Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чотири несподіванки і 10 речей, які треба знати про США – старший полковник Дай Сюй (Китай)

Спецтема:

Сходознавець професор Олексій Маслов пропонує скорочений переклад дискусійної статті, яку написав Дай Сюй (戴 旭, Dai Xu), 1964 р.н. – старший полковник ВПС Національно-визвольної армії Китаю, президент Морського інституту безпеки та співробітництва в публікації від 4 травня 2020 року.

Перша несподіванка полягає в тому, що Сполучені Штати настільки сильно ненавидять Китай. «У Трампа нема жодних добрих почуттів до Китаю, коли він описує його як «торгового терориста», «глобального економічного агресора», «обманщика», «злодія» і навіть «порушника правил».

Друга несподіванка: уряд США завдав настільки сильний удар і в такі стислі терміни, що не залишилося часу на переговори – цього не могла передбачити більшість китайських чиновників і експертів.

Третя несподіванка: жодна країна не прийшла висловити співчуття і підтримку Китаю. «Багато країн виступають проти торгової політики уряду США, але стосовно Китаю, найбільшої жертви, жодна країна не виступила за створення єдиної антиамериканської коаліції з Китаєм. Раніше Китай надавав допомогу багатьом країнам, і ці країни використовували багато китайських благ, але коли це стало важливим, ці країни діяли не в унісон з Китаєм».

Четверта несподіванка: формування єдиного антикитайського фронту всередині США. «Не дивлячись на те, що республіканська і демократична партії розділені з приводу глобального підвищення податків, вони, на подив, об’єднані в торговельній війні з Китаєм. Можна сказати, що в нинішньому Конгресі США нема жодного політика, який виступає від імені Китаю ... Якщо ми не скорегуємо наше розуміння Сполучених Штатів з концептуальної точки зору, ми неминуче ухилимося від наших стратегічних і тактичних цілей і можемо припуститися серйозних помилок».

Є десять речей, які треба знати про США для вибудовування подальшої стратегії.

Перше знання: не думайте про американський імперіалізм як про «паперового тигра», це справжній тигр, який їсть людей. Не думайте, що американські політики – джентльмени, вони не філантропи, вони надзвичайно лояльні до своєї країни і своїх виборців, їх нелегко купити, їх єдина лояльність – до виборців, і вони зроблять все, щоб їм допомогти.

Друге знання: не чекайте, що США постійно роблять помилки; у США є ідеальний механізм виправлення помилок. У кожного президента – свої концепції і методи управління. Головна особливість США – якщо національна стратегія виявиться невірною, то нове керівництво негайно зробить поворот на 180 градусів, не проявляючи при цьому жодних емоцій, і поверне свою голову в іншу сторону швидше, ніж ви перегорнете сторінку книги.

Третє знання: США не надають великого значення ідеології та цінностям, вони цінують тільки економічні і торговельні інтереси (це тому, що американський духовний фундамент недоступний для Китаю. – НО).

Ядром американського імперіалізму є зовнішня торгівля, тому не варто занадто зловживати перевагами американців, особливо їх прагненням до профіциту торгового балансу.

Четверте знання: не підходьте до дверей американського президента з фанфарами і не кажіть: «Я перевершу вас, я заміню вас, я стану номером один у світі». Якщо у вас є можливість і бажання зробити це, робіть це потай і непомітно.

П'яте знання: Президенту США нема діла до кривдників, у нього багато союзників, але він ніколи не пожертвує своїми інтересами, щоб догодити союзникам. Тому не намагайтеся зблизитися з Президентом США, не кажучи вже про союзників Президента США.

Шосте знання: визнайте той факт, що американський бос є і світовим «босом». Ресурси, що в руках президента США, набагато перевершують наші. Ми можемо «обігнати їх по кривій», але така «крива» тимчасова, і ми все ще можемо потрапити в пастку на «прямій дорозі». У США є високі технології, ми ж тільки переварюємо і засвоюємо те, що отримуємо з США.

Сьоме знання: не згадуйте «обмін інформацією» перед США. Якщо ви вихваляєтесь плодами «обміну технологіями», то в очах США ви – «злодій». Не кажіть про «інтернет-економіку» перед президентом США. Інтернет, який ви використовуєте, був винайдений в США. І якщо ви будуєте будинок на чужому фундаменті, не кажіть, що у вас є на нього права власності. Стриманість не вбиває людей, а ось хвастощі можуть їх налякати.

Восьме знання: президент США – майстер ігрової стратегії, ніколи не дозволяйте американцям грати з вами в стратегічні ігри. Як тільки президент США вважатиме вас своїм ворогом, негайно у вас виникне велика проблема, і США не зупиняться, поки не досягнуть своїх цілей.

Дев’яте знання: не чекайте, що вибори в США змінять національну стратегію. Основна стратегія США не зміниться. Ідея «Зробити Америку великою знову» належить не тільки Трампу, а відбиває національну філософію США в цілому. Виборча система США може внести деякі корективи в стратегію, але національні інтереси США диктують те, що вони прагнуть до гегемонії. Тому не варто очікувати, що США взагалі скоротяться і підуть з міжнародної арени; не плутайте це з «відходом» Трампа.

Десяте знання: не будьте настільки наївними, щоб думати, що ви просто воюєте тільки з США. Всі дії американського президента мають «ефект метелика», тому що у США є величезний стратегічний альянс, і саме він є універсальною цінністю; як тільки президент США почне вживати дії, інші сили у світі підуть за його прикладом».

Наші інтереси: 

Корисна інформація про США і китайське сприйняття цієї держави. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи