Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Росія зробила ставку на Китай в найдорожчому енергопроекті з часів СРСР, – Financial Times

Росія будує трубопровід на 55 мільярдів доларів, очікуючи зростання попиту на газ з Китаю, йдеться в публікації FT.

8 500 працівників працюють цілий рік над будівництвом газпромівського трубопроводу «Сила Сибіру», довжиною 3 000 кілометрів. Цей трубопровід буде постачати газ з родовища на сході Сибіру до китайського кордону.

Це – найбільш амбітний, витратний і геополітично важливий енергетичний проект з часів падіння Радянського Союзу, наголошує видання.

Проект є ілюстрацією руху дипломатії Путіна в бік Китаю на тлі погіршення відносин з Заходом. Проект, який контролює "Газпром" є наймасштабнішим і найдорожчим в історії компанії.

Газопровід починає працювати в грудні 2019 року. На тепер його на половину побудовано і кожного дня будівельники прокладають більше двох кілометрів трубопроводів.

Частково трубопровід закопаний в траншеї, вирублені на чотири метри вглиб змерзлої землі, частково газопровід піднято на сваях, щоб обходити річки та болота. Навесні на будівельників буде чатувати інша загроза: дикі ведмеді, які живуть вздовж маршруту трубопроводу.

"Хтось може сказати, що "Газпром" зійшов з глузду. Але вони завжди думають наперед. Вони планують довгостроково на майбутнє", - говорить Володимир Шматович, віце-президент ТМК, російської компанії, яка постачає труби для "Газпрому".

Однак, якщо попит на російський газ в Європі протягом останніх років зростає, ціни падають через тиск конкурентів.

"Газопостачання на схід є єдиною можливістю для зростання виручки "Газпрому" в середньостроковій перспективі", - вважає Катерина Родіна, аналітик з нафти та газу ВТБ банку в Москві.

Однак, проект має значні ризики, такі як падіння цін на нафту, або менший, ніж очікувалось, попит з Китаю може значно скоротити надходження. Охолодження відносин між Пекіном та Москвою може зашкодити попиту на російський газ.

Пекін зайняв дуже жорстку позицію під час переговорів з трубопроводу, які тривали десять років. Так, "Газпром" мусив поступитись вимозі Пекіна, щоб газ постачався на схід, а не на захід Китаю.

Наші інтереси: 

Континентальний блок РФ-Китай - це загроза Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи