Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Роковини початку розстрілів української еліти в урочищі Сандармох

Світ:

27 жовтня відзначаємо роковини початку розстрілів радянською владою української культурної, наукової та політичної еліти – тих, кого називають «розстріляним Відродженням». У карельському урочищі Сандармох з 27 жовтня до 4 листопада 1937 року розстріляли 1111 осіб.

16110403.jpg

Фото: Oleg Vyshniakov / Олег Вишняков

Третього листопада було розстріляно 134 особи, як зазначалося у «розстрільних списках», – «українські буржуазні націоналісти».

Кожен із загиблих був не лише визначним фахівцем у своїй справі, а й видатною особистістю, постаттю «ренесансних» масштабів.

Серед розстріляних – фундатор нового українського театру Лесь Курбас; один із найталановитіших українських прозаїків Валер’ян Підмогильний; Микола Куліш – драматург, громадський і освітянський діяч, газетяр, редактор; Микола Зеров – лідер «неокласиків», науковець, поет, перекладач західноєвропейської та античної літератури; Матвій Яворський – історик, політичний діяч, академік ВУАН; Володимир Чехівський – український політик, громадський діяч, прем’єр-міністр УНР, один із засновників УАПЦ та багато інших.

Місце масових страт знайшли громадські активісти в липні 1997 року. 27 жовтня 1997, у 60-ті роковини злочину сталіністів, у Сандармоху вперше провели Дні пам’яті. У них брала участь невелика делегація з України, у складі якої були Євген Сверстюк, Іван Драч, Лариса та Тетяна Крушельницькі. Тоді ж було встановлено дерев’яний український хрест.

2004 року Карельське товариство української культури “Калина”коштом світового українства спорудило гранітний козацький хрест «Убієнним синам України» (автори Микола Малишко та Назар Білик).

Наші інтереси: 

Знати, ЩО зробила з українцями радянська влада. Розказувати про це та інші "подвиги" радянської влади тим, хто досі хоче в СРСР.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Людина – втілена божественно-духовна сутність

Чи треба любити ворогів, або 5 проявів сили, що відрізняють людину від людиноподібної тварини – Нагірна проповідь

Стратегія палінгенезії полягає не в тому, щоб поборювати старий світ, а в тому, щоб використовувати його як ресурс для власного розвитку. Чеснота милосердя дозволяє вчитися у ворогів і...

Останні записи