Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Більше не доведеться бігати по довідки: влада об’єднала свої реєстри в єдиній системі «Трембіта»

Уже скоро можна очікувати значне поліпшення взаємодії громадян з державними органами. В Україні в штатному режимі запрацювала система автоматичного обміну даними між держорганами «Трембіта».

Про запуск «Трембіти» в тестовому режимі повідомили 22 травня 2019 року. Ця система здійснює обмін даними без участі людини. Очікується, що це значно прискорить надання державних послуг, зменшить можливість механічних помилок, а також допоможе боротися з корупцією, пише Techtoday.

Голова Держагентства з питань електронного уряду Олександр Риженко повідомляв, що завдяки «Трембіті» громадянам не доведеться більше звертатися до одного державного органу, щоб взяти довідку для іншого.

Зараз до системи підключені 14 державних реєстрів та побудовано 16 каналів взаємодії між органами влади. Для взаємодії між реєстрами держорганів створено 17 вебсервісів. Ще 47 державних органів підписали угоди щодо підключення до «Трембіти».

«Трембіта» є захищеною системою. Усі повідомлення, які нею передають, зашифровуються відповідно до національних криптографічних стандартів. Обов’язковою вимогою для доступу до системи є реєстрація споживача та постачальника даних у Національному реєстрі електронних інформаційних ресурсів. Система базується на покращеній естонській платформі обміну даними «X-road» (UXP платформа). Проект підтримки «EGOV4UKRAINE» програми «U-LEAD» передав систему «Трембіта» Державному агентству з питань електронного урядування України, яке є її власником і адміністратором.

Наші інтереси: 

Мінімізувати прямий контакт громадянина з чиновником. Полегшити формальність, зекономити час.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Читайте перед сном Добрі Знання, які приносять щастя

Апгрейд свідомості: Читайте про ельфів, оновлюйтесь і вірте в Добре Знання, що приносить щастя!

Технологія здійснення палінгенезії зводиться до того, щоб максимально глибоко засвоїти сенс євангельського послання і зробити його ядром своєї свідомості. Для цього треба сформувати словник Сенсара,...

Останні записи