Про шляхи розвитку туризму в Україні пише Марина Лео, партнер DEOL Partners и CEO дизайн-готелю «11 Mirrors» у своїй статті на NV.ua.
"Треба розуміти, що і кожен інвестор — це турист. Він користується всіма туристичними послугами, навіть коли тільки замислюється приїхати до нас. Я дуже здивована, чому туризм включили в сферу гуманітарної політики. Де зв’язок і який у цьому сенс? Теоретичним підтвердженням того, що туризм — перш за все, сфера економіки, є теорія секторів економіки, згідно з якою Україна все ще перебуває в доісторичній фазі. Ця теорія показує структуру економічного, соціального та політичного розвитку держави і суспільства.
За цим принципом компанія PWC провела дослідження і склала звіт The Long View — How will the global economic order change by 2050? Судячи з результатів, серед найбільш перспективних економік світу в 2050 році України поки що не буде. Але зате в списку присутні Нігерія, Бангладеш, Пакистан, Іран, і, звичайно, країни G20 і БРІКС.
Як експерти розраховували перспективи економіки? По-перше, з огляду на прогноз зростання попиту на продукти певних секторів економіки. По-друге, на основі здатності до розвитку промислового та інформаційного секторів.
За даними звіту, Україна сфокусувалася на сільському господарстві, видобутку ресурсів і наданні послуг (де тотально домінує торгівля і операції з нерухомістю). Україна приділяє менше уваги обробній промисловості і послугам у сфері інформації, освіти та наукових розробок. Cказати простіше — ми щось сіємо і десь продаємо, не більше. А ті сектори економіки, які максимально формують додану вартість (фінанси, страхування, туризм, освіта, медицина, інформація, комунікації), нас обходять стороною.
Так, туризм є великим, прибутковим, окремим сектором економіки — саме економіки! — в якому залучений кожен дев’ятий житель планети. Внесок туризму у світовий ВВП становить 10% (для порівняння — в нашій країні цей показник становить лише 1,5% ВВП), а кількість робочих місць, так або інакше пов’язаних з цією сферою — 11%.
Дослідження Всесвітньої ради з туризму і подорожей (WTTC) показує, що у всіх країнах кожен мільйон доларів, вкладених в індустрію подорожей і туризму, забезпечує більше робочих місць, ніж в середньому у всіх секторах, а також набагато перевищує автомобільну промисловість, гірничодобувну і хімічну, з точки зору внеску у ВВП. Туризм впевнено конкурує з видобутком нафти і в багатьох розвинених країнах вважається одним з ключових економічних (знову-таки!) напрямів через високу окупність інвестицій.
Керівництво WTTC зазначає, що 21-е століття — це час, щоб уряди взяли до відома важливість туристичної галузі як генератора економічного відновлення і зростання.
У 2012 році на засіданні міністрів туризму країн G-20 (групи-20) WTTC представив ще одне дослідження, яке показує, як поліпшення процесу отримання візи сприяло прийманню більше 120 мільйонів туристів додатково щороку в країнах Групи, забезпечивши 206 мільярдів доларів і п’ять мільйонів нових робочих місць.
Для України залишається справа за головним — потрібна політична воля і грамотна державна політика. Чим більше туристів приймає країна, тим вище у неї доходи і нижче власні витрати.
Україна має всі передумови, щоб стати однією з найпопулярніших туристичних напрямків в світі. Її вигідне геополітичне розташування, історична багата спадщина і мальовнича природа привабливі як для зовнішніх, так і для внутрішніх мандрівників. Однак за показником вкладу туризму у ВВП України перебуває поки що на 95-му місці в світі. Це критично низько, враховуючи потенціал нашої країни.
Як розвивають туризм в інших країнах
Візьмемо для прикладу Францію, де з 2014 рік за туризм відповідає МЗС, а безпосередньо розвитком туризму займається підпорядковане МЗС агентство Atout France. За словами його гендиректора, «система працює дуже добре. Тому що дипломатія, розвиток зовнішньоторговельних зв’язків і туризм відмінно доповнюють один одного. Цей зв’язок дає нашій дипломатії економічний розмах, а політика може розвивати економіку. А ми, Atout France, маємо можливість використовувати мережу наших посольств, допомогу послів для просування Франції як туристичного напряму. Не треба недооцінювати медійний вплив туризму — це не просто важливий сектор економіки, але ще й інструмент впливу, м’яка сила: коли люди збираються за столом від хорошого шефа, за пляшкою гарного вина, це полегшує встановлення контактів».
У Грузії була розроблена стратегія розвитку туризму до 2025 року. Залучення туристів стало одним із пріоритетних завдань уряду країни. Тільки в 2019 році на це було виділено 19,5 мільйона доларів. Для створення більшого комфорту для туристів відкриваються нові готелі, ремонтуються дороги, з’являються різні види туризму — медичний, спортивний, винний тощо. Влада Грузії планує перетворити країну на місце відпочинку протягом усіх чотирьох сезонів.
Ще один приклад — «бренд Азербайджан». Тут влада розуміє значимість індустрії, якою з минулого року керує окрема структура — державне агентство з туризму (раніше за галуззю займалося міністерство культури і туризму).
За прогнозами WTTC, до 2028 року Азербайджан стане першою країною СНД зі зростанню доходів від туризму — на 6,2% за рік. Це дозволить країні заробити близько $10,6 млрд — в два рази більше, ніж дохід в 2017 р в $5,6 млрд. Якщо сприятливі прогнози WTTC збудуться, то галузь буде давати в скарбницю майже п’яту частину доходу — 19,3% ВВП.
Кілька років тому, представляючи нову Національну стратегію розвитку туристичної галузі Угорщини, уряд висловив надію, що до 2030 року частка туризму у ВВП зросте з 10% до 16%, а число зайнятих в цій сфері працівників зросте з 364 тисяч до 450 тисяч осіб. Згідно з новою стратегією основними напрямами розвитку туризму в Угорщині стали медичний туризм, а також спортивний і культурний напрям.
Кардинально новий підхід в управлінні туризмом застосовується в Узбекистані. Нещодавно указом президента було створено Держкомітет з розвитку туризму. У його компетенцію не входять контрольні або адміністративні функції. Комітет сприяє підприємницькій активності у сфері туризму, допомагає усувати бар'єри на шляху розвитку галузі і допомагає розвитку конкуренції на ринку туристичних послуг. А політика країни підтримує необхідні для цього заходи — спрощення митного контролю та ліцензійних процедур, економічні преференції підприємствам, які орієнтовані на сервіс міжнародного рівня, безпеку життя, здоров’я туристів і екскурсантів. Все це дасть відчутний поштовх до розвитку туристичного комплексу країни і підвищить привабливість національного турпродукту.
Шляхи розвитку туризму в Україні
В останні час інтерес до України помітно збільшився. Тільки в минулому році столицю відвідали 1 млн 930 тисяч іноземців і майже 3 млн внутрішніх туристів.
Хоча в цілому у країни — негативне туристичне сальдо. За даними Держстату, розрив між кількістю українських туристів, що виїжджають за кордон, і іноземців, які відвідали Україну, становить близько 10 млн. осіб на рік: 26 млн. українців проти 15 млн. іноземців (багато з яких, до того ж, подорожують транзитом). Як же нам не втратити досягнутого і перетворити туризм на стабільний і прибутковий сектор економіки?
Ми пропонуємо наступне:
— Створити окремий орган, який відповідатиме за ефективний розвиток туризму і просування «бренду Україна» на міжнародній арені.
— Провести візову лібералізацію — скасування в'їзних віз принесе Україні більше фінансової користі, ніж висока плата за отримання такої візи (що досить часто призводить до корупції).
— Розширити співпрацю з Китаєм та Індією— ці дві країни можуть згенерувати найбільший потік туристів.
— Спростити візовий режим для інвесторів і пенсіонерів. Це підвищить рівень інвестиційної привабливості країни і збільшить потік інвестицій. За рахунок пенсіонерів, які мають накопичення для подорожей, є шанси збільшити потік туристів.
— Зробити ставку на диверсифікацію туризму — гастрономічний, екстремальний, культурний (замковий), зелений, медичний тощо. Наприклад, розвинути медичний туризм шляхом скасування (спрощення) візового режиму на довгостроковий період і заохочення іноземних інвесторів до вкладення капіталу в рекреаційні об'єкти. Це призведе до створення нових робочих місць, збільшить потік капіталу в українську економіку і відкриє лікувально-туристичну Україну для всього світу.
— Знизити ставки ПДВ для засобів розміщення і харчування (готелів і ресторанів), яке передбачено Угодою про асоціацію з ЄС.
— Скасувати туристичний збір, як податок, який є дуже дорогим в адмініструванні як для держави, так і для бізнесу. Нехай турист витратить гроші на продукти і послуги, тим самим поповнюючи бюджет.
— Підвищити рівень знання і використання англійської мови в країні. Це поліпшить якість обслуговування і посилить лояльність іноземних туристів.
— Надати податкові канікули для інвесторів на 3−5 років на оренду комплексів і землі (за прикладом Туреччини), державних зокрема. Це не тільки залучить іноземні інвестиції, але й дасть для економіки України нові робочі місця і значний приплив капіталу, внутрішнього і зовнішнього.
Головне, розуміти, що кожен турист — потенційний інвестор в економіку нашої країни. Ми повинні створити всі умови, щоб він захотів витратити гроші саме в Україні.
Наші інтереси:
Деякі ініціативи дуже слушні, окрім співпраці з Китаєм. Знизити ставки ПДВ для готелів і ресторанів - чудова ідея (це давно треба було зробити, про що я писала ще десять років тому, коли працювала у сфері в'їздного туризму і бачила цю галузь із середини).
Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...
Як знайти магніт, який притягне більше іноземних інвестицій в економіку?
Світ:
Відповідь проста — зробити Україну туристично привабливою. Кожен турист — потенційний інвестор. І кожен інвестор — турист.
19021902.png
Про шляхи розвитку туризму в Україні пише Марина Лео, партнер DEOL Partners и CEO дизайн-готелю «11 Mirrors» у своїй статті на NV.ua.
"Треба розуміти, що і кожен інвестор — це турист. Він користується всіма туристичними послугами, навіть коли тільки замислюється приїхати до нас. Я дуже здивована, чому туризм включили в сферу гуманітарної політики. Де зв’язок і який у цьому сенс? Теоретичним підтвердженням того, що туризм — перш за все, сфера економіки, є теорія секторів економіки, згідно з якою Україна все ще перебуває в доісторичній фазі. Ця теорія показує структуру економічного, соціального та політичного розвитку держави і суспільства.
За цим принципом компанія PWC провела дослідження і склала звіт The Long View — How will the global economic order change by 2050? Судячи з результатів, серед найбільш перспективних економік світу в 2050 році України поки що не буде. Але зате в списку присутні Нігерія, Бангладеш, Пакистан, Іран, і, звичайно, країни G20 і БРІКС.
Як експерти розраховували перспективи економіки? По-перше, з огляду на прогноз зростання попиту на продукти певних секторів економіки. По-друге, на основі здатності до розвитку промислового та інформаційного секторів.
За даними звіту, Україна сфокусувалася на сільському господарстві, видобутку ресурсів і наданні послуг (де тотально домінує торгівля і операції з нерухомістю). Україна приділяє менше уваги обробній промисловості і послугам у сфері інформації, освіти та наукових розробок. Cказати простіше — ми щось сіємо і десь продаємо, не більше. А ті сектори економіки, які максимально формують додану вартість (фінанси, страхування, туризм, освіта, медицина, інформація, комунікації), нас обходять стороною.
