польщі, Румунії, Молдови, Росії.
Робота Форуму проходила у форматі трьох робочих панелей: “Політично-економічний зміст концепції “Міжмор’я”; “Структура гуманітарного простору регіону “Міжмор’я”. Перспективи гармонізації”; “Потенційні загрози та перешкоди реалізації проекту “Міжмор’я”.
Рухаємось вперед. Повільно, але впевнено.
Хороша новина, але дивним є участь російських колег
Коментарі
Хороша новина, але дивним є участь російських колег
Так, захід ніби добрий.
1) Але дивно також, чому Хорватія не запросила України, у висліді чого згаданий форум річної давности (2016 року) відбувся без основного - українського - гравця.
2) Сьогоднішній форум, який відбувся в Україні (у Чернівцях) - чомусь з росіянами (!) : хто вони?? - виглядає натомість як "обласний", хоча заповіли ПРОВІДНИХ керівників країн-учасниць ...!?
3) Що вирішили конкретно?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !