Більшість проблем, появи яких ви побоюєтеся, ніколи не постануть перед вами. Думайте винятково про реальні проблеми, що стоять перед вами.
Крім того, рішення, що їх ви ухвалюєте сьогодні, не будуть діяти вічно. Дуже легко поставити хрест на добрих ідеях, цікавих стратегіях чи перспективних експериментах на тій підставі, що будь-яке ухвалене нині рішення має роками залишатися чинним.
Це зовсім не так, особливо для невеликих бізнесів. Якщо змінюються обставини, ваші рішення теж можуть змінюватися. Усі рішення – тимчасові.
На початковому етапі нерозумно турбуватися про те, як ваша концепція буде масштабуватися для аудиторії від п’яти до п’яти тисяч осіб (або від ста тисяч до ста мільйонів). Запустити в обіг продукт або послугу і без того досить складно, тож не варто вигадувати додаткові перешкоди.
Оптимізуйте зусилля на цей момент, а про майбутнє потурбуєтеся пізніше. Спроможність змінювати курс – одна з основних переваг маленької компанії.
Порівняно з більшими конкурентами ви набагато краще пристосовані до швидких і рішучих змін. Великі компанії попросту не можуть рухатися так швидко.
Тому приділяйте увагу сьогоденню, а про майбутнє подбаєте, коли воно настане. Інакше ви змарнуєте енергію, час і гроші, зосереджуючись на завданнях, які можуть ніколи не матеріалізуватися.
Про це читаємо у книзі «Rework», автори – Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайєр Хенссон.
Аудіоверсія статті на Ютубі:
Попередні статті:
Опановуємо ділову культуру.
Коментарі
Те ж саме говорив Ісус Хрестос:
Не тривожтесь, кажучи: що будемо їсти, що пити і в що одягнемося? Про все те побиваються неуки. Шукайте перше Царства Божого та правди його, і все те вам додасться. Не турбуйтеся, отже, завтрашнім днем, завтрашній день потурбується сам за себе. Доволі дневі його клопотів.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Забудьте про цілі, думайте про процес. https://www.capital.ua/ru/publication/126066-narodnyy-verdikt
Гарно, дуже гарно.