Так, туризм є великим, прибутковим, окремим сектором економіки — саме економіки! — в якому залучений кожен дев’ятий житель планети. Внесок туризму у світовий ВВП становить 10% (для порівняння — в нашій країні цей показник становить лише 1,5% ВВП), а кількість робочих місць, так або інакше пов’язаних з цією сферою — 11%.
Дослідження Всесвітньої ради з туризму і подорожей (WTTC) показує, що у всіх країнах кожен мільйон доларів, вкладених в індустрію подорожей і туризму, забезпечує більше робочих місць, ніж в середньому у всіх секторах, а також набагато перевищує автомобільну промисловість, гірничодобувну і хімічну, з точки зору внеску у ВВП. Туризм впевнено конкурує з видобутком нафти і в багатьох розвинених країнах вважається одним з ключових економічних (знову-таки!) напрямів через високу окупність інвестицій.
Керівництво WTTC зазначає, що 21-е століття — це час, щоб уряди взяли до відома важливість туристичної галузі як генератора економічного відновлення і зростання.
У 2012 році на засіданні міністрів туризму країн G-20 (групи-20) WTTC представив ще одне дослідження, яке показує, як поліпшення процесу отримання візи сприяло прийманню більше 120 мільйонів туристів додатково щороку в країнах Групи, забезпечивши 206 мільярдів доларів і п’ять мільйонів нових робочих місць.
Для України залишається справа за головним — потрібна політична воля і грамотна державна політика. Чим більше туристів приймає країна, тим вище у неї доходи і нижче власні витрати.
Україна має всі передумови, щоб стати однією з найпопулярніших туристичних напрямків в світі. Її вигідне геополітичне розташування, історична багата спадщина і мальовнича природа привабливі як для зовнішніх, так і для внутрішніх мандрівників. Однак за показником вкладу туризму у ВВП України перебуває поки що на 95-му місці в світі. Це критично низько, враховуючи потенціал нашої країни.
Як розвивають туризм в інших країнах
Візьмемо для прикладу Францію, де з 2014 рік за туризм відповідає МЗС, а безпосередньо розвитком туризму займається підпорядковане МЗС агентство Atout France. За словами його гендиректора, «система працює дуже добре. Тому що дипломатія, розвиток зовнішньоторговельних зв’язків і туризм відмінно доповнюють один одного. Цей зв’язок дає нашій дипломатії економічний розмах, а політика може розвивати економіку. А ми, Atout France, маємо можливість використовувати мережу наших посольств, допомогу послів для просування Франції як туристичного напряму. Не треба недооцінювати медійний вплив туризму — це не просто важливий сектор економіки, але ще й інструмент впливу, м’яка сила: коли люди збираються за столом від хорошого шефа, за пляшкою гарного вина, це полегшує встановлення контактів».
У Грузії була розроблена стратегія розвитку туризму до 2025 року. Залучення туристів стало одним із пріоритетних завдань уряду країни. Тільки в 2019 році на це було виділено 19,5 мільйона доларів. Для створення більшого комфорту для туристів відкриваються нові готелі, ремонтуються дороги, з’являються різні види туризму — медичний, спортивний, винний тощо. Влада Грузії планує перетворити країну на місце відпочинку протягом усіх чотирьох сезонів.
Ще один приклад — «бренд Азербайджан». Тут влада розуміє значимість індустрії, якою з минулого року керує окрема структура — державне агентство з туризму (раніше за галуззю займалося міністерство культури і туризму).
За прогнозами WTTC, до 2028 року Азербайджан стане першою країною СНД зі зростанню доходів від туризму — на 6,2% за рік. Це дозволить країні заробити близько $10,6 млрд — в два рази більше, ніж дохід в 2017 р в $5,6 млрд. Якщо сприятливі прогнози WTTC збудуться, то галузь буде давати в скарбницю майже п’яту частину доходу — 19,3% ВВП.
Кілька років тому, представляючи нову Національну стратегію розвитку туристичної галузі Угорщини, уряд висловив надію, що до 2030 року частка туризму у ВВП зросте з 10% до 16%, а число зайнятих в цій сфері працівників зросте з 364 тисяч до 450 тисяч осіб. Згідно з новою стратегією основними напрямами розвитку туризму в Угорщині стали медичний туризм, а також спортивний і культурний напрям.
Кардинально новий підхід в управлінні туризмом застосовується в Узбекистані. Нещодавно указом президента було створено Держкомітет з розвитку туризму. У його компетенцію не входять контрольні або адміністративні функції. Комітет сприяє підприємницькій активності у сфері туризму, допомагає усувати бар'єри на шляху розвитку галузі і допомагає розвитку конкуренції на ринку туристичних послуг. А політика країни підтримує необхідні для цього заходи — спрощення митного контролю та ліцензійних процедур, економічні преференції підприємствам, які орієнтовані на сервіс міжнародного рівня, безпеку життя, здоров’я туристів і екскурсантів. Все це дасть відчутний поштовх до розвитку туристичного комплексу країни і підвищить привабливість національного турпродукту.
Шляхи розвитку туризму в Україні
В останні час інтерес до України помітно збільшився. Тільки в минулому році столицю відвідали 1 млн 930 тисяч іноземців і майже 3 млн внутрішніх туристів.
Хоча в цілому у країни — негативне туристичне сальдо. За даними Держстату, розрив між кількістю українських туристів, що виїжджають за кордон, і іноземців, які відвідали Україну, становить близько 10 млн. осіб на рік: 26 млн. українців проти 15 млн. іноземців (багато з яких, до того ж, подорожують транзитом). Як же нам не втратити досягнутого і перетворити туризм на стабільний і прибутковий сектор економіки?
Ми пропонуємо наступне:
— Створити окремий орган, який відповідатиме за ефективний розвиток туризму і просування «бренду Україна» на міжнародній арені.
— Провести візову лібералізацію — скасування в'їзних віз принесе Україні більше фінансової користі, ніж висока плата за отримання такої візи (що досить часто призводить до корупції).
— Розширити співпрацю з Китаєм та Індією— ці дві країни можуть згенерувати найбільший потік туристів.
— Спростити візовий режим для інвесторів і пенсіонерів. Це підвищить рівень інвестиційної привабливості країни і збільшить потік інвестицій. За рахунок пенсіонерів, які мають накопичення для подорожей, є шанси збільшити потік туристів.
— Зробити ставку на диверсифікацію туризму — гастрономічний, екстремальний, культурний (замковий), зелений, медичний тощо. Наприклад, розвинути медичний туризм шляхом скасування (спрощення) візового режиму на довгостроковий період і заохочення іноземних інвесторів до вкладення капіталу в рекреаційні об'єкти. Це призведе до створення нових робочих місць, збільшить потік капіталу в українську економіку і відкриє лікувально-туристичну Україну для всього світу.
— Знизити ставки ПДВ для засобів розміщення і харчування (готелів і ресторанів), яке передбачено Угодою про асоціацію з ЄС.
— Скасувати туристичний збір, як податок, який є дуже дорогим в адмініструванні як для держави, так і для бізнесу. Нехай турист витратить гроші на продукти і послуги, тим самим поповнюючи бюджет.
— Підвищити рівень знання і використання англійської мови в країні. Це поліпшить якість обслуговування і посилить лояльність іноземних туристів.
— Надати податкові канікули для інвесторів на 3−5 років на оренду комплексів і землі (за прикладом Туреччини), державних зокрема. Це не тільки залучить іноземні інвестиції, але й дасть для економіки України нові робочі місця і значний приплив капіталу, внутрішнього і зовнішнього.
Головне, розуміти, що кожен турист — потенційний інвестор в економіку нашої країни. Ми повинні створити всі умови, щоб він захотів витратити гроші саме в Україні.
Деякі ініціативи дуже слушні, окрім співпраці з Китаєм. Знизити ставки ПДВ для готелів і ресторанів - чудова ідея (це давно треба було зробити, про що я писала ще десять років тому, коли працювала у сфері в'їздного туризму і бачила цю галузь із середини).
Зверніть увагу
Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков